Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nők miért vesznek ajándékba...

TappancsMancs kérdése:

Nők miért vesznek ajándékba férfiaknak zoknit és pizsamát?

Figyelt kérdés
Tv-ben is láttam egy nőt ajándékozásról beszélgettek és azt mondta a "férfiak bárminek örülnek még egy zokninak is". Idézőjelbe tettem de valahogy így adta elő. Mit gondoltok?

2013. jan. 24. 13:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ a dolog, hogy milyen viszonyban vannak. Nem családtag férfinak csak akkor vennék zoknit, ha igazán közeli barát, vagy ha valami különös oka van, pl. minden nap jár futni, ezért fogyóeszköz nála a futózokni.

Pizsamát sosem vennék férfinak, mert nem is tudom, hogy pizsamában alszik-e egyáltalán, és ha igen, milyet szeret.

A család férfi tagjainak szoktam zoknit ajándékozni, mert hasznos, egyszerű és olcsó ajándék, és mindig szükség van rá.

2013. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Jó oké fogyó holmi de én férfi létemre és bocsi de fantáziátlannak és kicsit bárgyúnak találom a zoknit mint ajándékot. Egy nőnek sokszor érdekesebb ruhadarab egy zokni, van nyuszis meg micimackós és pöttyös és akármilyenek. Egy férfiak viszont ez totál lényegtelen, csak melegítsen amennyit éppen kell és kb ennyi. Sokszor azt sem tudja esetleg hogy milyen zokni van rajta. Szóval egy férfi nem tartja fontos érdekes és akármilyen ajándéknak a zoknit.


(egy férfi véleménye a zoknikról)

2013. jan. 24. 14:05
 3/26 anonim ***** válasza:

Családban is ezt látom,férfinak ruhanemű.

Nőnek illatszer,porfogók.


Magam részéről sosem vennék ajándékba zoknit,akármilyen ruhát senkinek,az nem ajándék.

Páromnak veszek,de nem ajándékba,hanem mert kell,és tudom a méretét mindenből,ő meg utál vásárolni.

2013. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember nem tud ajándékozni.Sokan abból indulnak ki,hogy ők minek örülnének,és nem veszik figyelembe azt,hogy a megajándékozott örül-e a meglepetésnek.Én éppen ezért csak olyan embereket szeretek megajándékozni,akiket valóban ismerek.
2013. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hozzátenném egy férfinak a zokni a leges legutolsó ruhaféleség. Még egy megfelelő vagy jóféle alsónadrág is előrébb van a "listán".
2013. jan. 24. 14:10
 6/26 anonim ***** válasza:

A nők általában nehezen választanak ajándékot férfiaknak. Például ha belegondolok, ott van az öcsém, 23 éves, amire nagy általánosságban szüksége van, az meg is van neki, amit meg úgy igazán szeretne, azt nyilván nem tudom neki megvenni (például autót, arra spórol). Nincs semmi extra hobbija, napközben dolgozik, munka után a haverjaival van, vagy játszik a számítógépen. Ezekhez semmilyen "kelléket" nem tudok neki venni, hiszen a munka adott, a haverokhoz nem kell kellék, a számítógépes játékokhoz nem igazán értek, meg nem is lennék benne biztos, hogy ha mondjuk játékot vennék, az nincs-e már meg neki, vagy egyáltalán szeretne-e azzal játszani. Olvasni nem szokott, filmet letölt magának, úgyhogy könyv is, film is kilőve.

Úgyhogy ha ajándékozás van, akkor maradnak a tök sablonos dolgok (oké, nem zokni), mint mondjuk az aftershave, borotva, díszes öngyújtó, bögre, kispárna, póló.

Nőknek ezerszer könnyebben választok ajándékot.

2013. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Én is mindig ruhákat kaptam, de még egész kiskoromban is többnyire, pedig rengeteg volt.

Annyi, hogy időközben megszerettem az ingeket, az öltönyöket és most ingeket is kapok, de megint rengeteg van. :D

2013. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, én nem tenném. Nyakkendőt akkor, ha közli, hogy szeretne újat (mint karácsony előtt apukám).
2013. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
A díszes öngyújtó bögre kispárna, ezek kicsit nőies dolgok vagy félig meddig. Egy férfinak az öngyújtó ne díszes legyen hanem vagány vagy markáns. Szerintem mondjuk. Jó kérdés mit értesz itt díszesen de férfiként ez nem elsődleges feltétlenül. A bögre is :) kicsit inkább nőies dolog bár ebben lehet kivétel is azért. Nekem pl van jó pár poharam így összevásárolgatva de amire ki akartam lyukadni hogy ez a bögre dolog megint könnyen átcsúszhat női dolgokba. A kispárna simán női ajándék kategória, ez egy férfit csak akkor érdekel ha kimondottan keresi az alvása miatt. Kaptam már én is nőtől kiskutyás vagy már nem is tudom milyen kispárnát amit sosem használtam. Egyszer sem. Kiskutyásféle párna férfinak nem ajándék. De kaptam már lánytól kulcstartót ami lila szívecske valami tündérrel vagy mi. Kedves kedves de a fiók hátuljában végezte (bontatlanul a celofánjában).
2013. jan. 24. 15:26
 10/26 A kérdező kommentje:
Az aftershave okés, póló okés. Ha számítógép terület ami biztos okés lenne az egy 20-50 db-os írható dvd mondjuk. Valószínűleg elfogyogat és mindig kell belőle. Csak hogy ne csak offoljak :)
2013. jan. 24. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!