Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem készít ki, ha...

Titeket nem készít ki, ha állatok vannak a házban?

Figyelt kérdés
Én elég nehezen viselem. Otthon kutya van a házban, a barátnőméknél macska. Mondjuk már beletörődtem, mert rájöttem hogy ezen én nem tudok változtatni. Az állatoknak rendesen jogaik vannak. Ha a kutya otthon behugyozik a szobámba, a többiek csak megrántják a vállukat "fel kell mosni". Mi sem természetesebb. Vagy a macska odaszarik a nappaliba. Az is normális. Vagy hogy miközben eszek beleszáll a kutya vagy a macskaszőr a kajámba. Ahogy telik az idő, nem hogy megszoknám hogy bent vannak, hanem egyre inkább zavar.

2013. ápr. 27. 20:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
12%

Semmilyen állatot nem tűrök meg 1 kivételével: papagáj!

Azon kívül semmilyen más állat nem lehet a házban.

2013. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
16%
Megértem, engem is kikészítene, teljesen jogosan vagy felháborodva. Véleményem szerint állatoknak házban, lakásban nincs helyöük. (Most jól le leszek pontozva, de mindegy...) Engem is idegesítene a szőr, a vizelet, az ürülék, az ugatás/nyávogás, egyéb hangadás vagy egyáltalán, hogy ügyelni kell az ajtók becsukására az állat miatt. Amíg nincs saját lakásod, jobbat nem tudok mondani, ne engedd be a kutyát a szobádba, esetleg beszélt az otthoniakkal, hogy ez téged mennyire zavar és találjatok valami kompromisszumos megoldást!
2013. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%
Nekem akváriumom van. Meg most szerzek be egy macskát. De annak nem hullik a szőre mert nincsen. Szfinx macskám lesz, Én szeretem az állatokat, és lehet úgy is tartani hogy nem lesz a lakás tele szőrrel ( mindennap porszívózni kell, fésülni a bundáját) Nem szarik, pisil be, hiszen rá lehet szoktatni a kutyát / macskát hogy csak 1 helyen végezze el. A kutya kint az udvaron vagy utcán a macska az alom tálkába amit minden nap takarítani kell.. Így nincs gond..
2013. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Én tartok bent állatot, de a legfontosabb: meg van nevelve! szobatiszta! és a szőre is rendszeresen karban van tartva! Nem büdös, nem mocskos! Beszélj a családdal, hogy figyeljenek ezekre oda, mert állatot csak így lehet házban tartani. Igazad van, mert amit leírsz, azt nem is lehet megszokni. Beszélj velük!
2013. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%

Engem nem zavar, ha állat van a házban, ameddig az házba való állat. Mint pl. gekkó, hörcsög, hal, macska, papagáj... a kutya nem az, kivéve talán a teljesen kistestűeket is. Számomra az olyan állat, ami nem szobatiszta/nem díszállat, az kintre való. Sosem értettem, egyesek mért tartanak pl. nagytestű kutyákat is bezárva...


Engem inkább az zavar, aki nem neveli szobatisztaságra a kutyáját-macskáját, illetve aki annyira nem sétáltatja azt a szerencsétlen jószágot, hogy a végén bepisil (egy rendes megnevelt kutya csak végszükségletben tesz ilyet!)

Valamint az, ha nem takarítanak utána, és minden szőrös, stb.


Nekem van 2 macskám. 2 hónaposan kaptam őket, 1 hét után mindkettő szobatiszta volt, SOHA nem piszkítottak az almon kívül máshova. Heti 3x porszívózok, hogy ne legyen minden szőrös. A tányérokat eltörölgetem és zárható szekrényben tárolom, hogy véletlen se kerüljön rá szőr. A kanapén fetrenghet és a szőnyegen, de a ruhásszekrény és a törölközők tabuk. A konyhaasztalon és a rendes asztalon macskatávoltartó spray van, így sosem ugrik fel (csak nagyon közelről érezni, citromos illatú. A macska távolról is kiszagolja). Az alom napi 2x van takarítva, sosincs ürülék szaga. Zárt alom van, így semmi nem kavicsos-homokos. Még sorolhatnám.


Sok a gond velük, de az állattartás ezzel jár! Szerintem ilyen körülmények között nincs baj a házikedvencekkel. Azzal az EMBERREL van baj, aki erre nincs felkészülve, és mind az állat, mind a vendég szenved az ő igénytelenségétől!

2013. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
17%
Én azért vettem pici öleb kutyát,mert egyedül éreztem magam.Most 4év után azt mondom,hogy nagyon szeretem,de több háziállatom nem lesz,akárhogy is nézem macera néha bizonyos okokból.Pedig aztán tényleg egy tündér,nem rág meg semmit,nem hullik a szőre,sokat alszik,nem ugat,de ha véletlenül megjelöl valamit jókedvében,akkor a plafonon vagyok.Mondjuk én együtt alszok vele,mert olyan pöttöm,hogy szinte egy kezemben elfér.
2013. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 acelsziv ***** válasza:
86%

Nekünk macskánk van és képzeld: gondját kell viselni és takarítani az almot és nincs szőr, húgyszag, odaszarás.

Akkor szarik félre a macska, ha tele van az alom.

2013. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ja, tudnak élni.
2013. ápr. 27. 21:02
 9/32 anonim ***** válasza:
10%

Szeretem az állatokat, de mindennek megvan a maga helye, és az ő helyük nem a lakásban van. (Kivéve esetleg a halakat, de engem még a rágcsálók és a madarak is zavarnak a lakásban, mert zajosak lehetnek.)

A ház az emberek helye, a kert az állatoké. Hihetetlen, tényleg, hogy milyen rettentő koszban tudnak kulturált, jól szituált emberek élni az állataik miatt. Nagy ház, óriási kert, több autó, és a bullmasztiff nyáladzva terpeszkedik a bőr ülőgarnitúrán, a macska meg azon élesíti a körmét. Az ilyenekkel engem is ki lehet kergetni a világból.

2013. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
12%

OFF:

"sok tudatlan -.- az állat tartási kultúra ezzért van M.O-n a béka segge alatt!!!"


Nem inkább azért, mert a "tisztelt" kutyások mindenhová odasz@ratják az ebjeiket, illetve másokkal nem törődve közterületen póráz nélkül sétáltatják a kutyáikat??!

2013. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!