Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen alapon mondják azt az...

Milyen alapon mondják azt az emberek az egyetemistákra, hogy 0 tudásúak és nem tudnak semmit?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem.


Én is egyetemista vagyok, keményen tanulok, vizsgázok. Erre rendre megkapom pláne fórumokon a 30-40-es korosztálytól, hogy szerintük az egyetemisták SEMMIT nem tanulnak, semmit nem tudnak.

Mi alapján mondják ezt?


Komolyan képesek kiindulni pár emberből, akikről süt a butaság, de dús gazdagok és simán kifizetik a diplomát?? És ezt képesek ráhúzni boldog boldogtalanra?


Mert szerintük az egyetemisták csak isznak, szexelnek, szórakoznak.


Bocsánat, NEM provokálásnak szánom a kérdést, csak egyszerűen nem értem, hogy miért képesek egyesek ilyen általánosításra.


Miért kell pár emberből kiindulni?



(most ha valaki azzal jönne, hogy "az én adómból így úgy" stb, költségtérítés van)


2012. dec. 23. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
valamit félreértesz, valóban kb semmit nem tanulsz meg a szakmádról az egyetemen, a valós tudást majd gyakorlatban fogod szerezni ;)
2012. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ok az,h valóban boldog boldogtalan egyetemre jár már, ez igaz. De vannak, akik tényleg tanulni járnak az egyetemre. A másik meg, hogy egyszerűen fáj nekik, hogy sok egyetemistának könnyebb életük van, mint nekik volt ennyi idősen. Én főiskolába járok, olyan szakra, amit sokan büfészaknak hívnak, és mégis ostoba évfolyamtársam nincs, vannak, akiknek semmi keresnivalója főiskolában, de a többség értelmes. Buszon is hallottam egy 50 év körüli nőtől, hogy analfabéták az egyetemisták, viszont egy értelmes mondatot nem tudott összerakni. Általában ezeknek az embereknek gőzük nincs arról, hogy milyen egy egyetem vagy főiskola, ne foglalkozz velük.
2012. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell pár emberből kiindulni? "


Nem erről van szó. Az átlagember azt szólja le a legindulatosabban, ami fáj neki. A tanulatlan a diplomát, a csóró a gazdagságot, a magányos a házasságot, a ronda nő a "ribiket" az öreg a fiatalokat, és így tovább. Kicsit belegondolsz ez nem bosszantó, ez szomorú. Ne foglalkozz velük, épp elég munka nekik a frusztrációt agresszióval takargatni.

2012. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!