Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi történne a világgal,...

Mi történne a világgal, illetve a világképetekkel, ha kiderülne, hogy az evolúció tévedés?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel:jönne egy genetikai vagy régészeti felfedezés ami miatt megdőlne az evolúció.

És 100% biztos, hogy nem volt evolúció!


Az nem derülne ki, hogy akkor most mi volt helyett csak annyi, hogy az evolúció tévedés.


Változtatna az bármit is?


Köszönök minden normális választ!



2013. máj. 20. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

A tankönyveken mindenképpen. Mint elméletet, bemutatnák az evolúciót, de hozzátennék, hogy ez már elavult.


Ami az embereket illeti, sokaknak szüksége van valamilyen "kezdet"-re a lelki békéjéhez. Nekik törést okozhat, ha elvesszük a régit és nem adunk helyette újat.


Az én véleményem az, hogy bárhogyan is indult a dolog, a kenyér ugyanannyiba fog kerülni holnap. Persze jó volna tudni, mi a megdönthetetlen igazság, de nem ezen fog múlni a boldogságom

2013. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Az nem derülne ki, hogy akkor most mi volt helyett csak annyi, hogy az evolúció tévedés.


Változtatna az bármit is? "


Persze. Belátnám, hogy az evolúció tévedés volt és érdeklődve várnám, amíg kikutatják, mi törtét helyette.

2013. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Makoscsiga ***** válasza:
Érdekes lenne.... igazából rengeteg módja van annak, hogy az evolúcióval ellenkező leletek vagy egyéb felfedezések szülessenek. Sajnos eddig ilyenek nem kerültek elő, minden az evolúció elméletét erősíti. Ha a felfedezés erős bizonyító erővel bír, akkor persze elfogadnám, de egyelőre nem tudok elképzelni olyan mechanizmust, ami helyettesíthetné az evolúciót. Ha nagyléptékű "kiigazítás" lenne szükséges, szerintem az sem teljesen jelentené az elmélet elvetését... inkább valami olyasmit tartok elképzelhetőnek, hogy bizonyos mélytengeri fajok között találnak olyat amit nem lehet beilleszteni a földi törzsfába, az valamilyen extraterresztriális eredetet bizonyíthat.
2013. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdekesnek tartanám, ha megdöntődne az evolúció elmélet, és kíváncsi lennék, hogy akkor hogy keletkezett az élet. Nem törnék össze, attól a jelenlegi életem még nem változna meg, amúgy is mindennel szkeptikus vagyok, nem veszek ilyen elméleteket biztosnak és megcáfolhatatlannak.
2013. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az evolúció nem dől meg soha, ennek annyi értelme van mintha az dőlne meg, hogy a Föld kering a Nap körül.


Legfeljebb az evolúcióelmélet dőlhet meg vagy egészülhet ki stb.

2013. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

engem nem igazán lepne meg. Már egy ideje engem is foglalkoztat a kérdés és kiderült, hogy az evolúció igazságát még mindig vitatják egyes biológia/fizikaprofesszorok. Arra jutottak hogy ha mutációk során történt volna ahhoz az egész eddigi pár milliárd év is kevés lett volna, mert; kb.1 000 000 szültésből 1 mutáció ha bekövetkezik akkor még nem túloztunk.1 000 000mutációból 1lesz olyan ami felismerhető változást eredményez. És 1 000 000 000 ilyen mutációból ritka akár ha egy is élet,-és átörökítő képes.

Vesd ezt össze h legalább mennyi idő kell egy generációnak.

Honnan szedett a világ ennyi plusz időt azt nem tudom,de egy ilyen időtöbbszöröző cucc nelem is jól jönne dogák elött.

2013. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyes "tudósok" a Föld gömbölyűségének igazságát is vitatják, mégse válik a Föld lapossá.
2013. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

S"Már egy ideje engem is foglalkoztat a kérdés és kiderült, hogy az evolúció igazságát még mindig vitatják egyes biológia/fizikaprofesszorok."

Komoly tudósok nem igazán, max akik feltűnési viszketegségben szenvednek, mert ilyesmivel kreacionisták között nagyon népszerűvé lehet válni.


"kb.1 000 000 szültésből 1 mutáció ha bekövetkezik akkor még nem túloztunk."

Egyszerű hazugság. Minden egyes utódban sok-sok-sok ezer mutáció van. És ez csak egy utód, egy generáció, egy faj. Szorozd ezt meg az eltelt idővel, a fajok és generációk számával.


"1 000 000mutációból 1lesz olyan ami felismerhető változást eredményez."

Mitől lesz egy változás felismerhető? Ha pl más lett az állat színe, pl pirosból hupilila?


"És 1 000 000 000 ilyen mutációból ritka akár ha egy is élet,-és átörökítő képes."

Ez a rendkívül pontos statisztika milyen számításokból is származik? Gondolom tudnál pontos forrást megjelölni.


Szokásos hazugságokkal teli marhaság, köszönjük.

2013. máj. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elkezdenék egy vallást gyakorolni
2013. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!