Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én velem van a gond, vagy...

Én velem van a gond, vagy egyszerűen családi szokás, hogy a barátom szüleit még magáznom kell?

Figyelt kérdés
1,5 éve járunk. Elég komoly kapcsolat mindkét részről. A barátom szülei 5-6 évvel fiatalabbak az enyémeknél. De míg az én édesanyám rögtön tegeztette magát, majd édesapám is megitta 1 év után a párommal a pertut. De én még mindig "nénizek" és "bácsizok". Talán velem van a gond? Hiszen a barátom nagybátyjának a barátnője (aki 2 évvel idősebb nálam) már a kezdetektől tegezi anyósékat...

2012. okt. 29. 19:41
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Az én anyósjelöltem is 6 évvel fiatalabb a szüleimnél és még is magázom őt. És mi van ha nem tegezem? Családi szokás.
2012. okt. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy gond lenne, majd eszükbe jut előbb-utóbb.
2012. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%

Én addig nem tegeződök amíg nem mondják, hogy mostmár nyugodtan tegezhetem őket.

19/f

2012. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
én is magázom őket, bár mivel a barátom 10 évvel idősebb, mint én, a szülei is jóval idősebbek az enyémeknél. 2,5 éve vagyunk együtt, de nem zavar, hogy magázom őket, mivel ők más korosztály, más beállítódásúak. és őszintén, ha tegeznem kéne őket, nem is tudnám megtenni...:)
2012. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Családi szokás. Nagyon sok rokonomat a mai napig nem tegezem. Vidéken, falun, egyáltalán nem tegeződnek olyan könnyen, mint városon, vagy főleg Pesten.

A vidéki emberek (gyökereik) zárkózottabbak.

Soha nem tegeztem férjem szüleit, de azok pesti idős rokonait rögtön, mondták i, és náluk természetes volt.

Senkivel nincs gond. Mindenki nem híve a tegeződésnek. Ennyi.

2012. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen erre én is gondoltam, hisz az én szüleim úgymond 'modernebbek', de annyival azért nem. Persze, nem bánom hogy magázódnom kell, Isten ments, de bevallom zavar. Így hogy nálunk megy a nagy tegeződés, sokkal sokkal közvetlenebb a barátom viszonya a szüleimmel...Már a mamám is mondta neki, hogy tegezzél kisfiam nyugodtan!

És én úgy érzem kicsit hátrébb van a kedvelési státuszom náluk...Meg ugye ott a fiatal nőcske a nagybácsinál, ő még a 60+os nagyit is tegezi, tehát nem egy földhoz ragadt egy család... Így várok!

2012. okt. 30. 02:53
 7/19 anonim ***** válasza:

Kinél hogy szokás.

Párom szüleit magázom (párom a saját nagyiját magázza).

Párom és anyám között 12 év van (én 25,anyám 42,párom 30),mégis magázza anyámat...Én már felvetettem hogy tegeződjenek,de annyira nem szeretik egymást...

2012. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok


Két dolog jutott még eszembe: pl. apukám mai napig magázza a szüleit, én már tegezem, de sokszor még nekem is fura, hogy csókolom édesanyám, szia mama. Szóval az eggyel lejjebbi generációtól még elvárják, de az unokáktól talán nem.


Exem anyja volt nagyon fura. Exem kb fél év után tegeződött anyummal. Viszont a muterja ki nem állhatott engem (féltékeny volt, hogy elveszem a pici fiát...hát vissza is adtam neki :D). Exem ment oda hozzá, hogy tegezzen engem. Szerintem nem volt jó ötlet, mivel nem szabad ilyet kierőszakolni senkiből. Erre az anyja megszólalt: "jaj most nem, fáradt vagyok". A tegeződéshez? :D Nem az fájt, hogy nem akart tegezni, nyilván nem bírt engem, de jobban esett volna, ha azt mondja, hogy figyi, most még nem érzem úgy, jobban ismerjük meg egymást, stb stb. De ebből az átlátszó hazugságból érződött, hogy csak és kizárólag velem van baja. Ilyenkor kezdj el aggódni inkább;-)

2012. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
45%
A tiszteletet ilyen formaban is meg kell adni az idosebb emberek fele az ilyen korban levo embereket nem illik tegezni ha csak nem ok maguk ajanlyak fel. en egyetlen egy anyost nem tegeztem eddig, de nem is kertek.
2012. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. okt. 30. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!