Egyet értesz ezzel?

Figyelt kérdés

Nagymamám szavai:

Ideges ember nincs, csak hülye.



2013. máj. 11. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, nézőpont kérdése. Nekem pl apám azt mondta, hogy csak a hulye unatkozik.
2013. máj. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek az öregek tudnak valamit, pedig még netezni sem szoktak :D
2013. máj. 11. 08:09
 3/8 yuda ***** válasza:

Igen. Ha azt akarod hallani, hogy nagymamád irtóra intelligens, akkor legyen. Majd ünnepeljük. :D


Egyértelműen nem hülye, aki ideges, te is tudod.

Sok oka lehet az idegességnek és ebből nem zárom ki, hogy akár hülye is lehet valaki, de inkább olyan hétköznapi okai lehetnek, mint hogy stresszel. Túlhajtott életmód, sok feledat, néha úgy érzi az ember, hogy túlnőnek rajta.

Ez nem azt jelenti, hogy hülye.


Sajnos a bölcsesség nem jár az öregséggel.

Ha így lenne, az öszes öreg ember nagyon bölcs lenne. Nem így van.

Tapasztalatuk több, de semmi garancia arra, hogy azokból a tapasztalatokból megfelelő tanulságot vonták le.

Ezért van a sok deformált, rigolyás vénember.

Inkább az a ritka, ha öreg korára megőrzi az értelmességet.


Attól, hogy berögzült nagymamádnak néhány ízes mondás, amit álmából felkeltik is tud, -ezektől a nagyotmondásoktól nem lesz sem igaza, sem bölcs.

Mindazáltal szeresd, mert nagymamát, de ez valljuk be, elég beszűkült, együgyű mondás.

Ezek szerint magadra is értelmezheted, mert biztos voltál már ideegs-ezek szerint te hülye vagy.

2013. máj. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ!Nem mindegy,hogy az ember hol lakik,mi a munkája,mik a céljai,igényei,stb.

Ezen kívül sokmident lehet örökölni genetikailag,és rengeteg minden érheti az embert az életben,ami befolyásolhatja az idegrendszer működését.

Tehát szerintem ezt így nem lehet mondani.

Egyébként az én véleményem szerint ez is csak egy ócska vidéki,vagy laza pr0li duma,olyan,mint pl. az "élni és élni hagyni" című ruppótlan szöveg.

Aki ilyeneket mond,arról valahogy az életben való sehova se jutás,mások felé irigység,meg ilyenek jutnak eszembe.

Én laktam falun egy ideig,ott volt ez duma,de én ezeknél az embereknél csak a munkanélküliséget,nyomort,semmittevést,koszt,igénytelenséget,stb.láttam.

Elnézést a Nagymamától,nem akartam senkit megbántani,ez csak az én meglátásom ...

2013. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó, de ez szerintem inkább olyanokra vonatkozik, mint pl ha valaki földhöz vág egy tányért, vagy a saját telefonját idegességében. Vagy fejjel nekiront a szekrénynek és betöri az ajtaját. Vagy odamegy és elkezdi folytogatni a másikat. Az normális? Amikor lenyugszik, azt mondja. Jhaj, de hülye voltam, bocsánat, csak elborult az agyam.

Alibiként használja az idegességet, mert megteheti.


Lehet, hogy nagymamám úgy gondoltam ő ezt nem engedheti meg, és talán inkább visszafolytotta a dühét, ezzel nem tett kárt a környezetében, és nem is bántott meg senkit. Ha valami problémája volt, azt csak közölte normálisan.

2013. máj. 11. 10:17
 6/8 A kérdező kommentje:

Az igaz lehet hogy ez csak egy laza proli duma.

De vannak még ilyenek? Ha tudtok még mondjatok.

2013. máj. 11. 10:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Én igazat adok nagymamádnak. Ha nem vagy hülye eltudod úgy rendezni a dolgaidat, hogy ne kelljen idegeskedned, illetve eleve tudhatod magadról, hogy miért idegeskedsz és ha nem tudsz a helyzeten változtatni felesleges idegesíteni magad.
2013. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Abszolút igen.

Az idegesség nem segít, sőt, csak ront a helyzeten. Attól, hogy ideges leszel, a probléma nem oldódik meg, te viszont felhergeled magad, romlik a problémamegoldó- és az ítélőképességed, plusz még a környezetedet is felidegesíted.

2013. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!