Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak itt Magyarországon van...

Csak itt Magyarországon van gólyabál a középiskolákba?

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 10:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A gólya, az az elsős egyetemista. A középiskolákban inkább a szecskaavatók divatosak
2009. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem itt nalunk romaniaban is van en peldaul a tavaly voltam 9edikes es en is voltam golya!!!:D
2009. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,az elsőéves középiskolások a fecskék, és az elsőéves főiskolások/egyetemisták a gólyák.


De a kérdésre válaszolva: szerintem nem, biztos máshol is kapnak az alkalmon a bulira :)

2009. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

NÁLUNK(!) gólyának hívták az elsős középsulisokat.

Gólyabál nem volt, csak egy szívatós nap.


Budapest (nem tudom számít-e)

2009. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ. :)

békéscsabai vagyok, és most vagyok elsős..

am nállunk gólyahét lesz.

2009. szept. 6. 11:42
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten jártam szakközépiskolába, nálunk volt gólyabál, szóval itt ez volt. Szerintem sulitól is függ, mi a szokás, de valami biztos mindenhol van az elsősöknek is meg a végzősöknek is, és biztos külföldön is vannak ilyen szokások, de inkább a suli szokásai határozzák meg, hogy mi a helyi program. Nálunk szívatás nem volt, csak egy hülye szövegű fogadalomtétel. :-)

Viszont az általános iskolámba akkor vezettük be az 5. osztályosok felsőssé avatását, amikor mi voltunk 6. osztályosok, a mi évfolyamunk ötlete volt, írtunk nekik avató szöveget is.


Fantázia kérdése, hol mi a szokás. :-)

2009. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2009. szept. 6. 12:26
 8/18 anonim ***** válasza:
tényleg a felsőoktatásban hívják gólyának az elsősöket, én is így tudom meg így is tapasztaltam...gimiben verebek voltunk
2009. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

hmm..én nemtudom h h vanak ezek,én most vagyok középiskolában elsős és mi gólyák vagyunk.. :D

köszönöm am

2009. szept. 6. 14:54
 10/18 anonim ***** válasza:
15%
szerintem nyugaton nem szokás. én felesleges baromságnak tartom, mint amúgy sokmindent a keleti iskolarendszerben.
2009. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!