Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi zajlik azokban a férfiakban...

Mi zajlik azokban a férfiakban, akik megrögzötten lenézik a nőket?

Figyelt kérdés
Sok sikeres nőt látni manapság férfias szakmákban. Oké, persze nem annyit, mint férfit, de még nem olyan régi dolog az egyenjogúság. Még néhol a nőknek is át kell állni észben arra, hogy van választásuk, idővel lesznek többen. A lények, hogy most is sok úttörő van, és nem nehéz őket észre venni, ha valaki kicsit nyitott szemmel jár. Én ismerek mérnököt, hallottam robbantómesterről, és olvastam katonáról. Azt nem értem, miért nézik le mégis a nőket bizonyos férfiak? Miért jó ez nekik?
2013. ápr. 27. 18:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%
Sokan még ma is ilyen környezetben nőnek fel, ezt hozzák hazulról. Gondolj csak bele, néhány évszázada még nem is tanulhattak a nők, csak a férfiak. Később, ha volt egy tipikus "női munka", amint pénzkereseti forrássá nőtte ki magát, mindjárt elférfiasodott. (Szakács, fodrász, stb.) De a mai nők is átlagban harmadával kevesebbet visznek haza ugyanazért a munkáért, mint mi, férfiak. Pedig nagyon sok tekintetben jobbak nálunk. Például az egyidejű, többirányú koncentráció terén bizonyítottan sokkal jobb eredményt nyújtanak. Csak ezt ugyebár a hímsoviniszta társadalmunk nehezen szopja be.
2013. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ez a harmadával kevesebbet visznek haza dolog mára már nem teljesen úgy van... Manapság sokkal jellemzőbb, hogy akik benyalják magukat, azok többet visznek haza.
2013. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!