Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy emberek miért nem értik...

Egy emberek miért nem értik meg, hogy az emberek többsége határozottan nem szeret idegenekkel társalogni?

Figyelt kérdés

Persze leszögezem, tisztelet a kivételnek!!


Nemrég egy kb 60-65 éves öregasszony szólt le engem a vonaton.

Én alapba olyan vagyok, hogy nem szeretek számomra vadidegen emberekkel "csak úgy" társalogni.

Leültem vonaton, ami majdnem üres volt, bedugtam a fülembe a fülhallgatót, és az ablak felé fordultam.

Leül mellém a nő, és elkezd beszélni, persze látja, hogy be van dugva a fülem. Majd elkezdett piszkálni, bökködni, hogy figyeljek már rá...

Mondtam neki, hogy ne haragudjon, nincs kedvem beszélgetni.


Erre én voltam az "antiszociális magának való bunkó".


De nem egyszer történt már velem ilyen. Pláne amikor egy 50+os kezd el a betegségeiről beszélgetni nekem miközben látja, hogy eszek.



Csak nekem van ilyen véleményem, vagy "élményem" ??



Tényleg én lennék az antiszociális bunkó? =/


Ti hogy vagytok ezzel?


18/L


2013. febr. 10. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretek csak úgy beszélgetni idegenekkel. Néha van, hogy kedvem van hozzá, ha látom, hogy értelmes, normális az illető. Pl. múltkor a vonaton dumáltam egy idős nővel, könyvekről, a város tisztaságáról, hasonlókról. Világlátott, egyetemi tanárnő volt, jót beszélgettünk, de ez nagyon ritka eset olt.


De többségében ugyanazt csinálom, mint te: fülhallgató a fejbe és mindenki hagyjon békén.


22L

2013. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak, akik egész egyszerűen csak szeretnek dumálni, vagy nincs nekik igazán kivel.

Én úgy vagyok ezzel, hogy van, hogy elbeszélgetek, de van, hogy nincs kedvem, pláne, ha fáradt vagyok, el vagyok merülve a gondolataimban, és akkor egyértelmű jeleket adok / mobilomon pötyögök, olvasok, stb. /, hogy nem vagyok társalgásra kapható. Persze, vannak, akiknek nem működik az "adóvevőjük", mint a Te esetedben. Ez nem a Te hibád. A másiknak kell ezt tudomásul venni.

2013. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok én is ezzel. :) Sőt, tovább megyek, a távoli ismerősökkel se szeretek beszélgetni a buszon. Általában mindig azért szurkolok, hogy egy idegen üljön mellém, ne például egy régi osztálytárs akivel bájcsevejt kellene folytatnom. Más körülmények között szívesen beszélgetek az emberekkel, de utazás közben jobban szeretek pihenni.
2013. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sem nagyon szeretek ismeretlenekkel cseverészni, hacsak nem tényleg spontán alakul ki a beszélgetés valami érdekes szituációból. De általában amikor utazom metrón vagy sétálok, akkor elvagyok magamban, filozofálok stb., mert kb. csak akkor van rá idő, mert vagy dolgom van, vagy emberek között vagyok (család, haverok, barátom). Ilyenkor nem nagyon szeretem, amikor elkezdenek hozzám beszélni, főleg ha alapjáraton nem szimpatikus az illető vagy olyan baromságokat beszél, hogy csak nézek.

Ja, az meg sztem a pofátlanság netovábbja, ha vki úgy löki nekem a sódert, hogy látja, hogy rajtam van a fülhallgató, és zenét hallgatok, és utána bököd, piszkál meg vágja a pofákat. Lehetne benne annyi illemtudás, hogy ilyenkor nem zavar, főleg ha van körülöttünk vagy száz ember, akivel leállhatna dumálni.

2013. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!