Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem készít ki, ha...

Titeket nem készít ki, ha állatok vannak a házban?

Figyelt kérdés
Én elég nehezen viselem. Otthon kutya van a házban, a barátnőméknél macska. Mondjuk már beletörődtem, mert rájöttem hogy ezen én nem tudok változtatni. Az állatoknak rendesen jogaik vannak. Ha a kutya otthon behugyozik a szobámba, a többiek csak megrántják a vállukat "fel kell mosni". Mi sem természetesebb. Vagy a macska odaszarik a nappaliba. Az is normális. Vagy hogy miközben eszek beleszáll a kutya vagy a macskaszőr a kajámba. Ahogy telik az idő, nem hogy megszoknám hogy bent vannak, hanem egyre inkább zavar.

2013. ápr. 27. 20:24
1 2 3 4
 31/32 Firestorm válasza:
100%
OFF:Látom hamar lepontoztak az igazság miatt.
2013. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 mustafa33 ***** válasza:
94%

15 évig volt kutyám panelban. Úgy fogtam az utcán fél éves korában. Érdekes, elejétől fogva nem piszkítot be, tanítani sem kellet rá. Igaz mindjárt az elejétől naponta négyszer (feleségemmel felváltva) 1 -órát kint voltunk vele. Az egész idő alatt 2x vizelt be, de akkor is meg volt fázva, januárban a patakba rohant (imádta a vizet és a telet, lajka keverék volt).

Egyik kifogása az (falusi) embereknek, hogy a kutya büdös. Merthogy nekik is van, tudják. Igen, egy kenelben tartott kutya büdös. Ha! nem fürdetik rendszeresen, ha nem futtatják rendszeresen, ha a kenel alja nehezen takarítható az ürüléktől, ha a kenel alja deszkából van ami beissza a vizeletet... vagyis ha a kutya a húgyjában él :(

Most úgy van kutyám (csehszlovák farkas), hogy kenelben van nappal. De nem piszkít oda. Az alja fele deszka, fele beton. A betonos részen vizel, esetleg űrít is ha muszáj, ezt naponta lesláfolom és nem büdös. Este kiengedem akkor megy a megszokot helyre tojni, meg reggel bezárás előtt. Most itt fekszik a lábam alatt. Bent, pedig az ajtó nyitva van és messzire futhat. Ha akar. Igaz, ma este lenyomott 4 kmt ( 35 km/ó fut, autó mellet, én kényelmesebb vagyok mint ő ☺) és úszott egy kört. Így is lehet. (kár hogy nem mindegyiknek).

2013. máj. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!