Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem barátkozhat egy...

Miért nem barátkozhat egy tanár a diákjával és fordítva?

Figyelt kérdés

2013. máj. 15. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Az tulzas, hogy nem baratkozhat, de vigyazni kell, hogy a tanari tekintelye megmaradjon, es objektiven tudja ertekelni azt is akivel joban van. Nem kivetelezhet vele egyik iranyba sem, es ennek meg a latszatat sem keltheti.
2013. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Mert egy tanár sose lehet diák barátja, Ő közalkalmazott, volt lehetőségem megfigyelni hogy a srácnak bejött a tanárnő, mindig ürügyekkel ment oda, de a nő lekoptatta

Kapitányságra se azért mész hogy beszélgess a neked tetsző szóvivő-vel, hanem megtenni a feljelentést.

2013. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ha elballagtál aztán lehet barátkozni, de egyébként én már a suliban is haverkodtam pár tanárral :D

szoktunk kölcsönösen egymáshoz járkálni is

+ az egyik magántanárral is tök jóba lettem

2013. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket :)

Én is nagyon jóban vagyok az ofőmmel. Mondjuk ennek több buktatója is van. Az egyik az hogy Ő férfi én pedig lány vagyok szóval gondolom mondani sem kell hogy mire gondolnak....a másik pedig az azt gondolják csak érdekből csinálom. Pedig ebből nem sok előnyöm van igazából mert mindig én megyek haza utoljára meg fojton aggódom ofőm miatt. Előnyöm annyi hogy van így egy nagyon jó barátom az ő személyében. Nem tudom miért gondolják ezt....:(

2013. máj. 15. 15:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen barátság azért problémás, mert te még nagyon nyitott vagy és ösztönösebb, mint egy felnőtt ember és tanár-diák között valamilyen (tudom, nem ez a megfelelő szó, de nem jutott eszembe jobb) alá-fölérendeltségi viszony van.

Neked tanulni kell és neki objektíven kell értékelni a teljesítményedet.


Ez pont ugyanazért problémás, mint a munkahelyi kapcsolatok.


Miért aggódsz érte?

2013. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazad van ebben az alá-fölé dologban ha úgy nézzük. Viszont a barátság nem vonatkozik az órákra. Ott én is ugyan úgy felelek és számon vagyok kérve. Szóval teljesen jól kezeljük a dolgokat. Azért aggódom érte mert elég gyakran beteg és nem tudják a dokik hogy miért. A másik meg hogy nagyon érzékeny lelke van. Féltem Őt.
2013. máj. 16. 20:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Értem, de pont ettől lesz az egész kellemetlen, mert kvázi a lekötelezetteddé válik. Nyilván szüksége van valakire, de elég ellentmondásos és problémás, ha ez a valaki egy tizenéves diák. Nem lebecsülni akarlak, de nagy baj van, ha egy felnőtt ember egy gyerekre van utalva. A felnőtt részéről ez az őszinteséget megkérdőjelezheti, a gyerek részéről pedig hogy ez nem csap-e át olyan rajongásba, amivel visszaélhet a tanár.


A betegsége miattit értem, ezzel nincs is semmi gond.


csak óvatosan!

2013. máj. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
vigyázok ahogy tudok és nem érzem hogy kihasználna. Persze nem tudom objektíven nézni a dolgokat. Nincs rámutalva csak magányos és én mindig ott vagyok ha szüksége van rám.
2013. máj. 17. 06:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Tobb baj is van ezzel.

Egyreszt azt kockaztatod, hogy elveszti az allasat. Te irtad, hogy "mondanom sem kell, mit gondolnak a tobbiek". Ha eljut ez az info tanari karig, nem fogjak nezni, hogy tenyleg volt-e koztetek valami, vagy csak pletyka.

A masik a feleles. Persze felelsz te is, de ha annyira joban vagytok, elofordulhat, hogy akaratlanul is konnyebb kerdeseket ad neked, vagy, hogy direkt nehezebbeket, hogy a tobbiek ne gondoljak, hogy kivetelez.

2013. máj. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy szüksége van rád? Miben tudsz neki segíteni?
2013. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!