Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek nem hülyeség,...

Szerintetek nem hülyeség, hogy valaki nem veszi fel, ha rejtett számról hívják (mi van egy ismerősnek kell sürgős segítség)?

Figyelt kérdés

Régen mikor még nem volt mobil, "csak rejtett szám volt", mivel a régi telefon nem írt ki semmit.

Most hogy van mobil, már nem vesszük fel a rejtett számokat?

Ennek mi értelme van? Persze zaklatják néha az embert, de azt meg le kell tenni.

De ha ismerős hív?


2013. febr. 4. 15:01
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
25%

Példa:

Volt csajomat nem tudtam mobilról hívni, mert nem volt rajta pénz, vezetékesről próbáltam, de az idióta nek vette fel, szal így járt, mert én nem mentem el a megbeszélt találkozóra.

Akkor ott volt a főnök, pultos csajt nem tudta elérni a rendeléssel kapcsolatban, mert ő se veszi fel, mert ugye ha esetleg biztosítós és mégis felveszi akkor összedől a világ...

Nem tudom akkor régen mikor csak vezetékes volt akkor se vettétek fel?

Én is az vagyok, aki felveszi és ha biztosító akkor megmondom, h kössz nem aztán kinyomom.

De úgy látom ehhez egyesek nyomorékok...

Egyébként meg női betegség, szal nincs mit rajta megérteni.

2013. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Sokan szerintem azért nem veszik fel, mert nyílt titok, hogy a telefonszámokat adják-veszik egyesek (pl. olyan weboldalak, ahol meg kell adni telefonszámot regisztrációkor), így pl. a telemarketingesek kezére kerül, akik aztán végképp nem ismerik az illemet, és még este nyolc után is zaklatnak a sz*rjaikkal.
2013. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
58%

Én sem veszem fel. Lehet, hogy jaj, de hülye vagyok, de teljesen elegem van már a hülye biztosítókból, Zepterből stb. és 10-ből 9 esetben ők hívtak rejtett számról.

Egyébként meg mi a francnak rejtett szám magánembernek vagy jó profilú cégnek? Ezt nem értem.

2013. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
24%

# 21/34 ma 15:45: Az OTP és egyéb bankok általában levelet küldenek, ha van némi tartozásod, telefonban bárki mondhat bármit, ha ismeri néhány adatod. stb.stb. Engem még nem hivott OTP tartozás miatt amikor volt, hanem levelet küldtek ki.


# 34/34 ma 21:19 :Nekem is elegem van belőlük, és azon tanakodtam, hogy lefogom cserélni a telefonszámom egy újra, amint lesz munkám, ez a SIM kártya meg a kukában fog landolni szó szerint. Lehet dual simes készüléket szerzek és lesz még1 sim kártyám, tehát 2, egyik mondjuk csak munkahelyi másik meg csak ismerősőknek családtagoknak kiadva. Így nincs gond hogy ki keres, persze mindkettő titkositottan, véletlenül se tudjanak rákeresni.


A rejtett számozás az egy olyan dolog, hogy sokak vannak, akik nem szeretik más órára kötni a telefonszámukat, itt a lányok többségben vannak, mert ugye hát ők azért mégis lányok, van némi félni valójuk.


Kedves kérdező, én is megkérdezem, hogy téged mi a bubánatér izgat ez az erőltetés hogy vegyük felvegyük fel a rejtett számot mert hüde nagy baj van.


előszőr is, ha van barátod aki jobarát vagy családtagod, az biztos tudja hogy rejtett számot ha nem szoktál nem veszel fel, vad idegen telefonját még véletlenül se kérem el utcán, mert pl közölheti hogy el is lophatom stb.


Ott a telefonfülke, ha olyan nagy gond van arrol kell hivni, nem véletlenül vannak kint az utcán 3-5-10 sarkonként utcákban.

Meg amugy 112 segélyhívó ha annyira nagy gond van.


Lehet te már szívtál rá ismerőssel családtaggal így, az nem a mi bajunk, de ha ez történt, akkor ezt az igazad erősited azzal, hogy vegyük fel vegyük fel.

Valami Pszichés betegség lehet ez nálad, mert én ezt vonom le tőled bizonyos %-ban. Kilett vesézve a kérdés, nincs miért írni már ide szerintem.


Mindenkinek saját szent joga eldöntein milyen hívást, hol és mikor vesz fel, pl ma felveszem a rejtettet, de holnap nem, stb.,stb.

És ebbe neked semmi beleszólásod sincs, nem tudom mennyi idős lehetsz de a 18-at szerintem nem ütöd meg.

Majd, ha téged is elkezdenek zaklatni rejtett számokról, majd akkor írj ide megint, vagy gondolj a kérdésedre, hogy tettél fel és olvasd végig a válaszaid itt meg a mieinket.



Továbbá_ Ha valaki rejtett számról hív valakit, annak nem hiszem, hogy fontos mondani valója van.


Engem pl követeléskezelő hivogat nap mint nap, heti 2 heti alkalommal, rejtettről. igaz küldtek levelet, de nem túl hivatalos formában. Én megfogadtam, hogy velük, amig nem küldenek egy normális levelet(rendes pecsét, rendes tollal írt aláirás, nem ami oda van nyomtatva), addig nem állok velük szóba...

2013. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
50%

Hát ez jó:D

A kérdező a pszichés beteg, mondja ezt az, aki nem vesz fel egy telefont, mert rejtett számon hívják és mi van ha egy biztosító hív?

És akkor mi van most tényleg?

Lelki nyomorékok vagytok és nem bírtok egy ilyen helyzetet lekezelni, h annyit mondj:

"Kössz nem!"

Gondolom a kérdezőt is az érdekli, ami engem, h most miért olyan nagy dolog ez?

Én szívtam már meg ezzel, h valaki ilyen idióta volt és már akkor se értettem, h mi az oka.

Csörög a telefon és akkor nézi, h rezeg meg rezeg, már lehet 4-re hívja az a valaki, de még mindig nem veszi fel, mert ha felveszi és egy biztosítós akkor rögtön összedől a világ...

2013. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
49%

11.

Na, az még a bunkó dolog, ha valaki kinyomás után újra hív. Nem jut el az agyáig, hogy most nem alkalmas.

2013. febr. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
64%
Nekem még egy alkalmazás is fent van a telefonon (backlist pro), ami a rejtett számú hívásokat elnémítja, nem is jelzi. DIREKT akartam így!
2013. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Érdekesmódon engemet csak a bankom hív rejtett számról, őt szivesen fogadom. Én adtam meg nekik a számomatt . Biztositók és egyéb értékesitő még sohasem hívott.

Az egyik barátomat örökké hivogatták, biztositók, utazás, üdülésijog ajánlat miatt stb. Mondom neki, honnan van meg nekik a te telefonszámod? Hát ő a neten regisztrál valamilyen nyeremányjátékon, több helyen is ott adta meg a számát (persze semmit nem nyert).

Nomármost aki ilyen hülye , hogy a tel. számát osztogatja fünek-fának az viselje is el a számnélküli hívások tömkelegét.

2013. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
67%
Akár egy ismerőse is megadhatta a haverod számát üdülésijog-bemutatón.
2013. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

" Hát ez jó:D

A kérdező a pszichés beteg, mondja ezt az, aki nem vesz fel egy telefont, mert rejtett számon hívják és mi van ha egy biztosító hív?

És akkor mi van most tényleg?

Lelki nyomorékok vagytok és nem bírtok egy ilyen helyzetet lekezelni, h annyit mondj:

"Kössz nem!"

Gondolom a kérdezőt is az érdekli, ami engem, h most miért olyan nagy dolog ez?

Én szívtam már meg ezzel, h valaki ilyen idióta volt és már akkor se értettem, h mi az oka.

Csörög a telefon és akkor nézi, h rezeg meg rezeg, már lehet 4-re hívja az a valaki, de még mindig nem veszi fel, mert ha felveszi és egy biztosítós akkor rögtön összedől a világ... "


Na ez itt a lényeg, végre valaki érti.

Pont, hogy nem én csinálok ebből ilyen nagy ügyet.


Pont azért tettem fel a kérdést, mert érdekelt, hogy mások miért csinálnak ebből ilyen nagy ügyet.

Kíváncsi voltam mások gondolkodására, ennyi.


Nem akartam én senkit megváltoztatni, vagy rávenni egy országot hogy vegye fel azt a telefont már végre...

hanem csak érdekelt, hogy ki hogyan gondolkodik (vagy nem gondolkodik)..


Mindenki azt vesz fel, amit akar:)

Mindenkinek joga van nem felvenni olyan hívást, amiről nem tudja, hogy nem-e egy ismerőse hívja.

Hajrá!!!

2013. febr. 6. 19:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!