Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan mondjam meg a postásnak...

Hogyan mondjam meg a postásnak illedelmesen, hogy ne dörömböljön az ajtómon ha alszok, meg úgy egyébként se?

Figyelt kérdés

Mostanában rászokott a postás, hogy ha elfelejtjük bezárni az ajtót, akkor bejön a házba, és kopog az ajtómon (mivel én itthon vagyok délelőtt). Csakhogy van, hogy délelőtt alszom, meg úgy más ember házába hívatlanul akkor sem illik bemenni, ha ismerős...

Most zárva volt a bejárati ajtó, és úgy dörömbölt rajta, azt hittem kiszaggatja! Arra keltem fel. Komolyan olyan hangerővel csinálta, hogy féltem valami baja lesz az ajtónak (elég régi ajtó már).

Tesóm itthon volt, beengedi, erre azt mondja a postás "Jaj, hát azt hittem nincs itthon senki!" Akkor minek dörömböl az ajtón..?

Mindegy, én nem keresek logikát benne, de ezt nagyon gyorsan fejezze be. Hogyan mondjam meg neki?



2013. febr. 21. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"Elnézést, megtenné nekem, hogy legközelebb egy kicsivel finomabban kopog?"
2013. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy máskor csengessen.
2013. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Azért dörömbölnek erősen, mert fizikailag lehetetlen átlátni az ajtón, hogy éppen bennt mit csinálnak,amitől nem hallják meg a halk kopogást. És mivel a postás néha hozhat elég fontos küldeményeket,amiknek az átvétel időpontjához jogi következmények is fűződnek, már összeállhatna a kép.


És hogy mondjad meg? Mélyen tiszteletes és hatalmasságos postás uraság, kérem tisztelettel ha ebbe a honba netán fontos papírost hozna, a nyugalmunk és a lelki békénk harmonikus egyensúlya okán, az ajtónkat ne tessék betörni,mert mi még a leghalkabb koppanást is meghallgattasuk mi e ajtón történik.

2013. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kitennék az ajtóra egy cédulát, hogy: "Tisztelt Postás Úr! Kérem, mellőzze az ajtómon történő kopogást, mert alszom! Köszönettel: ........"
2013. febr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
"Kedves Postás Úr! Nekem sem fontos, hogy időben megkapjam a postámat, magának se legyen az! Egyébként is szívesen állok sorban a postán esténként."
2013. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
:D A mi postásunk rájött magától. Vizsgaidőszakban én este és éjszaka tanultam, és reggel kb 6 órától 11ig aludtam. A postás hozzánk 10 körül jár. Ha lehúzva látta a redőnyöm, állandóan verte kezdetben, vagy csengetett folyamatosan, én nem szóltam neki, megtanulta hogyha a redőnyöm le van húzva akkor csak bedobja a levelet, ha pedig csomagom jön átviszi a szomszédhoz, h adja majd át nekem :) Ajánlott levelet meg vagy hozza másnap, vagy bedobja a cetlit.
2013. febr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Hát azért ne haragudjatok már, de azért azt ne várjátok már el, hogy kinek kinek igénye szerint kézbesítsenek már egy levelet. Le van húzva a redőny, akkor majd csak dobja be, felhúzott redőny meg jöhet. Mi ez a 15. század? Az a dolga, hogy kivigye, ha alszol, ha szarsz, vagy ha éppen letört a lábkörmöd, arról nem ő tehet, hogy te olyankor mit csinálsz. Van egy járásba 3000 ember majd biztos mindenkinek igénye szerint viszi ki a leveleket.
2013. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.

A többiektől bocs, de nem fogom eltűrni, hogy miatta kelljen felkelnem, mikor örülök, ha tudok aludni, mivel elég nagy alvászavaraim vannak. Amikor nem volt senki itthon délelőtt, akkor is meg tudta oldani valahogy.

2013. febr. 22. 17:04
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Igen csak neki honnan kéne tudni, hogy neked alvászavarod van, a szomszédnak kisebbségi komplexusa, a harmadiknak hasmenése, a negyedik most válik és sorolhatnám. te se foglalkozol ő vele, ő miért foglalkozzon a te bajaiddal. Kiszállítja a leveled, az a dolga.
2013. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem te se lennél nyugodt, ha egy számodra idegen kopogna a szobád ajtaján miközben alszol.

Anyám ismeri, azért meri megcsinálni, vagy másokhoz is így bejárkál, nem tudom...

Nekem az alvás szent, azért idegesít ennyire. De most már majd szólok neki.

2013. febr. 23. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!