Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lettem szégyenlős?...

Miért lettem szégyenlős? Miért vannak kényszercselekedetem (arcrángás, légzészavar)?

Figyelt kérdés

Üdvözletem! Sziasztok!


Az utóbbi évben észrevettem hogy bénya, nyomi lettem... pedig mindig is nagy önbizalmam volt.

Manapság ha egy korombeli (18 éves és alatta) úgy néz rám, elvörösödöm és nem kapok normálisan levegőt!! Ég az egész fejem és amíg nem jutok ki a friss levegőre addig majdhogynem rosszul leszek. Eddig ki bírtam menni úgy felelni hogy laza vagyok, de most már elcsuklik a hangom és hatalmasakat nyelek. És nem bírok egy korombelivel úgy beszélni hogy ne hibázzak el egy két teljesen átlagos szót. Na most mondják nekem hogy ez a felnőtté válás, de viszont én nekem nem kell semmire szégyenlősnek lennem, mert lányok szerint jól nézek ki. (eddig jól kijöttem a lányokkal nagyon sok szép barátnőm volt, beképzelt is voltam) Ez a probléma csak a korombeliek társaságában van.


Mit kéne tennem? Ez már pszichológiai eset szerintem, mert nem én irányítom, nem is érzek zavarodottságot, egyszerűen csak tudat melletti, ha nevezhető így.


Van valami erős kúra? Mert nem az önbizalmammal van gond, mivel nem vagyok csúnya, sem szegény, sem jófiú, de ez valami paranoia.


Ui.: Ha tovább egy ez így meg fogok őrülni. Teljesen komolyan mondom, kérem a válaszok is komolyak legyenek.


2013. jan. 9. 18:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírás miatt csak telefonról elég nehéz megírni, sajnos nem is jelzi a hibákat :)
2013. jan. 9. 18:56
 2/7 anonim ***** válasza:
igyál :)
2013. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:DD Ez Jó! Sajnos szoktam, nem is kicsit... minden haverral jól kijövök, pedig 1-2 összejövetelnél vagyunk vagy 50 -en is akár, ha nyáron jó idő van. Velük semmi ilyen gondom nincs, a szemükbe nézek... de pfff ismeretlenek okozzák a fent leírtakat.
2013. jan. 9. 23:51
 4/7 anonim ***** válasza:

hat a fent leirtakat lehetseges hogy bekepzeled es ez felerositi, bar ha azt mondod nem en elhiszem azt is

lenyeg hogy kicsit socially awkward vagy

de hogy pontosan mitol ez nem gyakoris tema

keress fel egy pszichomokust volt mar dolgom eggyel es ha normalis akkor segithet a kozhiedelemmel ellentetben nem csak dilisek jarhatnak kezelesre

2013. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Az a helyzet hogy volt egy haver aki akárkitől be tudott parázni, beszéltem vele, de ő azt mondta hogy saját magát hergeli és attól lesz olyan, hogy nem tudja mit csináljon.

De én semmi ilyenre nem gondolok, csak úgy jön mint a csuklás vagy a fejfájás, hogy nem én irányítom egyszerűen rosszul leszek és ezek a tüneteim, amiket leírtam fent. Egyébként mikor szoktam segíteni nagybátyámnak az erősítők hangfalak kipakolásában volt hogy több százas közönség állt már ott, de még hülyülni is volt kedvem... ez nekem csak a korombeliekkel jön elő... (18 év) de még egy 12 évessel se tudok normálisan beszélni... szégyen. Mi van ha beteg vagyok? Mint pl azok akik úgy érzik hogy valamelyik végtagjuk nem a sajátjuk, hogy ők sem tudják miért érzik azt, de nem lehet bebizonyítani még úgy sem ha tükör elé állítjuk őket. Lehet beteg vagyok... agyilag.

2013. jan. 10. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:

"valamelyik végtagjuk nem a sajátjuk"


holy shit

2013. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Igen, van ilyen, csak rosszul fogalmaztam... Az olyan tévhit hogy egyik napról a másikra alakul ki az az érzet mintha nem a saját lábad lenne, ill. valamelyik testrész. Hasonló ahhoz a betegséghez, mint amikor már tényleg nincs testrészed, valamilyen baleset, vagy betegség miatt le kellett amputálni... pl.: levágják tőből a lábad, de úgy érzed hogy viszket a lábujjad. -nem innen onnan szedtem ezeket- ha tudnám a szakszerű elnevezéseket ezekhez a betegségekhez akkor közölném.


Úgy tudom amire te kérdeztél rá az a nyugtalan láb szindróma, mozog a lábad, vagy csak úgy érzékeled, és ez így megy éveken át aztán beleőrülsz és levágatod... ennyi összecsapva :))

2013. jan. 10. 21:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!