Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most lesz a bérmálásom és...

Most lesz a bérmálásom és kell választani egy (Bérma) keresztnevet aki szent volt de én nem csak ráakarok bökni egyre hanem tudni akarom hogy minek a védőszentje meg ilyesmi nem tudnátok ilyen oldalakat mondani vagy hogy ti mikről tutdtok?

Figyelt kérdés

2013. jan. 24. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Én már sok éve bérmáltam,de akkor nem bérmakeresztnevet kellet választani, hanem bérma keresztszülőt, és az ő nevét kaptad és az ő nevéhez tartozó szentet. Ez már nem így van,csak választasz magadnak egy nevet és ennyi?
2013. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát én lány vagyok és a bérmakeresztszülőm fiú és a felesége neve meg nem szent úgyhogy ez sehogyse jön össze.És nekünk kell eldönteni,hogy milyen nevet választunk.Anyum is mondta,hogy nekik az atya adott egy nevet és kész.Nem tudom most mi lett.
2013. jan. 24. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Ez furcsa, amit az első ír, tuti hogy nem így van. Nekem két ismerősöm is férfinevet választott bérmanévnek (pedig lányok).
2013. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem az atya azt mondta,hogy lánynak lány fiúnak fiú nevet válasszunk.
2013. jan. 24. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk így volt,ezért kérdeztem,hogy már nem így van? Nálunk meg is mondták, hogy a lányok női,a fiúk férfi bérmakeresztszülőt válasszanak.
2013. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi is lányt akartunk de nagyon sok előírásnak nem felelt meg és nem csak én választottam más nemű bármaszülőt.
2013. jan. 24. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia.

A Pázmány Péter elektronikus könyvtárban találsz Szentek Élete c. könyvet. Vagy virtuális plébánia honlapon is van könyvtár rész, ott is kereshetsz.

Valószinű azért mondták, hogy női nevet válassz, mert bérmáláskor a püspök megkérdezi, hogy kit választottál, és azon a néven fog szólítani.

Ha férfi nevet választasz, elég furcsán hangzik, amikor a püspök azt mondja, pl. "Pál vedd a Szentlélek ajándékát..." miközben te lány vagy.

2013. jan. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bárki lehet, aki szent, férfi, nő. Nem függ sem a nemedtől (bár valóban jobban passzol a lányokhoz a női szent, fiúkhoz a férfi), és az is csak egy népszokás egyes tájakon, hogy a bérmaszülő nevét veszik fel. Ez nem előírás, nem kötelező.


Tudok több lányról, aki férfi szentet választott. Az én bérmalányom bérmaneve is János, Szent János után. De ismerek egy másik lányt, aki Ferencet választotta.

Mivel sem az egyházban, sem a hétköznapokban nem használjuk ezt a nevet, nem hivatalos, és nem jelenik meg sehol, egyáltalán nem gáz így választani, szerintem.


Amúgy én is a Szentek Életét bújtam. Jó sok van benne, válassz ki 5-10-15 szimpatikust, és olvasd el az életüket.

2013. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Én is most bérmálkozom, magunknak választhatunk.

[link]

Böngészgess, tudom sok idő, de én is végigolvastam, találtam is magamnak . Sajnos nincs mindenkinél írás, és van akinél elég rövid, de én utána néztem az enyémnek. Szóval ez számomra elég nagy segítség volt, remélem neked is fog majd segíteni:).

2013. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne megtudni, hogy a szentek milyen részhalmazában gondolkozol, mert így csak komplett adatbázisokat tudok ajánlani, ami valószínűleg nem lesz túl használható.

Magyarul csak egyről tudok:

[link]

Ha tudsz angolul, sokkal többet tudsz böngészni:

[link]

[link]

Itt kifejezetten védőszentek felsorolása van:

[link]

[link]

2013. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!