Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi zajlik azokban a férfiakban...

Mi zajlik azokban a férfiakban, akik megrögzötten lenézik a nőket?

Figyelt kérdés
Sok sikeres nőt látni manapság férfias szakmákban. Oké, persze nem annyit, mint férfit, de még nem olyan régi dolog az egyenjogúság. Még néhol a nőknek is át kell állni észben arra, hogy van választásuk, idővel lesznek többen. A lények, hogy most is sok úttörő van, és nem nehéz őket észre venni, ha valaki kicsit nyitott szemmel jár. Én ismerek mérnököt, hallottam robbantómesterről, és olvastam katonáról. Azt nem értem, miért nézik le mégis a nőket bizonyos férfiak? Miért jó ez nekik?
2013. ápr. 27. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem férfiak, hanem pocsikék. Társadalmi hatás. Ők is azt látták otthon, hogy apu semmibe veszi anyut. Amúgy, ha megfigyeled, a kérdésed is szexista: férfias szakma nem igazán van. Legfeljebb férfiak végzik túlnyomórészt.
2013. ápr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hát a favágás nem túl nőies szakma :D (szerintem vannak férfias szakmák) még női culágert se nagyon láttam :D
2013. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
azokban a férfiakban, akik megrögzötten lenézik a nőket az a bizonyos : savanyú a szőlő effektus munkál a tudat mélyében
2013. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Azért nem szeretnék mérnököt, robbantómestert, vagy katonát magam mellett tudni, mert nem vagyok bu zi. Én a nőies nőket szeretem. De nem nézek le senkit, inkább csak elkerülöm az ilyen hölgyeket. A karriervágyukra és az ''egyenjoguságukra'' meg egyszerűen csak nem vagyok kiváncsi. Az ilyen feminista témától amúgyis a hideg ráz...
2013. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: csak kíváncsiságból kérdezem, ha az illető mérnök teljesen nőies stílusban öltözködik és viselkedik, akkor is ugyanez a véleményed?
2013. ápr. 27. 19:46
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, mert nem csak a kinézeten múlik a nőiesség.

Amúgy nem megbántani szeretném az ilyen nőket, csak messziről elkerülni.

2013. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nők miért nézik le azokat a férfiakat, akik például óvóbácsinak, dajkának mennek? Megszokás, illetve egy jól megszokott "szabály" felrúgásának érzik. Az idők során kialakultak férfias és nőies szakmák. Most függetlenül attól, hogy milyen körülmények között jött létre ez az állapot, ez lett a norma. Afféle íratlan szabály. És aki ezt felrúgja, arra a "sértett" felek nem feltétlenül néznek jó szemmel.

A másik dolog, hogy a nők és a férfiak tagadhatatlanuk különböznek. Bizonyos dolgokban jellemzően az egyik nem a jobb, másban meg a másik. Ebből fakadóan egyes szakmákat az egyik nem tud eredményesebben űzni, másikat a másik.

És persze lehetnek ilyen kakukktojások, mint a női robbantómester, vagy katona (a mérnöknő már rég nem újdonság, pl. építészek között elég jelentős számú nő van), de a bizalmatlanság bizonyos mértékig érthető. Hiszen ehhez a nemhez jellemzően nem ez a szakma áll közel, nem ebben szoktak jeleskedni. És amég nem ismerik meg a konkrét személyt, addig nem tudhatják biztosan, hogy ez most tényleg ért a szakmához, vagy bejátszotta magát a szakmába valahogy.

2013. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, hogy a hülyeségek (1. és 3. válasz) maxra vannak pontozva, de talán az egyetlen férfi által adott válasz(ok) meg nullán van(nak). Pedig ez egy full hasznos válasz volt, mégha nem is tetszett pár feminista némbernek. Főleg, hogy egy konkrétan megszólított nem egyede írta. És, ha az igazi lenézést szeretnéd tanulmányozni, akkor a kérdésben szereplő szakmák hölgy tagjait kérdezgesd a férfiakról. Ez kb olyan, mint amikor a zsidó kiállt rasszizmust, miközben ő maga a legnagyobb rasszista...
2013. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
Mert a nőknek a konyhában a helyük.
2013. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az általad említett "férfiszakmák" nem éppen azok. Betonozás, építkezés, anyagmozgatás, szigetelés, stb - na, ezek férfi szakmák. És a legtöbb nő ezeket nemhogy nem akarná, de nem is tudná elvégezni. Itt bukik meg a fenenagy egyenjogúság.


Utolsó: ha szerinted a nőnek a konyhában a helye, szerintem még nem voltál vele ágyban... :)

2013. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!