Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan mondjam meg a postásnak...

Hogyan mondjam meg a postásnak illedelmesen, hogy ne dörömböljön az ajtómon ha alszok, meg úgy egyébként se?

Figyelt kérdés

Mostanában rászokott a postás, hogy ha elfelejtjük bezárni az ajtót, akkor bejön a házba, és kopog az ajtómon (mivel én itthon vagyok délelőtt). Csakhogy van, hogy délelőtt alszom, meg úgy más ember házába hívatlanul akkor sem illik bemenni, ha ismerős...

Most zárva volt a bejárati ajtó, és úgy dörömbölt rajta, azt hittem kiszaggatja! Arra keltem fel. Komolyan olyan hangerővel csinálta, hogy féltem valami baja lesz az ajtónak (elég régi ajtó már).

Tesóm itthon volt, beengedi, erre azt mondja a postás "Jaj, hát azt hittem nincs itthon senki!" Akkor minek dörömböl az ajtón..?

Mindegy, én nem keresek logikát benne, de ezt nagyon gyorsan fejezze be. Hogyan mondjam meg neki?



2013. febr. 21. 12:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem te se lennél nyugodt, ha egy számodra idegen kopogna a szobád ajtaján miközben alszol. "



Hát bocsásd már meg neki, hogy bemer kopogtatni, hogy leveled jött :DD Ha nem viszi az a baj, ha viszi, akkor meg az. Igazodjon ki az ember.

2013. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem hozzád még sosem jött be egy idegen a nevedet ordibálva dörömbölve a hálószoba ajtódón miközben éjszakás műszak után pihented ki magad.


Egyébként szereltess postaládát az ajtódra vagy tényleg egyszerűen írd ki, hogy ne zavarjon.

2013. febr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!