Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem készít ki, ha...

Titeket nem készít ki, ha állatok vannak a házban?

Figyelt kérdés
Én elég nehezen viselem. Otthon kutya van a házban, a barátnőméknél macska. Mondjuk már beletörődtem, mert rájöttem hogy ezen én nem tudok változtatni. Az állatoknak rendesen jogaik vannak. Ha a kutya otthon behugyozik a szobámba, a többiek csak megrántják a vállukat "fel kell mosni". Mi sem természetesebb. Vagy a macska odaszarik a nappaliba. Az is normális. Vagy hogy miközben eszek beleszáll a kutya vagy a macskaszőr a kajámba. Ahogy telik az idő, nem hogy megszoknám hogy bent vannak, hanem egyre inkább zavar.

2013. ápr. 27. 20:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
98%

Hány nagy kutyást ismersz aki panelban tartja a kutyáját utolsó előtti?


Mert nálunk a rotitól kezdve a vizsláig van minden és egy állatorvos is tart egy pointert panelban.

Az tartson kutyát akinek van ideje,de átlagban minden kutyás 3x le viszi a kutyáját!

Akik nagytestűt/bármely méretűt tartanak szakítanak időt a kutyáikra mert szeretik őket..

A legtöbben fél órával hamarabb kelnek és ha fáradtak a munkából haza jövet akkor is elviszik a kutyáikat sétálni..

Csak az a baj,hogy sokan nehezen fogadják el azt,hogy vki társként,barátként tartja a kutyát ,nem pedig riasztó berendezésnek vagy kerti dísznek..


a kertben lakó kutyák 80 %-a életében nem volt még sétáltatva vagy pedig kennelbe zárják,láncra kötik!!Biztos jobb egy 1 méteres láncon a kutyának és a gazdáját csak akkor látja amikor dob neki vmi moslékot..

mint az a kutya aki napi 3x lent van és találkozik más kutyákkal,emberekkel,gyerekekkel sokkal jobb kutya lesz,mint az aki egész életét egy kennelben vagy láncon éli és csodálkoznak,hogy megtámadta a gyereket vagy a saját gazdáját!


11-es voltam..

2013. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
96%

100 kilónyi kutya van bent nálunk a lakásba pedig kertesházba lakunk.. Hetente kétszer kell porszívózni a kutyát naponta ki kell kefélni és nincs akkora probléma..


Jólnevelt kutya nem szarik/hugyozik be a házba.. Sőt lassan a kertbe sem.

2013. máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
95%

"Rengeteg betnre való állat van, de a nagytestű kutya pont nem az. És kész." Ez a legostobább, legprimitívebb és legközönségesebb hozzáállás! Majd én eldöntöm, hogy hol akarom tartani a kutyáimat és hol jó nekik! Megsúgom, panelban tartok egy hovit és egy pulit, jé, egyik sem ugrál, egyik sem piszkít be a lakásba, egyik sem őrült. Mert falkaállatok és mint ilyenek, nagyon igénylik a társaságomat! Mert tudok velük foglalkozni! És még csak nem is a séta, munka ideje, hanem a minősége számít, de ezt hiába is magyaráznám neked. Egy kellően lefárasztott kutyának ugyan nem sokat jelent, hogy hol alszik, hidd el! A bogaraktól, madaraktól, szomszédoktól pedig még nem lesz inger gazdag a kert sem, nem is tudom, hogy ezt a hatalmas hülyeséget hogy találtad ki. A saját kis kútfejedben született?


Kedves kérdező, neked csak azt tudom mondani, hogy sajnos látszik, mennyire fogalmad sincs arról a témáról, amibe belekötöttél, ahogy a válaszolók többségének sem. De így miért is próbálsz okoskodni?

2013. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
97%

Én nem értem miért kell ezen a témán ennyit vitázni. Akinek nem tetszik, hogy kutyák vagy akármilyen állat van a lakásban ne tartsa ott, akinek meg jó, hogy ott van az meg tartsa és ennyi, a többihez senkinek semmi köze. Ne más akarja már megmondani, hogy melyik állat való be és melyik ki... Nekem 2 huskym van, kinti-benti kutyák és igen is sokat velem vannak a szobába, mert igénylik a társaságom+ most nyáron nekik is jól esik a hűvös szoba. Naponta vannak fésülve, van porszivózva és semmi goind nincsen velük, bepiszkitani a lakásban meg soha nem piszkitottak, talán meg kell nevelni? Volt, hogy elmentem suliba, előtte egész éjszaka bent aludtak, reggel nem volt kedvük kijönni és bent hagytam őket, délután 2re értem haza, és a kutyák semmilyen cirkuszt nem csináltak bent, tudják, hogy nem mehetnek fel az ágyra, semmi kaki vagy pisi nem volt bent. Volt, hogy oylan vendég volt nálam aki nem szereti, ha bent van a kutya, de nekem külön megmondta, hogy meglepödött, hogy ennyire szépen viselkednek bent, meg semmi cirkusz nincsen utánuk, igy azért neki is egész más volt.

Az megint más dolog, ha valahol igénytelen körülmények vannak, azt én sem szeretem, kell hogy legyen egy határ. De azért alapból, minden kutyást elitélni, csak azért mert vannak felelőtlen emberek... ez egyszerű ostobaság.

2013. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem olvastam végig az előttem szólókat.


A Te esetedben nem azzal van a baj, hogy van állat a lakásban, hanem azzal, ahogy azok az állatok tartva vannak, illetve a gazdák hozzáállásával.

Mert nem normális, ha a kutya/macska bepiszkít a lakásba. Megfelelően nevelt és tartott kutyánál egészségügyi ok nélkül gyakorlatilag kizárt, hogy bevizeljen a lakásba.

A kajádban lévő szőrről se az állat tehet, hanem az, aki nem porszívózik és fésüli a kutyát rendszeresen. Ha pl Te rendszeresen takarítanál, mindjárt nem is lenne szőr probléma, és még csak az állattal se kell foglalkoznod.

Mert lehet őket kulturáltan is tartani.


Engem nem az készít ki, ha állatok vannak a házban, hanem az, ha a házban lakók nem képesek jól tartani szerencsétlent, illetve, ha látják, hogy kosz van, sem képesek 10 percet szánni takarításra.


Én nem mondom, hogy a háziasszonyok gyöngye volnék, de, mióta kutyám van, csak nagyon ritkán fordult elő, hogy szőr ment volna a kajába, szóval ahol ez rendszeres, ott nagyon durva állapotok uralkodhatnak.

2013. máj. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Firestorm válasza:
91%

Neked abba semmi beleszólásod nem lehet,hogy a barátnődék a saját lakásukban mit tartanak vagy hogyan tartják,semmi közöd hozzá.Szakíts vele vagy ne járj át,ha ez téged zavar.

Nálatok meg kutya van,gondolom a szüleid fizetik a lakást és,ha tanuló vagy ők tartanak el téged is,így ott sincsen beleszólásod.Költözz külön,ha már dolgozol.

Szüleid felelőssége az,hogy a kutyát szobatisztaságra neveljék,de Te is kivehetted volna belőle a részed,ha ennyire zavar.

Engem a madarak zavarnak,hangosak,szórják ki a homokot és a magvakat,még sem szólok rá a szomszédra,hogy ne az erkélyre tegye ki a madarát,mert leszáll hozzánk a tolla a homokja és a magvak darabjai és egész nap csipog.Van kezem összetakarítom a piszkot amit okoz a szomszéd madara.

Csak,hogy sokkoljalak:Van 1 hörcsög,2 patkány,1 csincsilla és 1 kutya.A rágcsálók heti 2x vannak takarítva így nincs büdös a lakásban a szőrüket nem nagyon hullajtják.A kutya hullajtja,de gumifésűvel átfésülöm heti 3x és a szőr megoldva,heti 2x poszívozok.Tányérok soha nem szőrösek,sőt az étel sem!Ahhoz,hogy belemenjen a kajába vagy a tányérba a szőr ahhoz nagyon igénytelennek kell lenni.

2013. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg a szomszéd gyerekei zavartak(hála Istennek már elköltöztünk onnan),akik rendszeresen reggeltől estig az udvarra kicsapva üvöltöttek,zörögtek,vinnyogtak.A "kedves"szülők meg a tévé vagy a net előtt döglöttek egész nap,a 3 év körüli kölkek meg az udvaron arénáztak.Mikor jó idő volt,reggel 9-től este 8-ig,délben kis megszakítással.

Sokkal zavaróbbak voltak,mint amennyire bármilyen állat tud zavarni.3 műszakban melóztunk,nyáron egész nap nem lehetett pihenni.Télen volt kicsit jobb a helyzet.

Lehet lepontozni.

2013. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam el a hozzászólásokat először a kérdésre szeretnék választ adni.


pitbullom van lakásban (nem magyarországon élek). amikor ideköltöztem a páromhoz (és vele együtt nem kis családjához) a felállás ez volt:


-párom és édesanyja allergiás (enyhe bizonyos idöszakonként közepes)

- párom és édesapja asztmás (enyhe bizonyos időszakonként közepes)

- életükben nem tartottak kutyát

- a kutyának nincsen helye lakásban felfogás

- a kutya büdös, szőrös, zavaró tényező

- magyarán egy kutya egy lakásban szó szerint undorkeltő dolog.


mielőtt leírnám mit teszek elmondanám hogy a család összes tagja szó szerint imádja a kutyámat.


- folyamatosan takarítok, felmosok, bútorokat törlök, fertőtlenítek, felsöprök

- a kutya rendszeresen ápolva van, szörkefe, bizonyos részek törlése, fürdetés (nem rendszeresen havonta kéthavonta egyszer) nem ismeretlen fogalaom a számomra.

- a kutya helye rendszeresen kézzel ki van mosva, és mivel nem a legpraktikusabb fekvőhelyet vásároltam, kefélve

-a kutya szobatiszta!

- a kutya meg van nevelve értsd: nyitott ajtón engedély nélkül ki nem teszi a lábát, ugatni meg szinte soha nem ugat, mások szobálya maximálisan tabu hacsak nem a tulajdonos konkrétan behívja magához a kutyát


eredmény: rá nem jönnél sem szagból (finom édes illata van a kutyának) sem hangoskodásból sem semmiből hogy itt kutyát tartanak.


az amit te leírtál az egy szégyenletesen gusztustalan és mocskos állattartás. nekem az arcomról lesűlne a bőr ha ilyen igénytelen lennék. és ez nem az állat hibája hanem csakis a gazdájé, ami nem mellesleg elég durva szinten minősíti is az illetőt magát. szerintem az az ember saját igénytelensége ha ilyen dolgokkal amit a kérdező leírt képes együtt élni. de tényleg, borzalmasan undorító. én elsüllyednék szégyenemben ha itt az emberek nem tudnának anélkül étkezni hogy beleszálljon szőr a kajába. amihez nem mellékesen nem kis szintű mocsok kellene hogy az állat szőre csak úgy lazán szálldogáljon bele a tányérba. nem mellékesen az egész környezet igénytelensége (takarítás maximális hiánya) már abból is észrevehető hogy a macska aki nem mellesleg még a kutyánál is kényesebb a tisztaságra odabrunyál ahova akar. én maximálisan megértem és sajnálom is a kérdező helyzetét. javaslom ülj le a családdal és alaposan beszélgess el velük hogy szálljanak magukba, mert ez az igénytelenség már szégyenletes. kutya macska egyaránt képes a szobatisztaságra. tény a kutyával nem kicsit foglalkozni kell, főleg ha a vizelései már a jelölés fogalmát merítik ki.


viszont kedves kérdező (és ezt azt hiszem több állatartó társam nevében elmondhatom) attól mert a te családtagjaid sajns egyértelműen igénytelenek és buták is az állatartáshoz (normális ha a kutya bevizel) nem illene mindenkit egy kalap alá venni. az állatartás nem jár törvényszerűen mocsokkal. szépen is néznénk ki. ha itt akár egyetlen dolog is igaz lenne amit te írtál hidd el már nem laknánk itt a kutyával. sőt kifejezetten kellemetlen társaság volnánk értelemszerűen. ehelyett a kutyát imádják ráadásul olyan emberek akik a kutyát mint valami gusztustalan dolgot értelmeztek akinek kint a helye mert mocskos büdös neveletlen.

2013. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
jah még annyit hozzátennék hogy itt aztán van rendesen forgaslom. az egyik gyerekhez rendszeresen járnak magántanárok. a lányhoz haverok, barátnők, a család többi tagjához rokonok, uncsik, nagypapák, szomszéd, kisgyerekek stb stb. szerinted ha ekkora mocsok lenne, és ilyen nveletlen volna a kutyám akkor nem halottam volna panaszt? meg úgy egyáltalán imádnák akkor a kutyát? a párom édesanya szó szerint igényli a kuta társaságát. megjön a munkából, szépen lecuccol és már hívja is magához. úgy gügyög a kutyának hogy azt videóra kellene venni. és mint már írtam itt aztán tényleg ősfelfogás volt a kutyáról. azért szerintem mindez önmagáért beszél.
2013. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Firestorm válasza:
91%
Én is lehagytam,hogy hozzánk is jönnek állandóan és a kutyám (pit és stafford keverék) 4 hónapos kora óta szobatiszta,kb 4,5 hónapos kora óta nem rág,és feleslegesen nem ugat.
2013. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!