Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem készít ki, ha...

Titeket nem készít ki, ha állatok vannak a házban?

Figyelt kérdés
Én elég nehezen viselem. Otthon kutya van a házban, a barátnőméknél macska. Mondjuk már beletörődtem, mert rájöttem hogy ezen én nem tudok változtatni. Az állatoknak rendesen jogaik vannak. Ha a kutya otthon behugyozik a szobámba, a többiek csak megrántják a vállukat "fel kell mosni". Mi sem természetesebb. Vagy a macska odaszarik a nappaliba. Az is normális. Vagy hogy miközben eszek beleszáll a kutya vagy a macskaszőr a kajámba. Ahogy telik az idő, nem hogy megszoknám hogy bent vannak, hanem egyre inkább zavar.

2013. ápr. 27. 20:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

21:35-ös vagyok


Én össze szedem mind 2 kutyám után,pedig erre nem járnak közteresek és itt a környéken 20 kutyásból 18 össze szedi!

Pórázon sétáltatom az utcán,de a parkban elengedem őket,vissza hívhatóak és jól neveltek!


Nem tagadom,hogy vannak felelőtlen kutyatartók is,nem is kevés és mi normális kutyatartók szívjuk meg mindig!


Eleve azt nem tartom tisztességesnek,hogy ha vki az agresszív neveletlen kutyáját elengedi és sz.rik bele ,hogy mások is vannak az utcán..

de akinek jól nevelt a kutyája,behívható mért ne engedhetné el?


az is udvariasság,hogy ha jön ember lábhoz hívja vagy megköti..de az emberek egyre nem törödömmé váltak..


Arrról nem tehetek,hogy ha vki felelőtlenűl tart állatot,ahogy a kérdező családja is,mert a nevelésről és az ápolásról nem hallottak!


Engem meg speciel az zavar,hogy a kisgyerekek állandóan

sikítózva rohangálnak a kutyám körül és egy szülőnek eszébe sem jut,hogy a kutyám esetleg oda kapna(amúgy nem ,mert barátságos,de ha nem lenne)akkor sokat ér a póráz !


Kompromiszumot kéne kötni egymással és akkor nem lenne gond..de az ember önző lény!

2013. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan az idő a kutyát be engedjük és egy pokrócon egész nap el lehet, bár már olyan is volt h az ágyamon a lábamnál aludt.

Mondjuk volt olyan h ezt azt össze szőrözőt de felporszívóztuk. Nekünk nincs szívunk kint tartani

-10 fokba v ha petárdáznak pl szilveszterkor.

Amúgy meg teljesen szoba tiszta, mindig az ajtónál ül ha menni kell. Egyébként jelzi is ha most már ki szeretne menni végleg, nem szeret bent ülni csak ha muszáj.

Amúgy meg játszik a kertben.

Persze ez a mi családunk :)

2013. ápr. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 11-es: 20 kutyatartóból 18 NEM szedi össze kutya piszkát! Rohadt ritka az ilyen! A mai fiataloknál valóban jellemző, és ez a normális hozzátartás, de pl. a középkorúaknak és öregeknek eszébe sem jut.


A parkban sem kellene elengedni a kutyát, mert pl. olyasvalakit, akit már harapott meg kutya, halálra rémít. Ott van a kutyafuttató, engedd ki ott, de ne a parkban, ahova mások pihenni vagy szórakozni járnak...rühellem az ilyet. Amikor egy szendvicset nem tudok megenni, mert valakinek a bulldogja tuti odajön kunyerálni.


Az persze rendben van, hogy a kinti kutya be van engedve ha hideg van, ez így emberséges.

2013. ápr. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 mustafa33 ***** válasza:
100%

Ha a szobádba "hugyozik" a kutya, zárd be az ajtót. A vizelet helyét pedig szódavízel (buborékos ásványvízel) spriceld be, nem fog odavizelni.

Engem az zavart, hogy a szomszéd gyereke rendszeresen a liftbe tojt. Persze mindenki a másik szomszédra a kutyásra haragudott, amíg el nem kaptam a gyereket. Nem csináltam semmit, csak úgy gugolva "véletlenül" a táskámmal belelöktem a rakásba. Volt bőgés, meg felbőszült anyuka, meg apuka, de a végén megértették a miértet. Nekem volt egy macskám, az meg rendszeresen beletojt az egyik rokon cipőjébe. Máséba nem. Nem tudom miért nem szerette, biztos bosszúból tette. (mi sem szerettük azt az álszentet) ☺

2013. ápr. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
94%

11-es vagyok

Nálunk össze szedik az öregek és a közép korúak is, sőt 12 éves gyerekek!!! a kutyájuk után a kaksit!

máshol mi a helyzet nem tudom..mert nálunk van 2-3 önelégűlt csávó pitbullnak hit keverékjükkel na ők nem szedik össze!


3x3 méteres kutyafuttatóval sokat érek a kistestű kutyáimat nem tudom lefárasztani,nagyobb a panel lakásom mint a k.rva kutyafuttató!


Ha lesznek normális méretű kutyafuttatók majd akkor járok oda! addig nem!


Kistestű kutyáim vannak és soha nem zavarnak senkit a parkban,amikor ember jön lábhoz hívom őket vagy megkötöm és képzeld csomóan mondják,hogy mért kötöm meg mikor barátságosak..mondom,mert nem tudom,hogy önök félnek e kutyáktól és szinte ők mondják,hogy jajj engedjem el őket..


sose találkoztam a parkban olyan emberrel aki fél a kutyáktól,vagy szólt volna,vagy átment volna másik oldalra..


Nem kéne általánosítani,mert vannak a normális kutyatartók akik behívják a kutyáikat ha ember jön és össze szedik utánuk sz.rt, és vannak a felelőtlenek akik lesz.rják mások mint gondolnak!


De amúgy a mi városunkban(legalábbis a környéken ahol lakom) 2-3 kutyatartó kivételével mindenki normális kutyatartó össze szedi a kutyapiszkot és behívható a kutyája!


napi 3x sétálok ismerem az összes kutyást a környéken és nem nagyon találok kutyasz.rt sem az utcán elvétve 1-2-őt maximum!


Légyszíves ne általánosítsatok,mert mindenhol vannak felelős és felelőtlen emberek!


Attól mert egyszer megtámadta a 6 kg-os kutyámat egy vizsla nem fogom az összes vizslát utálni,mert nem a fajtára vagyok mérges hanem a kedves gazdira aki felelőtlenül elengedte az agresszív,neveletlen kutyáját!

Itt is inkább a gazdát kéne elővenni,nem a kutyát!

2013. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Tipikus, aki az állatok "ellen" szólal fel, le van pontozva. Sok az elvakult állatfanatikus.
2013. ápr. 28. 14:14
 17/32 anonim válasza:
100%
Én nekem van egy kutyám és akkor engedem be a házba ha elötte lemosom a talpát és kifésülöm a szőrét így a tisztaság meg marad de am. én is sokat szoktam vele szenvedni de a kutyám nagyon fontos!
2013. ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
97%

11:29-es vagyok

én nem az állatok ellen szólalok fel mégis levagyok pontozva méghozzá nullára :D :D


bár nem írtam hülyeséget csak az igazságot,de akik még mindig a régi korban élnek,mi szerint az állatok kintre valók,gondoltam,hogy nem értik meg a mai kor állat tartásának a modernebb változtatát..


Mondjuk akkor sem értem,hogy a nevelés és az ápolás mért állatfanatizmus,de persze ha neked jó,hogy be húgyoznak és sz.rnak az állataid akkor ne neveld és ne ápold őket nehogy állatfanatikus legyél :D:D:D


lepontozhattok rohadtúl nem tud érdekelni,én tudom amit tudok,csak azért nem szóltam az állatos menüben lévő embereknek,mert simán kirakhattam volna ezt a kérdést és úgy lesavazztak volna titeket,ahogy illik!

joggal! :D:D

2013. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
25%

Rengeteg betnre való állat van, de a nagytestű kutya pont nem az. És kész.


Egyébként nem sok ember van, aki napi 3 órát fárasztaná a kutyáját... a legtöbb leviszi napi 2x vizelni meg üríteni 15 percre aztán csókolom. Azért olyan bolond az összes és ugrál mindenkire, mert egésznap ingerszegény, sz*r környezetben van.

2013. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 mustafa33 ***** válasza:
98%
Ja, ahogy mondod előző, csak az a baj, hogy sokan mondják, a kutya vidékre való meg kertes házba. De ott falu, hogy a kutyák fél méteres láncon élik le egyész nyomorult életüket, azt valahogy nem látja senki. pedig azokhoz képest egy panel kutya a napi 3x sétával többet szalad egy hónap alatt mint egy falusi eb egész életében.
2013. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!