Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet illedelmesen...

Hogyan lehet illedelmesen "rábírni" az időseket arra, hogy a buszon a mellettük lévő helyet ne foglalják be?

Figyelt kérdés

Pl. sokan azt csinálják, hogy a buszon a külső ülésre ülnek, és a belsőre szatyrot raknak. Pár hónapja úgy jártam, hogy vittem haza a buszon egy jókora dobozt, amit nyilván csak két kézzel lehet fogni. Láttam, hogy van hely, kívül egy néni ült, belül semmi, csak egy szatyor, nem is nagyon tele. Megkértem, hadd üljek le oda (nyilván a dobozt meg az ölembe vettem volna), erre megvetően végigmért, hogy tán csak kibírom azt a pár megállót. Na akkor eldurrant az agyam, és ráförmedtem, hogy vigye már el onnan azt a sz*rt mert egy utasnak egy hely jár. De ugye nyilván nem ez az udvarias megoldás. Hogyan lehet az ilyen helyzeteket jól kezelni? És egyáltalán, miért gondolják azt, hogy a cuccaikat az ülésre kell pakolni?

23/L


2010. ápr. 21. 17:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a mai idősek...
2010. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na látom akkor nem csak nekem gyűlt már meg a bajom a nyugdíjas kommandóval. Az a szatyorra ráülős történet nagyon tetszett :D Úgy tűnik, akkor az ilyen személyekkel szemben az udvarias hangnem egyáltalán nem hatásos.

Mondjuk a másik kedvencem az, hogy (nem tudom máshol szokták-e ezt csinálni, itt igen) sok néninek az a heppje, hogy mondjuk a busz megállt a 3. megállónál, becsukja az ajtót, néni feláll, odamegy az ajtóhoz, beáll elé, aztán 5. megállónál száll le. És nem nagyon zavajra, hogy a 4. megállónál is lenne leszálló, meg van sértődve, ha valaki megpróbál mellette leszállni. Ezt elég sokan művelik.

Azt már nem is említem, hogy egyesek a botjukkal hadonásznak, sőt, szándékosan elgáncsolnak vele embereket.

Én próbálok udvarias lenni, és ez sikerül is mindaddig, amíg olyan emberrel állok szemben, aki engem is emberszámba vesz. De hát úgy látom, ha ők úgy, én is úgy.

2010. ápr. 21. 20:55
 13/14 anonim ***** válasza:

igen, eyrészt a szenilitás, másrészt meg azt hiszik csak mert idősek, mindent megtehetnek ilyen értelemben, és én is azon röhögök, hogy amikor futni kell a busz után, akkor mindjárt tudnak ám ezerrel is, na furakodni a botjukkal meg még sokkal jobban tudnak a sorban, olyankor arra az időre felfüggesztődik minden izületi fájdalmuk, a lábuk is megjavul, a bot se kell ....

izgi

2010. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy poén, ami egy előző válaszolóról jutott eszembe, és fültanúja voltam. Tömegközlekedési járművezető a végállomáson fülig érő szájjal mesélte: Gyerekek, csodát tettem! Meggyógyítottam egy mozgássérültet! Két mankóval botorkált az öreg a megálló felé, és mikor meglátta, hogy jövök, hóna alá kapta a mankóit, mint síelő a síbotot, és úgy szaladt a megállóba! Megtanítottam járni!!!

Megtörtént eset, de ne általánosítsunk.

2010. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!