Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek nem hülyeség,...

Szerintetek nem hülyeség, hogy valaki nem veszi fel, ha rejtett számról hívják (mi van egy ismerősnek kell sürgős segítség)?

Figyelt kérdés

Régen mikor még nem volt mobil, "csak rejtett szám volt", mivel a régi telefon nem írt ki semmit.

Most hogy van mobil, már nem vesszük fel a rejtett számokat?

Ennek mi értelme van? Persze zaklatják néha az embert, de azt meg le kell tenni.

De ha ismerős hív?


2013. febr. 4. 15:01
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
49%

Én nem veszem fel.

Meguntam a sok multi stb. cég zaklatásait.

Arról nem is beszélve, hogy olyan személyek használják fel a lakcimünkön található (telefomszámkeresővel) telefonszámunkat, hogy pl családtagom zaklatják hogy engem keresnek... ott a szép kis kezük, és számitogépjük, ha akarnak valamit majd irnak levelet, normálisan aláirva...Rejtett számokat én utálom...

Tőlem ha akar valakivalamit majd felhív normálisan számküldéssel. engem az se érdekel ha pl melo miatt hivnak rejtett számrol, tiszteljen meg egy munkaadó pl azzal, hogy nem rejti el a számát az "egyik leendő dolgozoja előtt.". pl stb.stb.


aki rejtett számrol hiv valakit, az vagy vegyen egy gagyi telefont és egy sim kártyát és arrol hivogasson. vagy ne keressen.

2013. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Elolvastam a válaszokat, rá egy fél percre csörög a telefonom, ismeretlen számról :)

Na ez a véletlen :)

"Felvettem, Egy biztosítótól kerestek. Kérdezték van e biztosításom. Mondom nincs, és nem is kell.

Köszönöm szépen viszontlátásra.


Ennyi. fél perc sem volt. És inkább felveszem, minthogy olyan legyen, ami fontos, de nem veszem fel."


na ezt mondom én is

2013. febr. 4. 15:29
 13/41 anonim ***** válasza:
40%
Nem szoktam felvenni ha észreveszem hogy rejtett a szám!Már ha felhív akkor tudjam hogy ki az.
2013. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

"de nekem ez miért is nem mindegy?? te vedd fel és kész"


majd ha te próbálsz valakit elérni és nem veszi fel, rájössz...

2013. febr. 4. 15:29
 15/41 A kérdező kommentje:

"de nekem ez miért is nem mindegy?? te vedd fel és kész"


amúgy tényleg mindegy, engem csak a logikátlanság zavar a dologban...

2013. febr. 4. 15:30
 16/41 anonim ***** válasza:
68%

"fel kell venni, nem értem egyesek hogy tudnak ekkora ügyet csinálni ebből.."

Te csinálsz itt ebből ekkora ügyet.

2013. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Matya18F válasza:
60%
Az OTP is rejtett számról hív...
2013. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
70%
Én sosem veszem fel a rejtett számokat, de még azokat se mindig, akikét kijelzik, de nincs benne a telefonkönyveben. Kivéve ha számítok egy hívásra. A vodafone-tól is szoktak keresni mindenféle szarért egy mobilszámról, az is szépen el van mentve "Ne vedd fel" néven. :D
2013. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
18%

Én se fogom megérteni a sok gyökeret, h miért nem bírják felvenni.

Fülig ért a mosoly az arcomon mikor a főnök ezért rúgott ki egy csajt, a hülye többet biztos nem okoskodik, h nem veszi fel.

2013. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Felveszem, bár nem szívesen, volt egy telefonos zaklatóm, aki eleinte számmal hívott, aztán szám nélkül, amikor már nem vettem fel neki, és hát nem túl pozitív emlék.

De azért én még élénken emlékszem arra, amikor nem volt mobil, csak vezetékes, és amíg nem vettük fel a telefont, nem tudtuk, ki hív. Szóval nekem nem olyan abszurd dolog ez.

Ha olyan keres, akivel nem akarok beszélni (mondjuk valamelyik cég), akkor úgyis megmondom, hogy nem érek rá/nem érdekel, stb., és kész, engem ez nem tud annyira zavarni. Viszont tényleg megeshet, hogy valamelyik ismerősöm, családtagom van olyan helyzetben, hogy fontos lenne velem beszélnie, de a sajátjáról nem tud hívni. Pl. öcsémnek szinte sosincs pénz a telefonján. Na már most, olyan is van (ismerek is ilyet), aki meg a saját telefonszámát védi annyira, hogy elrejti a számát, ha másnak adja oda a telefonját egy hívást elintézni.

2013. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!