Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én velem van a gond, vagy...

Én velem van a gond, vagy egyszerűen családi szokás, hogy a barátom szüleit még magáznom kell?

Figyelt kérdés
1,5 éve járunk. Elég komoly kapcsolat mindkét részről. A barátom szülei 5-6 évvel fiatalabbak az enyémeknél. De míg az én édesanyám rögtön tegeztette magát, majd édesapám is megitta 1 év után a párommal a pertut. De én még mindig "nénizek" és "bácsizok". Talán velem van a gond? Hiszen a barátom nagybátyjának a barátnője (aki 2 évvel idősebb nálam) már a kezdetektől tegezi anyósékat...

2012. okt. 29. 19:41
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%

sziasztok ! engem itt mindenki tegezhet..62 vagyok !

persze más volt a világ mindenben,32 évig nem tegeztem

az anyósomat,nagyon jo viszonyban voltunk..mégse hiányzott

a férjem se tegezte anyámat

most viszont mindkét menyemmel tegeződünk,haladok a korral

de például nem esett jol,amikor egy munkahelyen pár éve a fiatal uj kollega kérdés nélkül azonnal letegezett

30 év korkülönbséggel együtt

ez igy normális ?már meg se kell kérdezni? vagy csak simán bunko,aki azonnal tegezi az idösebbeket is?

persze ez is Amerika? angolban nincs :-hogy tetszik lenni kérdés !!

üdv nektek ifjak !

2012. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ez a tisztelet jele. Tiszteled őket, mint idősebbeket, és mint a párod szüleit. magadtól ne válts magázásról tegezésre, csak ha ők ajánlják fel. Az első találkozáskor nem kérdezted meg, hogyan szólíthatod őket? Praktikus, mert elkerülhetőek a későbbi kényelmetlen helyzetek.
2012. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 11.!


Örülök, hogy az idősebb korosztály is képviseli magát..55 éves vagyok. Anyósomékat én sem tegeztem soha. Vejeimmel már tegeződünk..De azt én sem szeretem, ha egy sokkal fiatalabb csak úgy letegez..

Mondjuk, én sem szeretem a "csendőrpertut", nem is alkalmazom.

Illem szerint (én még úgy tanultam) nem illik letegezni azt, aki anyánk, apánk lehetne, a kora szerint.

Üdv az idősebb, és a fiatalabb korosztálynak !

Engem is tegezhettek....:)))

2012. okt. 31. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Persze én sem tegezem az idősebb korosztályt, csak akkor ha külön megkérnek rá. De édesanyám mindig azt mondja, magázva is lehülyézhetik és tegezve is az embert.
2012. okt. 31. 12:44
 15/19 anonim ***** válasza:

Most nem értettem pontosan. Az a lényeg, hogy szerinted tegezhetnéd már őket?


Először is: "barátom nagybátyjának a barátnője", ha jól értem, bár kicsit belebonyolódtam, akkor ő nekik a sógornőjük, te meg a menyük vagy, az egy kicsit más. Amúgy meg ha nem ajánlják föl, ne tedd. van, ahol nem szokás. A mi családunkban a keresztszülőket is nénizzük/bácsizzuk (tegezés mellett), de pl. anyukám a saját keresztanyját magázza. Vannak olyan családok, ahol ez inkább a szokás, ne lepődj meg rajta, ez nem jelenti, hogy nem szeretnek Téged. Nálunk tesóm barátnője tegezi a szüleimet, de pl. anyukám tanár, és hozzászokott, hogy minden gyerek magázza. Van olyan osztálytársam, akinek az anyukája (egyidős az enyémmel) rögtön felajánlotta, hogy tegezzem, sőt több ilyen barátom is van, az enyém nem ajánlja föl nekik, mert ő így szereti. Ezt el kell fogadnod, ettől még kedvelnek Téged.

2012. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Tegezve és magázva is le lehet hülyézni.- Ez tetszik.
2012. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a tisztelet egyik legszebb kifejezése a magázódás! Szerencsére ezt édes anyanyelvünk lehetővé teszi!
2012. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem veled van a gond, saját tapasztalatból írom, mert előző párkapcsolatom 7 évig tartott, s a 7 év alatt nem mondták, h tegezzem őket, így magáztam, viszont mostani párom szüleit 1 év után már tegezhetem!


26/N

2012. dec. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Már egyszer válaszoltam,még jóval korábban, de pont a múltkor eszembe jutott ez a kérdés, mindjárt mondom, miért.De azért azt szeretném megjegyezni, hogy vki azt írja, nem veled van a baj, azt sem jelenti, hogy velük van, csak nem egyezik a világlátásotok.

Amúgy eszembe jutott közben: anyukám annak idején a saját nevelőapját a vezetéknevén+bácsi szólította, és magázta. Anyám most az 50-es éveiben jár, szóval ő persze idősebb, de eszembe jutott erről. Ő amúgy fölajánlotta eddig a tesóm barátnőinek és az én barátaimnak, hogy tegezzék, mondjuk fél év után.

2012. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!