Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell az elsőszülött...

Granulátum kérdése:

Miért kell az elsőszülött fiúnak az apa keresztnevét adni?

Figyelt kérdés

De komolyan: Tóth János - Tóth János. Ennek mi értelme van? De ritkább vezetéknév esetén sem értem.

A nőknél is adódhat gond a keresztnevekkel. Van az ismeretségi körünkben háromgenerációs Katalin-sorozat: Kati néni, Kati és kis Kati. (nagymama, lánya, unokája).


Többszáz utónév van, nem lehetne különbözőket választani?



2013. jan. 24. 20:23
1 2
 11/19 TappancsMancs ***** válasza:
36%
Szal a Katalin nőies nyugi. Azt azért megértem ha ilyen "sorozat" volt előtte. De nyugi szép név :)
2013. jan. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
43%
Azok az emberek adják a saját nevüket a gyereküknek, akiknek a saját tulajdonságaiknak, céljaiknak és ezek megvalósításának továbbadása a célja. Valamilyen szinten a saját életük 'meghosszabbítását' látják benne. Közben nem veszik figyelembe, hogy a gyerekük önálló egyéniség, saját egyéniséggel és célokkal. Én nem is tudnám megmondani, hogy hányadik generációs Péter vagyok a családban, de a gyerekem tuti nem ezt a nevet fogja kapni.
2013. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
74%
A tiszteletet, hagyományőrzést megértem, főleg, ha szeretetteljes családról van szó, kedves emlékekről, stb. De azt, hogy amikor a 3 generáció együtt lakik (nagyszülők, gyerekek, unokák), akkor miért kell minden férfit, fiút egy névre keresztelni. Ismerőséknél van Jani bácsi, Jani, és Kisjani. Falnak megyek amikor beszélgetünk, azt sem tudom, épp melyikről van szó. Nem bántásból, de egy kis fantázia kellett volna ott is a szülőknek.
2013. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kati vagyok :)

Alapvetően tetszik a nevem, sőt szép nevem van egyben, de maga a tendencia akkor sem tetszik. Én sosem nevezném el valakiről a gyerekemet, mert nem valakinek a klónja lenne, hanem egy önálló személyiség.

2013. jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én apám után kaptam a nevem. Ha nekem lesz fiam akkor ő már nem az én nevemet kapja. Nem azért mert nem tetszik hanem mert van más jól csengő férfi név is.
2013. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 TappancsMancs ***** válasza:

Kati! :)

Igen a tendencia nekem sem tetszik, a hagyományok beli előzményét csak megértésképpen írtam. Szerintem is jó más nevet adni a gyereknek.

2013. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor lenne oké, ha második névnek adnák ugyanazt, mint külföldön szokták.
2013. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ne is említsd a külföldet! John Ross III igaz kitalált személy, de elég jellemző neve van.


pl Tom Cruise születési neve: Thomas Cruise Mapother IV

2013. márc. 11. 21:14
 19/19 anonim ***** válasza:
Egy rokon családban mindenki a József és a Mária nevet viseli. Ezt különbözőképpen becézik: Marika, Mari néni, Mariska, Marcsa. Tudjuk kiről van szó. Az unokáknak már divatos nevük van.
2013. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!