Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy egyszerű kérdés: A drágább...

Egy egyszerű kérdés: A drágább vagy az olcsóbb x terméket veszed meg?

Figyelt kérdés

Ez roppant egyszerű kérdés, mégis sok ember úgymond hhülyén van bekötve. Részletek itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..



2013. máj. 21. 18:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
10%
Nyilván a drágábbat.
2013. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, értesülök-e az olcsóbb termékről. Mert ha nem, akkor abban a tudatban veszem meg a drágábbat, hogy azt hiszem, az olcsó.
2013. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
58%
A kérdés egyszerű, a válasz kevésbé. Nyilván én is, mint mindenki, arra törekszem, hogy minél olcsóbban jussak hozzá egy termékhez. Legfeljebb akkor fizetek többet, ha azért kapok valami plusz szolgáltatást (pl. hosszabb garancia, házhoz szállítás, stb.) A gond ott kezdődik, amikor nem biztos, hogy az olcsóbbal valóban jól járnék-e. Szemléletes példa, Vaterán két eladó hirdeti ugyan azt a terméket, az egyik 10.000 forintért, profi eladó, 1500 adásvétellel és 99.98% pozitív visszajelzéssel a háta mögött. A másikuk csak 8.000-t kér érte, viszont még nincs róla semmi visszajelzés. Na ilyenkor úgy vélem, megéri a pénzt a biztonság.
2013. máj. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ha már több tízezer forintot kiadok egy termékért (teszem azt telefonért), akkor már inkább biztosra megyek, és megveszem egy megbízható helyen drágábban, mint hogy olcsóbban szerezzem be valakitől, aki ki tudja honnan szerezte, eredeti-e a telefon egyáltalán vagy kínai stb. Persze értelemszerűen ha két normális bolt közül az egyikben tízezrekkel drágábban kínálják, nem ott fogom megvenni. Telefonból egyébként nem is vennék szolgáltatófüggőt akkor se, ha olcsóbb lenne, mert 2 különböző sim kártyám van 2 szolgáltatótól (külföld+itthon).
2013. máj. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez a körülményektől függ. Bizonytalan forrásból nem vásárolok, akkor sem olcsóbb.
2013. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok! Itt súlyos szövegértési problémák vannak. Azt írtam, hogy adott x terméket. Nem y, nem w. X terméket! Pl. Samsung S3 16 giga fehér színű. Ugyanazt kínálják a piacon 140000 forintért és 110000 ezer forintért. Melyiket veszed meg? Mindkettő árusítóhely bizonyítottan megbízható. Ugyanaz a garancia. Melyiket veszed meg?

Mellesleg minden elektronikai cikket Kínában gyártanak.

2013. máj. 21. 22:36
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

Nagy a szegénység Magyarországon, nincs mit enni adni, nincs munkahely, kevés a fizetés. Állítólag! Mert úgy látom kapásból mindenki úgy tele van, hogy az x terméket inkább drágábban veszi meg, azaz engedi hogy meglopják fényes nappal. Mikor a neten kényelmesebben megrendelheti. Nyugaton már minden ember szinte a neten vásárol

Én eddig 3 telefont rendeltem 100 ezer Ft felett a neten. 1 nap szállítás idő után meghozták. Én bontottam ki a gyári csomagolásából. Eredeti Samsung 2 év garanciával. Apropó garancia. Egyszer az egyik bedöglött. Készségesen javították. Veszélyes e a netről rendelni? A Google keresőböl nem. Természetesen minden eladócégnek gyönyörű honlapja van és cég logója saját telefonszámmal és címmel, adószámmal. Törvény és a hatóság, nem is beszélve a fogyasztóvédelemről rájuk is vonatkozik. Én összesen 50000 Forintot spóroltam, hogy a netről rendeltem. Engem nem húz le senki fényes nappal. Mindkét megrendelt készülék tökéletesen működik. A harmadikat könnyen Eladtam, mivel kártyafüggetlen. Így gondolkozik egy értelmes racionális ember. :)

2013. máj. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

A telefonokhoz nem értek, úgyhogy általánosságban válaszolok.

Két gyakorlatilag azonos termék esetén az olcsóbbat, hiszen ebben az esetben az árkülönbség többnyire annak köszönhető, hogy az egyik üzlet mondjuk hipermarket, a másik pedig szaküzlet. Ha az adott termék mindkét helyen kapható, értelemszerűen ott veszem meg, ahol olcsóbb. (pl. bicikli esetén)

X és Y termék közötti választás esetén nyilván a minőségi különbséget is figyelembe kell venni, de ha jól értem, a kérdésed nem erre vonatkozott.

2013. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Igen. Szerencsére még az értelmes emberek még többségben vannak.
2013. máj. 22. 14:25
 10/31 anonim válasza:
Szerintem simán lövöldözitek az öngolokat! Miért is?! Felteszed ezt a kérdést már másodjára! Ez egy dolog. Aztán leírod hogy a neten mindenféle cégektől (ebbe nem megyek bele mert ha az ember végig olvassa az értékeléseket sok érdekességet lát.... ez hiányzik, az hiányzik használt volt a telefon, nem igazán foglalkoznak a garanciával és lehet sorolni mazsolázás közben) és közben lehet hivatkozni, hogy felügyeleti szerv és egyebek. Ha hallgatod a híreket elég soxor lehet hallani, hogy mikor búrul a bili érdekes módon felszívódnak a tulajok főleg mikor ilyen kis vállalkozás meg mikrókról beszélünk. De még ezzel se foglalkozzunk! A lényeg az, hogy az emberek 95% miért venne 3szor annyiért egy független telefont mikor azért veszi meg, hogy használja míg nem megy tönkre, és az emberek többsége vállalja a hűségnyilatkozatot mert nem hátránya keletkezik belőle hanem előnye mivel egy független telefon árához képest a töredékért kapja meg. Vagyis akkor Te veszed meg drágábban nem azok akik hűségidővel!!! Igen és most majd írod ahogy eddig is, hogy a haveroknak nehezebben lehet eladni akkor.... Most közlőm veled az átlag nem elkényeztetett magyar gyerek és átlag felnőtt ember nem menözésből vesz telefont hanem mert szűksége van rá és olyat vesz amilyet ki tud fizetni és amit 2-3évig használni fog nem pedig 2-3havonta eladja aztán vesz másikat mert túl sikkes már a féléves telefon!!! Ez itt a probléma!!! Az, hogy kártyafüggetlen a telefon az egy olyan plusz amit én mint átlagos előfizető nem tudok kihasználni akkor miért is fizessek ki 2szer annyit egy telefonért?!! És akkor eljutottunk oda, hogy ha garanciális dolog van akkor megint lehet ide-oda rohangálni meg telefonálgatni, hogy kihez mihez kell vinni vagy hol foglalkoznak velünk egyáltalán, míg veszel egy szolgáltatott ott pedig helyben elintézed! Többet ehhez nem fűzők!
2013. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!