Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van jogom megkérni, hogy...

Van jogom megkérni, hogy üljön át másik fülkébe?

Figyelt kérdés
Lecuccoltam a vonaton egy fülkében (sima vonat, nem helyjegyes), 20 kilós bőrönd fel a csomagtartóba, stb. Aztán kb. 15 perc múlva bejött egy nő a kutyájával. Udvariasan megkértem, hogy legyen szíves menjen másik fülkébe, ha megoldható, mert elég durván allergiás vagyok a kutyaszőrre. Erre ő kiakadt, hogy hogy merészelek parancsolgatni neki, ő oda ül, ahova akar, nincs jogom elküldeni. Azt hozzá kell tenni, hogy volt bőven hely a vonaton, csak gondoltam, ő a retiküljével meg az ölebbel könnyebben tud mozogni, ne nekem kelljen már levenni a dög nehéz bőröndömet és másik helyet keresni. Végül is nem volt hajlandó kimenni, nekem kellett átmenni máshova. Szerintetek igaza volt? Tényleg nincs jogom ilyet kérni?
2013. jan. 15. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Hogyne lenne jogod kérni. Ha emberi hangon kéred, illik eleget tenni a kérésnek. Ha szépen kérted, akkor a hölgy tahó volt, nem vitás.
2013. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát jogod van kérni, neki meg joga van maradni. Én nem szóltam volna semmit, hanem "megvártam" volna az első reakciót (tüsszögés??) a kutyára, és utána átmentem volna szó nélkül egy másik fülkébe, bőrönd ide vagy oda... :(
2013. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A kérés joga mindenkinek adott, bár ezt így sehol nem írja le egy jogszabály se, mert annyira jelentéktelen ez jogilag. Kérni bármikor,bármit szabad, teljesíteni viszont nem mindent kell.


2. Ha a vonatra nincs helyjegy,akkor oda ülhet az ember ahova akar, vagyis te is átülhetsz máshova, meg ő is.


3. Mindent egybevetve van jogod megkérni, hogy üljön át máshova,neki ezt nem kell megtennie,mert erre semmi nem kötelezi. Amennyiben allergiás vagy a kutyára,akkor neked kell elülnöd, hiába még ha összeesel és habzik a szád,akkor sem lesz vétkes a nő,mert neked ott volt a lehetőséged, hogy a helyzetből szabadulj (elülj máshová) amit ahogy leírtál meg is tettél.

2013. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a kutyaszőr allergiád ilyen rövid idő alatt is kijön? Mert én a macskaszőrre vagyok allergiás, és kb. egy hét idő után jön ki, ha egy macskával egy lakásba kényszerülök.
2013. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV miként rendelkezik erről? Legszebb, mikor beszarik az eb és egybeteres vagonban is full huzatban (ami ugye külön egészséges) is terjeng a szag, nem kicsit. Elferdült érzelmi világok, gyermeteg reagálások. És senki nem szankcionálja őket.:S
2013. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1-2 óra alatt kijön, könnyezek, folyik az orrom, meg viszket a szemem tőle. Azért egy 4 órás vonatutat kellemetlen lett volna így eltölteni :S
2013. jan. 15. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem látta, hogy ott van a bőröndöd, meg egyáltalában nem tudhatta, hogy nehéz.

Persze nem reagált jól, ha engem valaki normálisan megkér, akkor átmegyek.

2013. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cathilina válasza:
89%
A MÁV-Start jelenlegi személyszállítási üzemszabályzata szerint kutya (kísérő- és rendőrségi kutyákat leszámítva) csak másodosztályon és ott is csak a fülkében ülő összes ember beleegyezésével szállítható. Szóval nem elég, hogy jogod volt megkérni, hogy üljön át, de neki ezek után nem volt joga ott maradni.
2013. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!