Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nem ízlik az étel vendégség...

Ha nem ízlik az étel vendégségben megmondod vagy eszel illedelmesen tovább?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
eszem tovább és amikor nem lát megpróbálnám eltenni a kaját a táskámba vagy a zsebembexD
2012. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem mondom meg, ez szerintem nagyon sértő lenne... tisztességből eszem pár falatot, majd valamire hivatkozva, befejezem az evést. (fogyózás, rossz közérzet stb.. lehet kifogás)

a világért sem sérteném meg a vendéglátómat.

de lehet, hogy csak én gondolom így.

2012. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Illedelmesen eszegetek belőle, ha nagyon nem ízlik, 3/4ét akkor is megeszem, és max teltségre hivatkozva meghagyom a többit.

Persze vendégségben mindig inkább szűkösen szedek, csak fél adagot, és ha ízlik a dolog, akkor nem szégyenlek másodszor is szedni. A két szedés nálam egy normál adag kajának felel meg.

2012. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ja és ügyelek arra, hogy mindig legyen kézközelben a poharam, hogy ha nem jön be az étel, akkor sűrűn tudjam öblíteni :)

De soha nem sérteném meg a vendéglátóm azzal, hogy nem ízlik, amit feltálalt.

2012. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ételintoleranciára hivatkozva nem eszem meg:)
2012. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Ha olyan vendégségben vagyok, ahol még sohasem voltam (nem ismerem a szakácsot), akkor először a kinézet és az illat az, ami alapján döntök abban, hogy mennyit szedek.

Ha már közelebbi kapcsolatban vagyok a vendéglátóimmal, tehát oda-vissza többször is ültünk már egymás asztalánál, ott esetleg megmondom, hogy bocsi, de én ezt a kaját kihagyom, megvárom a következő fogást feltálalását. Igazi barátok, őszinte családi kapcsolatok esetén ebből nem lehet probléma.

2012. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Bevallom sosem szerettem másnál enni.Viszont előre szólok, ha mégis meg akarnak kínálni, hogy miattam ne főzzenek, nem szeretnék ebédelni.Normálisabb megérti és nem sértődik meg.Aki meg mégis rám akar tukmálni valamit, az magára vessen, ha a tányérjában hagyom és utána dobhatja ki.
2012. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

áhh jártam már így..Rám erőltette barátnőm a kaját pedig nem akartam enni,mert ők ilyen iskolai menzáról hozzák a kaját és mindigis utáltam azt a kosztot! De nem hagytak békén és leültettek enni..Életem legrosszabb étkezése volt ahogy lenyeltem a levest úgy éreztem visszajön,annyira szörnyű íze volt..Most ahogy írom ezeket a sorokat megint elkap a hányinger,szörnyű íze volt,de nem szóltam persze hiába nem ők főzték..

Hál isten másodikat ki tudtam hagyni!

2012. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyám nagyon illedelmes , rá is fázott párszor.Egyik esete a következő volt:

Unokatesómék meghívták ebédre, ami franciasaláta volt, otthon készített, nyers tojásos majonézből...Anyám jó ízűen eszi, közben a háziasszony ráb@sz még egy nagy kanállal a tányérjára és hozzáteszi:Látom, ízlik! Egyél még, muszáj megenni, mert már négy napos! :O

Legalább tudta anyám , mitől megy a hasa...De nem tanult az esetből, legközelebb megint elfogadta az ebédmeghívást, ekkor spenót volt, fokhagymásan, cukorral megszórva(!)Szegényt végig a hányinger kerülgette, de becsületből bekanalazta az egészet.De többet nem ebédelt náluk..

2012. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig nagyon keveset szedek először és ha furán néznek azt mondom nem vagyok éhes. Ha ízlik az étel szedek még. Ilyenkor mindig örül a házigazda, hogy ugyan tele a hasam, de még szedek. Soha nem kritizálom az ételt. Nekem egyszer a képembe vágta egy vendég, hogy amit főztem sz@r és nem hajlandó megenni. Nagyon rosszul esett, én sosem mondanék ilyet.
2012. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!