Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek nem hülyeség,...

Szerintetek nem hülyeség, hogy valaki nem veszi fel, ha rejtett számról hívják (mi van egy ismerősnek kell sürgős segítség)?

Figyelt kérdés

Régen mikor még nem volt mobil, "csak rejtett szám volt", mivel a régi telefon nem írt ki semmit.

Most hogy van mobil, már nem vesszük fel a rejtett számokat?

Ennek mi értelme van? Persze zaklatják néha az embert, de azt meg le kell tenni.

De ha ismerős hív?


2013. febr. 4. 15:01
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy tényleg, az OTP-ről jut eszembe, tényleg rejtett számról hívnak. Egy piti összeggel tartoztam nekik, emiatt kerestek többször is, ha előbb-utóbb nem vettem volna fel, igen tetemes tartozás jött volna össze, az nagyobb gáz lett volna. Mondjuk nem örültem neki, hogy így hívnak, mert kétszer is kerestek, csak le volt némítva a telefonom, mert dolgoztam, így meg még visszahívni sem tudtam őket, arról nem is beszélve, hogy fogalmam sem volt, ki hívott, és vajon mennyire volt fontos.
2013. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 zati19 ***** válasza:
79%
NEM VESZEM FEL! Aki ennyire félti a számát, sajna így járt... 99%-ban tényleg zaklatók hívnak. Nincs olyan ismerősöm, aki rejtené a számát! Ne akard elhitetni velem, hogy normális dolog elrejteni a számot?! :) És a többség, ahogy látom, így gondolkodik...
2013. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
79%
99%-a biztosító :) Ha nem az, akkor valami mást akar rád tukmálni. Tapasztalat. Én már rég nem veszem fel. UTÁLOM ŐKET!
2013. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
ezt mondom én is..
2013. febr. 4. 16:16
 25/41 anonim ***** válasza:
50%

Igyekszem mindig felvenni, amíg munkát kerestem néha hívtak rejtettről, plusz barátnőm otthoni száma is rejtettre volt állítva régen.

Viszont tényleg egyre több a biztosítós, munkában is pár napja felvettem, erre egy fazon metrózajjal a háttérben üvöltve akar lakásbiztosítást eladni. Kezdem unni ezeket, igyekszem nem sok helyen megadni a számom, de talán épp a munkakeresés miatt az önéletrajzom biztos eljutott a zepterhez, generalihoz és vagy azért keresnek, hogy én adjak el bioptron lámpát, vagy azért, hogy vegyek.

2013. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
79%

"Én se fogom megérteni a sok gyökeret, h miért nem bírják

felvenni. "

A kérdező kommentje:

ezt mondom én is..


Én is ezt mondom. Nem fogod, mert nem is akarod, csak a helyeslő válaszok miatt írtad ki a kérdést és nem azért, hogy megértsd.

Vázoljatok már fel röviden egy olyan élethelyzetet, amikor én, egyetlen személyként vagyok egy tragikusan súlyos helyzet megoldásának egyetlen kulcsa. Meg még az érdekelne, hogy a ti életetekben rendszeresen előfordul-e ilyen? Vagy legalább egyszer volt-e már rá példa?

Én nem vagyok sem orvos, sem rendőr vagy tűzoltó, aki közvetlen veszélyben van, az forduljon hozzájuk. Ha meg nem ilyen helyzetben van, akkor van ideje, hogy megtalálja az alkalmas módot arra, hogy beszéljen velem.

2013. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim válasza:
100%
az az igazság hogy, ha az ember egy napot késik véletlenül valamilyen hitel havi törlesztőjével akkor rögtönhívják telefonon. a dolog szépséghibája az ha fölveszed akkor azt neked számlázzák ki természetesen emelt díjon. ha ismerős akar valamit ő hív kétszer háromszor is egymás után ha fontos akkor már persze felveszi az ember a telefont
2013. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
55%
Nos az én szerény véleményem a következő. Ha hívnak. Bármilyen célból. Mondjuk biztosítás. Hozzá teszik. Fel veszik a beszélgetést. Erre én azt szoktam felelni. Nem járulok hozzá,mert maga rejtett számról hív. Ha nem bízik meg bennem akkor én hogyan bízzak meg önben?:O Meg tudtam,hogy a kezelőnek kötelessége lenne ki ikszelni a nevemet. Nem kérem. De azt is meg tudtam,hogy a váltás meg ki veszi az ikszet. Mondván akkor hol lesz a jutalék?? Az ismerőseim meg az utolsó fillérjükön visszahívót szoktak küldeni.
2013. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim válasza:
69%

Kérdező! Most komolyan, neked nem teljesen mindegy, hogy ki veszi fel és ki nem?? Hívtál valakit rejtett számról és nem vette fel? hát ne rejtsd le a számod és fel fogja venni. Őszintén szólva én sem veszem fel, csak nagyon ritkán.


Most azt várod, hogy mindenki vegye fel a a telefont, ha rejtett számról hívják? neked az miért jó? ha az illető nagy bajban volt és nem vette fel aki hívta, ÍGY JÁRT, semmi közöd hozzá. Nem szoktam kommentelgetni, de ahogy olvasgattam a hsz-eidet, felidegesített az, ahogy ehhez a dologhoz állsz.

2013. febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

"Én is ezt mondom. Nem fogod, mert nem is akarod, csak a helyeslő válaszok miatt írtad ki a kérdést és nem azért, hogy megértsd.

Vázoljatok már fel röviden egy olyan élethelyzetet, amikor én, egyetlen személyként vagyok egy tragikusan súlyos helyzet megoldásának egyetlen kulcsa. Meg még az érdekelne, hogy a ti életetekben rendszeresen előfordul-e ilyen? Vagy legalább egyszer volt-e már rá példa?

Én nem vagyok sem orvos, sem rendőr vagy tűzoltó, aki közvetlen veszélyben van, az forduljon hozzájuk. Ha meg nem ilyen helyzetben van, akkor van ideje, hogy megtalálja az alkalmas módot arra, hogy beszéljen velem."


Nem a helyeslő válaszok miatt írtam ki a kérdést, kíváncsi voltam, ki hogyan gondolkodik.

A felvázolandó helyzet valóban ritka (szerencsére!) de ha mégis téged hívnak (mert mondjuk egyszerűen nem jut más az eszébe az illetőnek), és nem veszed fel, nos azt biztos bánni fogod életed végéig, ha emiatt valakinek baja esik.


De nem kell katasztrófára gondolni. Nekem van ismerősöm, aki mindig rejtett számról hív, de nem azért mert titkolja (hiszen tudom a számot), náluk így van beállítva. Szóval nyilván mindig felveszem.

2013. febr. 4. 18:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!