Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Régen miért írtak az emberek...

Régen miért írtak az emberek naplót?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
most is írnak..
2013. jan. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most is írnak.

Néhányan füzetben, néhányan a neten blog formájában.

2013. jan. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Füzetben?? Ne már. :) Max. az idősebb korosztály.

De régebben sokkal többen írtak, mint ahányan ma blogot vezetnek.

2013. jan. 12. 01:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, márpedig én is füzetbe írok, 20 évesen. És gyanítom, hogy kb. az összes kiskamasz- és kamaszlány ír füzetbe. Jól kiábrándítottalak, mi?
2013. jan. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ma is írnak füzetbe. Én is írok. Nekem így egyszerűbb, mint blogolni, bár azt sem tartom hülyeségnek.

Azt meg, hogy régen hányan vezettek naplót és most mennyien, azt hogy számoltad össze? Végeztél legalább egy felmérést?

2013. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Ma miért írnak naplót? Azért mert ha nincs senkid akinek elmesélhetnéd a napodat, akkor jól jön egy felesleges füzet. :)
2013. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En is fuzetbe vezetek naplot mar 6 eve. Ez egy tortenet sajt magadtol sajat magadnak, miutan beteltek a naploim mindegyiket visszaolvastam es egy csomo dologra ravilagitanak, szerintem nagyon hasznos naplot irni.
2013. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

en is fuzetbe kuldom.

19 eves vagyok

2013. jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegten írnak még most is füzetbe, főleg azért, mert ugyan elvileg privátra be lehet állítani a blogot, de mégis, mi van, ha beüt a krach, és mki rádkereshet, megláthatja... a napló, főleg ha lakatos, és biztos helyen van, biztonságosabb, ha nem akarod, hogy megtudják, mit írsz. Mondjuk engem nem zavar, mert vállalom a felelősséget azért, amit írok a blogomon, és semmi olyat nem írtam ki, amiből vissza lehetne kutatni.


Egyébként meg azért, mert:

-már akkor is volt kezdetleges hagyománya az írásterápiának, hogy megkönnyebbülnek, ha kiírják gondjukat-bajukat; le merték írni azt is, amit nem mertek kimondano

-később vissza tudták olvasni a régebbi írásaikat, gondolataikat, véleményeiket, azt, mi történt velük

-könnyebb volt dátumokat visszakeresni

-"majd mutogatjuk az unokáknak"

2013. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A blogosok száma nemhogy kisebb, de nagyobb is szerintem, mint a napló írók száma, mert ma már a blog nagyon elvan terjedve, az internettel együtt.


Emellett régen többen írtak naplót, mert azok közül, akik ma naplót írnának, azoknak a többsége blogozik. Ergo ha nem volna blogozás, akkor ma is többen írnának naplót, mint amennyien írnak.

2013. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!