Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor ment ki a divatból, az...

Mikor ment ki a divatból, az hogy a férfiak kézcsókkal köszöntsék, vagy búcsúzzanak el a hölgyektől?

Figyelt kérdés

A II. világháború idején még szokás volt?

Válaszokat előre is köszönöm!


2013. febr. 17. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol az első világháború után tűnhetett el. Ebben a polgárosodás, és a polgárság megerősödésének is nagy szerepe lehetett, mert csak az arisztokrácia köreiben volt szokás. Én még nem láttam olyan régi magyar filmet, ahol a parasztábrázolás része lett volna a kézcsók. Emellett szóba jöhet némi szemérem, és időhiány. Inkább csak mondták, hogy "kezét csókolom", mint megtették, ez konvencionálisabb megoldás, mert gyorsabb, és nem igényel esetlegesen nem kívánatos testi érintkezést.
2013. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 18. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:
A fenéket, szerintem a koalíció meg a Rákosi rendszer irtotta ki. A II. világháború idején jobb körökben ez természetes volt. Az 1912-es születésű nagymamám soha nem mondta ugyan, de anyám szerint jó néven vette a kézcsókot (tőlünk, unokáktól)-(kisnemesi leány volt, de a sok gyermek miatt nem élt jómódban).
2013. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!