Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vannak anyakönyveztethető...

Vannak anyakönyveztethető japán eredetű nevek?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen, irjatok párat :)

2013. jan. 5. 07:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%

Azért írtam, hogy remélem nincsenek, mert szerintem annyira hiteltelen, annyira gagyi egy európai embernek japán nevet adni. Minek ez a majmolás? Egy japánnak jól állhat egy japán név, de nekünk kevésbé. Nézzük meg, mi lenne fordítva:

Előtted állna egy japán, aki alig gagyog pár szót magyarul, de állítása szerint mondjuk Kovács Bélának hívják. Szerintem nevetséges.


Jókat derülünk a Lakatos Dzsenifereken meg Pamelákon, Márlonbrándókon.

Szerintem egy Szabó Kaname, vagy egy Szűcs Kaoru ugyanez a kategória.

2013. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Szia!


Kedves utolsó, igy már érthető, hogy miért irtad. Viszont az én párom japán (ő a férfi, tehát a családnév is az ő neve lesz) és ezért kerestem ilyen neveket. Lehet hogy magyarországon szülnék, de 1-2 év mulva végleg kiköltöznénk Japánba. Ezért gondoljuk ugy, hogy egyszerűbb ha csak egy neve lenne a gyereknek. Persze elképzelhető, hogy kapna egy második magyar nevet is, de azt nem használná, nem igazán akarom h "kinézzék" a neve miatt.

2013. jan. 11. 19:03
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy abban az esetben, ha csak az egyik szülő is külföldi, lehet külföldi nevet is adni.
2013. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyik szülő külföldi, bármelyik japán nevet választhatod.

A második név miatt hol, miért néznék ki? Japánban, mert külföldi neve van? Na de ha félig japán, félig magyar akkor ez teljesen érthető. A kinézetén is látszani fog, akkor nem mindegy, hogy van második neve?

Válassz egy olyan japán nevet, ami "magyarul" is jól hangzik, vagy van a "nénik" számára megjegyezhető, kiejthető becézése.

2013. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Ja, értem, akkor van választási lehetőség, megnyugodtam :) Azt hittem, h ha itt szülnék akkor csak az itteni nevek közül választhatok.

Természetesen ha mindketten magyarok lennénk, nem fordult volna meg a fejemben, hogy japán nevet adjak a gyerekemnek :)

2013. jan. 11. 21:12
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan megengedik, én is így "lettem" még a kommunizmusban. Akkor az a baromság volt, hogy a teljesen japán nevet engedélyezték, a magyar nevem külföldiesebb verzióját meg nem.

A Dömperkék és Hoszéarmandók korszakában szerintem már bármit engedni fognak külföldi apával.

2013. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 klaudia412 válasza:
72%
Szia.Hát vannak szép nevek:Hana,Liza,Zora.Nálatok Magyarországon csak azt hiszem a Liza anyakönyveztethetö.Ha tetszik a Hana esetleg anyakönyveztetheted Hanna néven.
2013. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 klaudia412 válasza:
71%
Utána jártam a Zora is anyakönyveztethetö nálatok.Szerintem ezek olyan nevek amik Magyarországon és Japánba is megfelelnek :)
2013. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
11%

De ezek nem japán nevek. Legalábbis nem autentikus japánok.

Abba meg bele sem gondolnak sokan, ha majd néhány év múlva lecseng ez a nagy japánimádat, milyen gáz lesz szegény gyereknek. Szüleitek, nagyszüleitek biztosan emlékeznek még az Izaura sorozat magyarországi megjelenésére. (az emberek még gyűjtést is szerveztek szegény Izaura szemműtétjére) Aztán elszaporodtak az Izaurák, később az Eszmeraldák és más szappanoperából ismert nevek. Ha ma bemutatkozna nekem egy magyar ember, akit Eszmeraldának, vagy Dzsokinak hívnak, előszőr kacagnék magamban, aztán szánnám egy picit. Szerintem ezzel sokan mások is így vannak.

2013. márc. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

Szia, én is félvér vagyok. Nem fogják kinézni japánban a gyereket, szerintem, engem sem néztek ki, eddig. :3

Szép lánynév szerintem a Sora *-* Az én japán nevem Ayu, de csak mint becenévként van, mivel anyukám volt japán. :) ezért apukám neve mellé furcsán hangzott volna egy japán név. :)

2013. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!