Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti felszoktátok venni a...

Ti felszoktátok venni a telefont, ha valaki ismeretlenül hív?

Figyelt kérdés
Engem már napok óta hívogat valaki, de ha arra nem veszi a fáradságot, hogy a számát megjelenítse, akkor minek izgassam magam?
2013. márc. 21. 11:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

Óvatosan merem elmondani, engem legutóbb a sürgősségiről hívtak rejtett számmal, hogy az apukámat oda vitte mentő.

De fel ne vegyétek, ártalmas.


Tényleg, mibe kerül felvenni, azt mondani, köszönöm, nem érdekel?

2013. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Mindig felveszem, ha hallom, hogy hívnak. Ha téves, akkor hamar lerendezem, ha valami reklám, vagy valami biztosítás, akármi ilyesmi, akkor is hamar lerázom. De van, hogy ismerős hív ismeretlen telefonon, hogy valami gond van. Visszahívni akkor hívom vissza, ha ismerem a számot, akkor mindig. Múltkor viszont egy ismeretlen szám hívott egy csomószor (mármint kiírta a számot, de nem ismertem), de mindig akkor, amikor nem voltam telefonközelben, vagy nem tudtam felvenni. Gondolkodtam, hogy visszahívjam-e, de végül mindig elsikkadt a kérdés. Pár nap múlva végre elkaptam, és kiderült, hogy valami nyereményjátékon nyertem egy nagyobb összeget, apám mindenféle nyereményjátékban meg szerencsejátékban érdekelt, épp a múltkor számoltuk ki, hogy minimum egy kétszintes, kertes családi ház árát már ellottózta élete során, az egyéb játékokról (rejtvények, napilapok, hetilapok akciói, cégek és termékek akciói, bevásárlóközpontok nyereményjátékai, stb...) nem is beszélve :) Igaz haszna is volt, mert rengeteg utazást nyertek, berendezési tárgyakat, és egy alkalommal egy nagyobb összeget lottón. De még ezzel együtt is több megy el a mai napi ilyenekre, mint ami bejön belőle :) Na és neki szokása, hogy az összes családtag nevében küld be pályázatot, meg vásárol, stb, nekünk persze általában nem szól. Ez is egy ilyen alkalom volt, csak épp akkor az én pályázatom nyert. Oda akartam adni neki, de persze nem fogadta el, így a pár hónappal későbbi 60. születésnapjára és 40. házassági évfordulókra költöttem el a nagy részét. Úgyhogy azóta mindig felveszem, és ha kiírja a számot, visszahívom :)
2013. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 zabmester ***** válasza:
100%

Felveszem, mert hátha fontos. Lehet, hogy ismerős hív, csak nem a saját telefonjáról például. Lehet, hogy munkaügyben hívnak. Lehet, hogy a gyerek miatt keres valaki az oviból, vagy bárhonnan.

Persze olyan is megesik, hogy olyan hív rejtett számról, akivel nem akarok beszélni, például el akar adni valamit. Akkor megmondom, hogy köszönöm, de nem érdekel/nem érek rá, és kész.

Így belegondolva, amikor még nem volt mobil, és a vezetékes telefonok nem írták ki a hívószámot, mindenki mindenkit ismeretlenül hívott, mégsem haltunk bele, ha úgy vettük fel a telefont, hogy nem tudtuk, ki hív. Egyébként a vezetékesen most sem tudom, ki hív, mert ugyan kiírja, de olyan vacak a világítása, hogy nem látom rendesen.

2013. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%
Felveszem, jókat mosolygok azokon,aki meg nem :) MInt ha a beszéd olyan megterhelő dolog lenne. Meg azt bírom mikor büszkén mondják, hogy ők bizony nem vették fel, mert ő aztán nem veszi fel akárkinek. Mint ha valami óriási sérelmet szenvedne, ha felvenné :)
2013. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
55%
Utálok rejtett vagy ismeretlen számot felvenni. Alapesetben nem venném fel, de mivel munkát keresek sose tudhatom mikor hívnak melóügyben, így kénytelen vagyok felvenni.
2013. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Mindig felveszem. Az jutott eszembe, hogy itt a válaszolóknak nincs vezetékes telefonja? Mert ugye az sem írja ki a számot..Na, én azt is mindíg felveszem. Inkább százszor feleslegesen, mint egyszer ezért szenvedjen kárt bárki, akár én is, mert lustaságom, túlzott önértékelésem miatt ne vegyem fel. Nem olyan nehéz feladat ám!
2013. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

"Az jutott eszembe, hogy itt a válaszolóknak nincs vezetékes telefonja?"


Eltaláltad, nincsen :)

Első válaszoló voltam.

2013. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Már én is gondolkoztam, hogy visszamondom a "csöves" telefont, de családom idősebb tagjai az Istennek sem tudják (akarják) megtanulni a mobil használatát. :)
2013. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én volt h felvettem.


A kedvencem az volt h " Zoli mikor jössz értem ??? Mire én ki az a Zoli. Ja te nem a Zoli vagy ? Hát én nem :)Ja akkor bocsi :) No para csá :)"


De volt olyan is h felveszem kérdem ki az ?

Szól h Viki mondom nem ismerek semmilyen Vikit.

Erre csönd, majd mondom h bár ki is vagy szerintem rossz számot hívtál. Erre le tette.


Szóval vannak érdekes szituk :)


24 F

2013. márc. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Igen, mert nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy valamelyik haverom unatkozik :D
2013. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!