Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a párom arról, hogy "túl előzékeny" legyen?

Figyelt kérdés

Furán hathat a kérdés, de nagyon is valós problémát takar.

A párom egy nagyon segítőkész nő, sajnos már túlságosan is. Akármikor valaki megkéri valamire, ő rögtön ugrik és segít is. Semmire sem mond nemet, de később szenved amiatt hogy igent mondott, hiszen más dolgával kell törődnie.

Most mondhatnátok hogy végülis az ő dolga az egész, ha szerít segíteni hát segítsen. Sajnos az utóbbi időben az egész odáig fajult, hogy már az én segítségemet is felajánlja másoknak anélkül, hogy engem megkérdezne előtte. És ez még semmi. Tegnap egyszerűen kölcsönadta a garázsunkat a szomszéd nőnek mert az kérte! Semmit sem szólt előtte, csak azzal állt haza hogy kölcsönadta.

Na ebből már nagy balhét csináltam, és be is látta hogy ez így nem állapot, sokat beszélgettünk róla.

Elmondta hogy a háta közepére sem kívánja az extra feladatokat, de ha megkérik akkor nem tud nemet mondani. Hogyan segíthetnék neki ebben?


2009. szept. 15. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem az én párom vagy ,mert tegnap pont nem adtam kölcsön a garázsunkat:)és amúgy is én ülök a gépnél!!

Képzeld én is ugyanilyen "betegségben"szenvedek,illetve már egész jól haladok ,hogy néha nemet mondjak,de ehhez kellett a párom is,aki elmagyarázta,hogy nem kell mindenre azonnal válaszolni,ha megkérnek valamire,inkább kerüljön egy telefonálással többe,de lehet azt mondani legtöbb dologra,hogy jó,majd átgondolom és visszahívlak,aztán kibújni a feladat vagy szívesség alól egy elfogadható indokkal.Az ő segítségét meg csak akkor ajánljam fel,ha ezt vele is megbeszéltem.Ez a felállás most egész jól működik és én is jobban érzem magam,hogy nem megy a szabadidőm rovására.Fontos vele megértetned azt is,hogy mindenkinek nem lehet megfelelni,mert ha megteszed amit meg tudsz,akkor sem biztos,hogy mások szemében jobb leszel.Ezt már tapasztalatból mondom.Egyébként egész sok ember eltűnt a közelemből,mióta nem vagyok annyira kihasználható.

2009. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha már mindketten felismertétek, hogy ez probléma, gyakoroljátok otthon. Pl. te kérd meg bizonyos dolgokra, amikre neki az lenne a feladata, hogy határozottan nemet mondjon, magyarázkodás nélkül. Nem durván, hanem udvariasan.

Ha ez így nem megy, akkor keressetek fel párterapeutát. Nem hülyeség, komolyan mondom. Sok sikert.

2009. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Haha jól megtaláltátok egymást.:D Amúgy meg szerintem ne próbálj ellene tenni, mindenki a maga kárából tanul a legjobban, majd belátja ő is.
2009. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És ha azt mondaná, hogy előbb meg kell beszélnie a párjával?
2009. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenre ne mondja ezt az ember,ismerek olyan párt akik olyan szinten megbeszélnek mindent,hogy még az is meg van beszélve,hogy hányszor vettek levegőt amikor épp nem találkoztak
2009. szept. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legalább kettejük dolgaival kapcsolatban.
2009. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja persze az úgy okés
2009. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!