Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki lekezelően viselkedik a másik személlyel szemben? Mit lehetne ellene tenni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Én az ilyenekkel azt szoktam csinálni, hogy kiparodizálom. Tehát ugyanúgy megy tovább a beszélgetés, de valamiképpen utánozom őt, a mozdulatait a szövegét a stílusát. Csak hozzáteszek valami plusszt ebből a lekezelő viselkedésből. És természetesen csak vele szemben, a többiekkel normális hangot ütök meg. Általában be szokott jönni, és visszavesz magából az illető.

Vagy ha nem akarsz ilyen dologba belemenni, akkor egyszerűen el kell küldeni a halál f...ára.

2012. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oka a gőg. Tenni ellene, hát szvsz arra hosszú távon semmi hatásos nincs, kivéve a megtérés....
2012. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Intellektuálisan kell fölé kerekedni. Ha ez nem megy, akkor jogosan kezel le. :-)
2012. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aki lekezelően viselkedik mással, annak általában saját magával van a legnagyobb baja. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Az illető így palástolja a saját önbizalomhiányát, szüksége van valakire, akivel szemétkedhet, mert csak így érzi magát valakinek. Ebben sokszor benne van egy nagy adag irigység is: nem lehet, hogy valamiben jobb vagy nála és az a baja?


Egy időben engem is zavart ha valaki lekezelően viselkedett velem, de egyre kevésbé. Mit lehet ellene tenni? A legjobb, ha eljutsz érzelmileg arra a szintre, hogy nem érdekel mások mit gondolnak Rólad vagy hogy viselkednek Veled. Kb. "fejükre is állhatnának, érdekelni nem tudnának ők" ez a hozzáállás a nyerő a gőgösökkel szemben. Nem könnyű ilyenné válni, de érdemes, és ha észreveszi az illető, hogy Téged nem érdekel a bunkó viselkedése, akkor az annál jobban bosszantja majd.

Nem tudom, hogy tudsz-e angolul, de nemrég olvastam egy pár soros történetet Paolo Coelho-tól, ami nagyon idevág. Itt találod:

[link]

2012. aug. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én sem szeretem a lekezelő embereket.
2013. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!