Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vétkesek közt cinkos, aki néma?

Vétkesek közt cinkos, aki néma?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről a kérdéskörről?

2013. febr. 25. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek vele. Hozzátenném, hogy ilyenkor szorult helyzetbe kerülhet az ember: csoportnyomás kontra lelkiismeret. Az igazán egyenes emberek azt gondolom, hogy nem gondolkodnak és a lelkiismeretükre, vagy a jószívükre hallgatnak.
2013. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek, de a némaság a hallgatásra, megnemszólalásra értendô, nem a testi fogyatékosságra.
2013. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek ezzel az idézettel.


Bár, néha nehéz tartani.

Pl. egy osztályban, vegyük alapul ezt a példát.

Eléggé kemény suliba jártam renegeteg hátrányos helyzetű osztálytárssal.


Egyszer balhéztak, jött a kérdőre vonás... Én csicseregtem a vlós, igaz történetet és mivel alapvetően én jó tanuló voltam, hittek nekem. Osztálytársaim az igazgatóin vesztegeltek két tanítási órán is.


Vissza értek, akkor beszólogattak nekem.


Ám, egy napon fordult a kocka...

Én követtem el egy eléggé húzós balhét...


Jött a kérdőre vonás. Ugyan ezek a srácok feltették akezüket, hogy ők voltak (pedig ők csak ötletet adtak adologra, az elkövető én voltam)


Elvitték őket az igazgatóiba ismét. Mikor szóltam, hogy engem is vigyenek, mert én voltam a bűnbak, akkor nem hitték el, meg vállon veregettek, hogy ejnye - bejnye.


Tehát... Érdekes mondás ez és a való életben bizony nehéz határvonalat húzni, hogy mikor segít, ha cinkos és néma marad, vagy mikor árt ugyan ezen cselekedetével...

2013. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Az jut eszembe róla, amikor pl. egy osztályban van egy ember, akit majdnem mindenki szivat. Minden különösebb ok nélkül, nálunk ezzel a lánnyal az összes "baj" az volt, hogy kövér volt. Ezért szinte mindenki szivatta: kivéve engem és még két srácot, mi jól elvoltunk magunkban, sajnáltuk őt, nem volt vele semmi bajunk, nem is szivattuk. Később beláttam, hogy mégis cinkosok voltunk a szivatásban, mert ki kellett volna állnunk mellette.

2013. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlen,mert ha a "néma" illető úgy gondolkozik,hogy akik tették,vigyék el a balhét,ha nem vállalják az ő bajuk.Mert van,hogy azzal is bajba kerül az ember,ha olyanba avatkozik,ami nem az ő dolga.Aztán ez attól is függ,hogy mi a szituáció tárgya.Ha pl.valamit elloptak,és tudok róla,nem biztos,hogy megyek vamzerkodni,nem feltétlen pusztán félelem miatt,hanem nem akarom,hogy valamilyen szinten közöm legyen a dologhoz.Bízom abban,hogy megkapják a jutalmukat a tettesek előbb,vagy utóbb.Ha konkrétan megkérdeznek,hogy tudok-e róla,mit láttam,akkor már meggondolnám,hogy hallgatok-e,mert ha hallgatok,vagy hazudok,azzal magamat tehetem kellemetlen szituba.
2013. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!