Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell az elsőszülött...

Granulátum kérdése:

Miért kell az elsőszülött fiúnak az apa keresztnevét adni?

Figyelt kérdés

De komolyan: Tóth János - Tóth János. Ennek mi értelme van? De ritkább vezetéknév esetén sem értem.

A nőknél is adódhat gond a keresztnevekkel. Van az ismeretségi körünkben háromgenerációs Katalin-sorozat: Kati néni, Kati és kis Kati. (nagymama, lánya, unokája).


Többszáz utónév van, nem lehetne különbözőket választani?



2013. jan. 24. 20:23
1 2
 1/19 Joshy Ca$h ***** válasza:
55%
Akármilyen nevet adhatsz, de valaki így mutatja ki a tiszteletet és nyílvánit köszönetet a szülei felé.
2013. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Ezt én se értem,nekem ez nem tetszik.Mondjuk nekem 3 nevem van,és a 3. nevem Enikő,az édesanyámé,szeretem ezt a nevet,de mindenki a fő keresztnevemen hív....
2013. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Amolyan királyi hagyománynak tűnik,nemtudom,nekem szimpatikus volt a dolog,így én is éltem ezzel.A férjem nevét kapta a fiam.(első szülött)
2013. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem szánalmas és a szülők beszűkült fantáziájára vall. Én is Katalin vagyok, egész életemben én voltam a Katika, mivel anyám is Katalin (ja, ő pedig a nagymamája után kapta). Nem elég, hogy ugyanazt a nevet adja, de még ráadásul ez egy tucatnév is.
2013. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
nekem se szimpatikus, volt, hogy tanítványt felhívtam, mondom, hogy Tóth Jánossal szeretnék beszélni, erre visszakérdeznek, hogy melyikkel. hát mit tudom én, hogy hány van.
2013. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Én sem az apám nevét kaptam...hanem a bátyámét. A születésem előtt halt meg. Szerintem borzasztó választás volt, olyan pótlék vagy B.terv vagyok érzést kelt.


De a családfás ismereteim szerint senki sem kapta ugyanazt a nevet, mint az apja vagy anyja. Csak egy hagyomány van anyum ágáról névválasztásban, de ennyi.

2013. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
kedves kati, legyél jázmin, ha már mindenképp k*rvás név kell :D
2013. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mert ha nem,akkor az apa megsértődik.Amúgy ha én fiúnak születtem volna,nem apám keresztnevét kaptam volna.Pedig fateromék ágán emberöltők óta mindenkinek ugyanaz a neve.Ugyanúgy is néznek ki.Mintha klónozták volna őket.Ebben biztosan az ördög keze van.
2013. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 TappancsMancs ***** válasza:
35%
4 A Kati pedig nagyon nőies hangzású név.
2013. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 TappancsMancs ***** válasza:
Bocsi hogy a kérdésre is feleljek... egy régi hagyomány (volt) ez. Akkor még úgy is írták, hogy id. Tímár Péter, ifj. Tímár Péter. Annyi mint idősebb/ifjabb. Aztán később lemaradt már az elejéről az id. és ifj. és akkor kicsit másképp hangzott, mert teljesen azonossá vált. Ez régies dolog amit nem használnak. Vagy kevésbé.
2013. jan. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!