Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nők miért vesznek ajándékba...

TappancsMancs kérdése:

Nők miért vesznek ajándékba férfiaknak zoknit és pizsamát?

Figyelt kérdés
Tv-ben is láttam egy nőt ajándékozásról beszélgettek és azt mondta a "férfiak bárminek örülnek még egy zokninak is". Idézőjelbe tettem de valahogy így adta elő. Mit gondoltok?

2013. jan. 24. 13:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

A díszest úgy értettem, hogy nem valami hétköznapi, hanem mondjuk fém öngyújtó, férfias mintával (pl. egy Harley Davidsonos öngyújtó elég férfias szerintem). A bögrét is persze úgy gondoltam, hogy nem kiscicás meg szívecskés meg mittudomén :) Fekete bögre volt, ráírva a nevével, szóval annyira nem mondanám lányosnak. A kispárnára nincs mentségem :D Bár csajosnak azt se nevezném, csak szimplán nem tudtam már mit kitalálni, megláttam, úgy gondoltam, öcsémnek talán tetszene, ennyi.

De hát na, ebből is látszik, hogy férfinak ajándékot venni nem egyszerű...

2013. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. jan. 24. 15:34
 13/26 anonim ***** válasza:
Köszi, ez a dvd-s dolog jó ötlet, úgyis közeleg a szülinapja, úgyhogy ezt meg is jegyzem :) Még egyszer köszi! :)
2013. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

:) Aha a Harley-s az klassz. A kispára ari volt :D de az csajos :D

Saját bögrém

[link]

2013. jan. 24. 15:56
 15/26 A kérdező kommentje:

Közeleg a szülinapja?

[link]


[link]


[link]


Ez abból jutott eszembe, hogy most szerelem mert van valami gubanc vele. Csak legyen ízléses és kb nyerő. :) Bocsi ha túllőttem a témán. :)

2013. jan. 24. 16:07
 16/26 A kérdező kommentje:
Nekem az az ikeás van és csak kis kontakt hibája van. Kaptam és nem tudom mennyi úgyhogy lehet pár e is. Csak ha jóljönne...
2013. jan. 24. 16:15
 17/26 anonim ***** válasza:
Hú, köszi, ez is szuper ötlet! Na, nekem ilyen eszembe se jutott volna, úgyhogy kész főnyeremény, hogy rátaláltam a kérdésedre :D
2013. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy mi a szokás nálunk. Mi családon és baráti körön belül mindig csak jelképes, olcsó, egyszerű ajándékokat adunk egymásnak. Igazából hülyeségnek tartjuk az ajándékozást (minek venni valakinek valamit, amikor nincs is rá igazán szüksége?), de azért hogy legyen valami, apróságokat szoktunk adni.

Így nálunk például teljesen helyénvaló az, hogy zoknit veszek a férjemnek, mert arra mindig szükség van. Az ing talán mutatósabb, de az nem fogyóeszköz, szóval minek.

Mi mindig ilyen ajándékokat adunk egymásnak. Zokni, kaja (nem bonbon, mert az megint csak nem jó semmire), vagy ha valami már nagyon tönkremenőfélben van, akkor abból új, és ráfogjuk, hogy ezt előszülinapi ajándéknak kaptad.

2013. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
17 :D szívesen! Férfiak amúgy szeretik a gyakorlatias dolgokat. Akkor is ha nem létszükséglet. :) Jól jöhet. Működik. :) Adjak még pár tippet? :)
2013. jan. 25. 12:35
 20/26 A kérdező kommentje:

Fúú 18 az ha olcsó kell legyen az nem baj. Mi se vagyunk eleresztve annyira de ez nem baj. Jó az ha olcsó és egyszerű, ettől nem kell hülyeségnek tartani az ajándékozást. Az se baj ha nincs rá szüksége, úgysem azonos ez a Vöröskereszt életmentéssel. :) ..hogy az ing nem fogyóeszköz akkor minek? Jájj már. :) Ajándék lehet fogyó eszköz és tartós dolog is. Kis pénztárcával se tartsd hülyeségnek az ajándékozást... így nem csodálom ha zoknit veszel a férjednek. :) Jó az igaz hogy a zokni elhasználódik és ilyenek, csak egy nőnek az más. Nőknek van kiscicás meg betty boop-os... :) Férfiaknál ez olyan mint a fogpiszkáló .. na jó majdnem. Fölveszi mert kell és azt se udja egy óra múlva milyen színű van rajta. :) Az ing amúgy jó például ha olyan stílusú amit biztos szeret, és nem valami beújítás "a tudta nélkül". :) A bonbon nem jó semmire? Az egyik legjobb mindig elfogyó ajándék! :) Vá máár. Na jó az igaz van egy barátom akinél a szavatossága is lejár bontatlanul, de ha olyan azt úgy is tudni lehet.


"valami már nagyon tönkremenőfélben van, akkor abból új, és ráfogjuk, hogy ezt előszülinapi ajándéknak kaptad."


Ebből se csinálnék ügyet hogy valami lepukkant és az venni. Természetes dolog. A dolgok elhasználódnak. Ha használja tényleg akkor pont hogy jó ajándék. :)

2013. jan. 25. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!