Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet ilyen álszent...

Hogy lehet ilyen álszent emberek tömege? Valami járvány?

Figyelt kérdés

Akikről a kérdés szól, kíméljenek a válaszokkal, kérlek. Akkora undor fog el, amikor amolyan "jó szívűségi" invázióval szembesülök egy közösségi oldalon, pl. facebook, és valamelyik, többnyire normálisnak vélt ismerősöm is pártolja a dolgot. Miért hiszik magukat a "világáltal büntetett jószívű embernek" emberek tömegei?

Én értem mi az, hogy jószívűség. többnyire igyekszem olyan embereket jutalmazni vele, akik megérdemlik, így nem sírok felszínes bunkók miatt. Sőt, ha egy tapló emberrel szemben érzem jószívűnek magam, akkor magamba nézek, és azon ostorzom magam hogy igyekezzek megváltozni, mert tényleg annyira szeretem azt az illető embert.

Szóval nem attól leszek jószívű, hogy nyalom a talpát felszínes, anyagias bombázó szajháknak, majd keservesen csalódva, rimánkodva, hogy majd ezt követően úgy beszéljek, mint egy anti-feminista, aki nem ismeri fel a valódi jószívűséget.

Szóval emiatt idegesít, mikor sok embert látok azon sajnálkozni, hogy ő milyen jó szívű, de a pénzéhes, m*cskos pfujjr*bik csak kihasználják őt, és a gazdag emberek kellenek neki. Alap mondás, hogy "madarat tollától", így nem értem, sok ember hogy nem lássa be, hogy ha felszínes pénzhajhászokat hajkurászik, akkor ő maga is felszínes beállítottságú? Ezzel még nem is volna baj, csak meggátolja őket az a tévhit, hogy ők "jószívű emberek, és azok a nők gonoszak"..

Fórumokon mindig azt látom, hogy bármennyire is próbáljak jobb belátásra bírni az ilyen álszent felfogást, mintha emberek sokasága süket és vak lenne a valósággal szemben, csak a "jószívűségüket" megerősítő válaszokra figyelve.

Tudom, aki makacs gondolkodású, az minden területen az, de személy szerint engem ez a rész eléggé aggaszt, mert ebbe látok bele a legjobban.


2012. dec. 4. 22:45
 1/1 anonim ***** válasza:
64%
csalódtál húsom? ... azt ne ilyen fellengzős köntösben add elő, mert nem fogják érteni
2012. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!