Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet illedelmesen...

Hogyan lehet illedelmesen "rábírni" az időseket arra, hogy a buszon a mellettük lévő helyet ne foglalják be?

Figyelt kérdés

Pl. sokan azt csinálják, hogy a buszon a külső ülésre ülnek, és a belsőre szatyrot raknak. Pár hónapja úgy jártam, hogy vittem haza a buszon egy jókora dobozt, amit nyilván csak két kézzel lehet fogni. Láttam, hogy van hely, kívül egy néni ült, belül semmi, csak egy szatyor, nem is nagyon tele. Megkértem, hadd üljek le oda (nyilván a dobozt meg az ölembe vettem volna), erre megvetően végigmért, hogy tán csak kibírom azt a pár megállót. Na akkor eldurrant az agyam, és ráförmedtem, hogy vigye már el onnan azt a sz*rt mert egy utasnak egy hely jár. De ugye nyilván nem ez az udvarias megoldás. Hogyan lehet az ilyen helyzeteket jól kezelni? És egyáltalán, miért gondolják azt, hogy a cuccaikat az ülésre kell pakolni?

23/L


2010. ápr. 21. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Azért ,mert ők Idősek. Igen, nagy betűvel. Azt hiszik, hogy egy bizonyos életkor felett sokkal több minden jár nekik, mint a fiatalabbaknak. Az persze eszükbe sem jut, hogy egy 20 éves is lehet fáradt, lehet rosszul a buszon...
2010. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Remek kérdés. Hát még ha a szentendrei héven utaznál, az összes idős nénike leül kívülre, de féloldalasan, hogy a belső ülést is elfoglalják, a szatyrot viszont a szembeni ülésre teszik, tehát elfoglalnak három helyet, majd roppant érdeklődve néznek ki az ablakon, nehogy észre kelljen venniük a többi utastársat.

Én ilyenkor egyszerűen csak annyit mondok: legyen szíves ideengedni!

2010. ápr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Hát,ez szerintem embertől és helyzettől függ.Van olyan ,aki észreveszi magát és elteszi onnan azt a szatyrot,hogy letudjanak ülni.De van olyan is,akinek ha szépen mondanád,akkor is megsértődne.Talán ha mosolyogva elejtesz egy megjegyzést,de úgy hogy hallja az illető,hogy:-Jaj,de nehéz a csomagom,de jó lenne leülni!az talán hatásos.

Egyébként én is megfigyeltem,hogy az idősek szeretik kényelemben utaztatni a szatyrukat,miközben nagyon jól látják,hogy egy >embernek< nagyobb szüksége lenne arra az ülőhelyre.Csak tudnám,miért csinálják?

2010. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a kérdés amúgy engem is foglalkoztat...

Nem értem, hogy mért van ez tényleg nagyon sok idős néni (többek között) csinálja ezt és amikor hót fáradtan felszállok a buszra mert IGEN egy fiatal is lehet fáradt kedves idősek... és megkérem, hogy engedjen BE (nem is az, hogy ő üljön be) még fel van háborodva, hogy lehetnek ezek a fiatalok ennyire érzéketlenek...


Meg mikor egyik öregasszony leül egy kettes ülésre elé a másik és az elé a harmadik (3 ember-6ülésre) és úgy pletykálják végig az utat és "tudomást sem vesznek" a leülni vágyó emberekről.... Szerintem amúgy némely idősebb ember még fentebb hordja az orrát mint 1-2 fiatal...

2010. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Örülük,hogy nem Pesten lakok.
2010. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi a legnagyobb baj? Az első szótól az utolsóig igaz mindenki válasza. Én már nem tartozom a tini korosztályba, a kisebbik lányom tán belefér, de engem is felháborít. A nagyobbik lányom 2 kategóriába sorolja az idősebb hölgyeket. Aranyos, tipikus nagyanyó, meg vén nyannyer. Na, az utóbbiból volt a múltkorjában 1 a vonaton. 4-es ülés, nyannyer menetiránnyal szemben az ablaknál, cipője levéve, felrakva a szemben levő ülésre. Maga mellett a kistáskája, amiből eszegetett, azzal szemben a nagy tatyó. Namármost mi 3-an gondoltuk, hogy le is ülhetnénk, kértük a helyet (voltak már álló utasok, akik valószínű nem meretek szólni), hát a csigabiga kapkodó idegbeteg az ő tempójához. Szépen, lassan, komótosan belebújt a cipőjébe, összepakolt, tatyó a lába elé, kistáska az ölébe, mikozben látszott rajta, hogy majd szét robban a dühtől, de nem szólt. Mi meg nem untuk el a várakozást. Előbb szállt le a vonatról, mint mi, a nagylányom olyan feltűnő udvariassággal engedte kikászmálódni, hogy majdnem felvihogtam. Na, ez tipikus nyannyer volt, és ez a többség. Azért mert már ingyen utazik, azt hiszi, minden jármű csak miatta közlekedik. Az édes, aranyos nagyanyók meg ritkák, mint a fehér holló, viszont Őket imádjuk.
2010. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

figyelj egyszerű:

"na ide figyelj, anyukám, van 10 másodperced, hogy szabaddá tedd a helyet aztán hangnemet váltok"


kb én így szoktam és ez bejön ....

2010. ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer egy buszon voltam szemtanúja az alábbi esetnek.

Egy fiatal lány nehéz csomaggal(talán munkából mehetett haza,vagy suliból) felszállt a buszra.Mellém állt,mert előttem a kétüléses széken egy idős nő ült a külső széken,és a belső széken a szatyra volt,de nem látszott nagyon megpakolva.A lány előbb megkérdezte tőlem illedelmesen(én 37 éves vagyok,szóval dupla idős lehettem a lánynál),hogy le szeretnék-e ülni..Mivel nemet mondtam,így oda hajolt az idős nőhöz,és megkérte,hogy engedje be,mert le szeretne ülni.Persze őt is teljesen normálisan,illedelmesen kérte.A nő (ha nem látom nem hiszem el)elhúzta a száját,majd még jobban kitolta a lábát,és úgy tett mint aki semmit sem hallott.A lány újra megkérte,de itt már finoman megérintette a vállát is.A nő erre sem reagált.Harmadszorra is rákérdezett,hogy beülhetne-e.Erre a nő csak ennyit mondott.NEM!

-Miért?

- Csak

Itt azt hiszem a lány bekattant,mert rám nézett,és megkérte,hogy fogjam meg a táskáját.(jó nehéz volt)

És egyszerűen fogta magát ,és átmászott az öreglányon majd amikor az ülés előtt állt,kérdezte,hogy elveszi a szatyrot? mert ha nem ő isten bizony rá ül.A nő nem hitt neki..Nem tudom mi volt benne,de a lány szépen ráült,és úgy csinálta mintha tök kényelmes lett volna neki.Majd elkérte a táskáját..Az öreglány ott sipítozott a szatyor miatt,de a lány úgy tett mint aki nem hallja..Nagyon tetszett a lány fellépése,határozottsága,és volt aki tapsolt is a buszon..persze erre nekem is megjött a bátorságom,és mondtam a nőnek,hogy megérdemli,hogy így járt,mert ha az elején beengedi,hogy leüljön,akkor nincs ilyen gond,és nem kell szégyellnie magát..Olyan mérges lett,hogy leszállt a buszról,még a szatyrot sem vitte magával..

Tudom,hogy ez sem jó megoldás,de ennek a lánynak volt egy határozott fellépése ami bizony jól jött..

Én ha bátrabb lennék,és le akarnék ülni valami olyasmit is mondanék,hogy amíg veszek jegyet vagy bérletet addig én ülök le,és nem a szatyor...

2010. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak a szatyrokkal lennének bajok...

Anyukám mesélte:

Utazott a buszon, felszállt egy anyuka a 3 gyerekével( 5-6 éves formák lehettek) Elfoglaltak egy négyes ülést. Anyukám valahol ott állt/ült a közelükben. Felszáll egy idős úr, odamegy az anyukához, elkezd ordítani, hogy állítsa fel a gyerekeket és adják át a helyüket, mert nincs jegyük, szóval joguk sincs ülni. Édesanyám erre bepipult, odament az emberhez:

- Na te vén f.asz, nem látod hogy máshol is van hely ?

Akkor anyukámnak is neki állt... Le kellett szállítania a sofőrnek.

Hát normális egy ilyen ? Kicsi gyereknek azt mondai, hogy nics joguk ülni ? Egy tök üres buszon ?

2010. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanról hallottam, talán itt, ezen az oldalon... Egy srácnak el volt törve a lába, gipszben volt, mankóval járt, és ott pampogott a nyanya - aki mellesleg futott a villamos után.
2010. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!