Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen magyar szokások vannak...

Milyen magyar szokások vannak amik egy külföldinek furák lehetnek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 24. 12:44
1 2
 11/17 ettro ***** válasza:

mustafa33


Picit félreértetted, de még így is helytálló, ahogy te írtad.

2013. márc. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 mustafa33 ***** válasza:
Nekem mint "külföldinek", az a sok csókolózás fura. Ha találkozik két ismerős, máris nyalják egymást. Még a férfiak is :(
2013. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 ettro ***** válasza:

"Nekem mint "külföldinek", az a sok csókolózás fura. Ha találkozik két ismerős, máris nyalják egymást. Még a férfiak is :("


Nem tudom, hol láttál ilyet Magyarországon. Itt egyáltalán nem szokás az amit leírtál.


Max. valami bárban vagy diszkóban.


A sok puszi, meg csókolózás, meg "nyali-fali" inkább a szlávokra jellemző, na azok össze vissza nyalják falják egymást.

2013. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 mustafa33 ***** válasza:
Akkor biztosan oda járnak smárolni ☺, mert itthon nem látok ilyet.☺
2013. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20 éve élek külföldön. Már szinte külföldinek számítok. Szerintem a nagyon gyakori kézfogás, nem csak hivatalos helyeken, de a családon belül. A mindenki mindenkivel tegeződés. A pusziszkodás, de szerintem az arab férfiak sokkal többet pusziszkodnak (mustafa lehet hogy arab), és a orosz nők még többet adnak a divatra....de szerintem egy magyar szokás sem annyira fura, mind türhetö és ahogy nézzük (azért férfiak nem járnak kézenfogva vagy nem köpünk a földre a repcsiben, s sorolhatné további európaoinak fura szokást)...
2013. ápr. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 mustafa33 ***** válasza:

15-ös, tudsz olvasni? és értelmezni is, amit olvastál?

még egyszer csak neked: azt furcsállom, hogy a magyar férfiak találkozáskor puszilkodnak. Nekem ez b.zis. vagy nosztalgiáznak Kádár apánk után? Ő szokott Brezsnyev elvtársal cvikipuszizni ☻

2013. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Amit én tapasztaltam Angliában:

Nem szokás a kézfogásos üdvözlési mód.

Nem beszélnek a családról, keveset. Nem kérdezik mi ujság otthon, max annyit hogy van-e feleséged, és gyerekeid. A részleteket nem kérdezik.

Ha beszélnek hozzád, nem feltétlenül néznek a szemedbe-ami nálunk azt jelenti hogy nem vagy őszinte.

Nem főznek otthon-mindig meglepve nézték, hogy otthon főtt ételt vittem ebédre.

Nem csicsázzák magukat.


Valaki írta hogy műveletlenek vagyunk:D Hát az nem járt Angliában. ott ugyanis az átlag műveltségi szint sokkal alacsonyabb mint itt.

Nem érdekli őket a külföldiek kultúrája, ételei, szokásaik--mondjuk ezt a sok külföldinek tudom be.

Nem értik, miért vesszük le a sapkánkat étkezés előtt.

Ahogyan azt sem, miért szidjuk a kormányukat-hiszen mi választottuk őket.

Adakozóbbak mint mi, ugyanakkor hívők is.

El sem tudják képzelni, hogy megesszük a lóhúst, és a zsíros kenyeret :D


Ezek személyes tapasztalatok :-) Ezeket furcsálják bennünk.

2014. okt. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!