Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 22 éves nő,40 körüli férfi....

22 éves nő,40 körüli férfi. Kinek kell/szabad felajánlani a tegeződést?

Figyelt kérdés

Nekem

(22/l), ugye?

Nem áll "rangban" felettem a fickó, meg semmi ilyesmi, csak pénteken

találkozunk először, telefonon magáztam, ő "semlegesen" beszélt.


2013. márc. 27. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Én ehhez mindig úgy állok, hogy az idősebbnek. Szerintem illetlenség ha a fiatalabb. A volt barátom is felajánlotta a szüleimnek, hogy tegeződjenek de eléggé csúnya volt szerintem. De ez csak az én véleményem. De vannak akik felháborodnak ezen, bár kérdés hogy milyen kapcsolat áll fenn a két személy között.
2013. márc. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak most találkoztál vele először, máris tegeződhetnéked van ?
2013. márc. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A klasszikus illem szerint, ha két egyforma rangú, felnőtt ember találkozik (mindegy, hogy az 18, a másik meg 65 éves), MINDIG a nő az, aki felajánlhat ilyesmit, ahogyan egy 20 éves nő is visszaköszönhet sziával az 50-es pasinak, ha az így köszönt neki.

De alapvetően általában az idősebb (ha szemmel láthatóan, 15-20 évvel vagy még többel idősebb) az, aki felajánlja. A legtöbb ember érdekes módon bunkóságnak tartaná, ha a klasszikus illem szerint járnál el. De ez függ attól, hogy miért találkoztok, hogy inkább magánjellegű, vagy inkább üzleti célú a találkozás, hogy mennyire ismeritek egymást.

Szerintem várd meg, hogy ő köszönjön, ha tartózkodóan magáz, akkor tedd te is ezt. Ha tegez, akkor nyugodtan tegezd vissza.

2013. márc. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az idősebbnek.
2013. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is úgy tudtam, hogy a nőnek, de gondoltam azért rákérdezek. :)

Mindegy, akkor nem erőltetem. Nem üzleti ügyben találkozunk, valamilyen formában ugyan hivatalos ügyben, de abszolút elhanyagolható mértékben.


Amúgy simán letegeztem volna, mert kb. 30-35-nek néz ki, csak kiszámoltam, hogy minimum 38-nak lennie kell. :)


Köszi a válaszokat még egyszer!

2013. márc. 28. 09:55
 6/12 A kérdező kommentje:

Első! :)

A te esetedben viszont szerintem (sem) kellett volna felajánlania a barátodnak, apukád és ő is férfi, így ott apukádnak kellett volna, mivel ő az idősebb. Anyukád pedig nő, így ott értelemszerűen neki, ráadásul még ő is az idősebb.

2013. márc. 28. 09:57
 7/12 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Az első példájából láthatod milyen, ha valaki nem érti a tegeződés lényegét és bunkó módon belevág... Sokan vannak, akik a tegeződés alatt az egyenlőségük fitogtatását értik. Nem kell erőltetni, kialakul az - sokkal jobb, mintha valaki azt válaszolná: köszönöm, de inkább ne tegezdjúunk...
2013. márc. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Én ezt az illemszabályt nem tudtam, de minden nap tanulok legalább valamit. Nálam ösztönösen megy hogy magázom, ha hivatalos a dolog pedig főleg. Bár nekem már volt, hogy így is felajánlották hogy tegezzem. Ráadásul nem mindig lövöm be jól a kort. Olyat nem lehet hogy esetleg felajánlod hogy ő nyugodtan tegezhet ha akar? Csak mert ebből még nem jön le hogy te is fogod. Vagy már ez is illetlenség?
2013. márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na, megoldódott a dolog, szinte még be sem léptem az ajtón, "jónapotoztam" egyet, de közben már mondta is, hogy szerinte tegeződjünk. :)
2013. márc. 29. 18:49
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer a válaszokat! :)
2013. márc. 29. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!