Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vannak anyakönyveztethető...

Vannak anyakönyveztethető japán eredetű nevek?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen, irjatok párat :)

2013. jan. 5. 07:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Nemrég hallottam, hogy lehet anyakönyveztetni pl. azt, hogy Hina, mert egy ilyen japánbolond lány kérvényeztette hivatalosan... Elég nevetséges dolog, de ha valakinek ez tetszik...
2013. jan. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nekem a Hina nem tetszik. Van esetleg más japán név ami anyakönyveztethető?
2013. jan. 5. 10:14
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Remélem nincsenek!
2013. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Légyszives ne gonoszkodjatok, inkább segitsetek, tényleg szükségem lenne rá!
2013. jan. 6. 19:12
 5/23 A kérdező kommentje:

Egyébként meg azt birom, hogy mindenki csak szekirozni tud mindenkit. Nem tudjátok miért van rá szükségem, ugyhogy talán nem kellene lekezelően válaszolni. Akit érdekel az irjon privit, leirhatom, hogy miért tettem fel a kérdést.


Aki pedig ismer ilyen neveket, irja le légyszi, mert tényleg sokat segitene :)

2013. jan. 6. 19:19
 6/23 anonim ***** válasza:
14%

[link]


ezek bár amerikai japán nevek, attól még sztem lehet anyakönyveztetni

2013. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Azt hittem vannak olyanok amiket itt is lehet.. az amerikaiakat kulon kervenyeztetni kell. Akkor igy kitalalhatok en is nevet es azt is kervenyeztethetem ;)
2013. jan. 8. 19:21
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Egyről tudok, talán a Kaname, de lánynévként. (wtf?) Meg a Kira. Bár ott nem konkrétan a japán névről van szó, csak a két név hasonlóságáról.


Egyébként meg nem értem, miért lenne gázabb Hana vagy Midori neveket adni, mikor olyan nevek vannak, hogy Raul, Rákel, Rikárdó, Dzsesszika, Dzsínó. A japán nevek legalább szépek.

2013. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utolsó :)
2013. jan. 10. 16:48
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Férfi:

[link]


Női:

[link]


Friss listák az anyakönyveztethető nevekről, a Kira/Kíra például pont benne van. Igaz, hogy az szláv eredetű, de hangozhat japánosnak is :)


@ #8: A Kaname szerintem elsősorban lánynév, de van pár japán név ami lehet férfi vagy női is. (Talán a Kaoru az egyik ilyen, amiről hallottam.)

2013. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!