Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem figyelnek oda az...

Miért nem figyelnek oda az emberek a másikra, hol marad a tisztelet?

Figyelt kérdés
Nem (csak) idegenekre értem, hanem a saját családtagjainkra. Ezer példát tudnék mondani. Ha magamból indulok ki, akkor mondom. Jelenleg átmenetileg néma vagyok már 1,5 éve egy betegség kapcsán. Egy okostelefon segítségével oldom meg, ill. oldanám meg a kommunikációt. Beírom a telefonba a mondanivalómat, az pedig felolvassa. Leállítani nem lehet, amíg végig nem mondja. Most jön a figyelem, a tiszteletlenség hiánya. 10-ből 6x a "szavamba" vágnak. Van úgy, hogy 5x kell lejátszanom egymás után. Utána persze én vagyok a hibás, miért játszom le 5x, miért hívom őket szemteleneknek. Ezerszer kértem, hogy gondolják bele a helyembe magukat, tiszteljenek meg egy rokkantat, de mindhiába!

2013. márc. 29. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A rövidebb mondatok nem lennének jó megoldás?

Abba nehezebb belevágni és te is tudsz reagálni hamarabb.

2013. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Dehogyisnem! Már próbáltam! Pl. hogy öntöd csak szavakba, röviden azt: Ez félreértés! Végre megtudtam inni gyorsan ezt a gyógyszert. Hogy sikerült? (ezt mindenképpen megkérdezte), úgy hogy koncentráltam. Nem idegesített senki a szobában. Számold csak meg az üvegben levő gyógyszert!


Ez megtörtént eset, ugyanis nyelés zavarral is küzdök. Ezután férfi létemre bőgtem, miközben anyám tiszteletlenül 1 órán át ordított velem.


Kösz a tanácsot! Nem működik.

2013. márc. 29. 22:47
 3/4 A kérdező kommentje:
No, meg nem ez volt a kérdés. Mégegyszer kérdem, úgy általánosságban (ez csak egy példa volt).
2013. márc. 31. 23:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudjuk, miért van ez :(

Olyan rossz lehet, Istenem... :/ Próbálj meg erőt szedni valahonna, ha egyébként szeretnek, akkor ezt nézd el nekik...

2013. ápr. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!