Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem nagyon akarnak elfogadni,...

Nem nagyon akarnak elfogadni, tisztelni, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy egy teljesen átlagos 16 éves srác vagyok, talán kicsit magasabb, mint az átlag, de nincs egy igazi barátom sem, nehezen fogadnak el, pedig közvetlen vagyok, sokszor kedves, és olyanokkal se tudok jóban lenni, akikkel közös az érdeklődési körünk... próbálok közeledni, és minden egyéb, de egyszerűen nem nagyon akar tisztelni senki, pedig nem is annyira humorizálok, és nem vagyok egyáltalán gyerekes.

De mégse hívnak soha sehová, nem akarnak bevenni semmibe, hamar egyedül találom magam általában. Egy ideje nem foglalkozom senkivel, de ettől u.a. egyedül maradok.


Ötlet?



2012. szept. 30. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán több helyre kellene elmenni, ami érdekel. Hasznos lehet egy színjátszó kör, az nagyon segítő az emberismeret-önismeret-világismeret terén. (nem azért, hogy rögtön színész legyél -hanem mert dramatizált helyzetekből sok mindent meg lehet érteni. Én is elég magányos voltam a Te korodban, és jártam, jó volt, bár nagyon zárkózott természet voltam, nem színpadra való:) Ami még lehet: talán Te is egy kicsit nehezen fogadod el a másik embert... és hatás-ellenhatás... Figyelemmel, nyitottan fordulj feléjük. Idővel oldódik ettől is (ez is saját tapasztalat, túl kritikus voltam magamhoz is, máshoz is)
2012. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"pedig nem is annyira humorizálok, és nem vagyok egyáltalán gyerekes."

Talán itt a baj. Kissé unalmasnak tűnhetsz a sok viháncoló 16 éves közt.

2012. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A humor hiánya lesz a baj, meg az, hogy elvárod a tiszteletet. Ez utóbbi mit is jelent?
2012. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne akard már, hogy mindenáron tiszteljenek téged. Ahhoz minden embernek tennie kell valamit, ami miatt tiszteljék, a te korodban nem a legjellemzőbb, hogy fejet hajtanak a többiek egymásnak, ha mondjuk találkoztok. Vagy miféle tiszteletre gondolsz?

A másik: Egy unalmas, humorral nem rendelkező embert ki akarna barátjának? Változtass a stílusodon, legyél közvetlen, mert hiába hiszed hogy az vagy, nem vagy az.

2012. okt. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na szóval, a tiszteletet úgy értem, hogy nem nagyon jönnek oda, nem érdekli mivan velem, stb.


Amúgy meg nem tudom mit akartok azzal, hogy legyek humorosabb... , olvassak vicceket azt meséljem, mint az idióták?

Vagy legyek az osztály bohóca?


Igen, elvárom, hogy odafigyeljenek rám, ha szólok valakihez... , ahogy én is odafigyelek, amikor ők beszélnek.


"mert hiába hiszed hogy az vagy, nem vagy az."


Ezt nem értem, honnan tudod?

2012. okt. 1. 19:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet néha viccet mesélni, főleg ha adott témába illő. De lehet csak úgy viccesen beszólogatni nem durván bántóan ,csak olyan csípkelődve. Ezt a legtöbb társaság kedveli. Direkt nem kell nyalizni kedveskedni senkinek.
2012. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!