Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezés vagy magázás?

Tegezés vagy magázás?

Figyelt kérdés
Szóval a párom anyukája múltkor mondta, hogy nyugodtan "sziázzam" mikor ép jónapottal köszöntem neki. Gondolom ez ugyan az mintha azt mondta volna hogy tegezzem. Viszont ekkor nem volt ott párom apukája, így nem tudom hogy vele mi a helyzet. Most akkor ha együtt találkozok velük akkor apukájának továbbra is jónapottal köszönjek és anyukáját szijázzam, és a beszélgetésekben is ugyanígy vegyesen, vagy maradjak magázódásnál mindkettejüknél míg apukája is azt nem mondja hogy tegezzem?

2012. dec. 13. 05:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem leírni, hogy 20 éves lány vagyok, és a párom családjában az anyuka a lazább fiatalosabb, apuka szigorúbb és szolidabb. (ráadásul orvos :D) és távkapcsolat miatt (én járok hozzájuk kevesebbet) a másfél éves kapcsolat miatt még csak 2-3szor találkoztam velük.
2012. dec. 13. 05:25
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, vegyesen, az anyjával tegeződhetsz, de az apjával csak akkor, ha ő mondja.
2012. dec. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg az apuka nem mondja, addig illetlenség letegezni. Az, hogy ti nők tegezitek egymást, teljesen természetes, persze anyukájának is mondhatod, hogy szia xy néni, a magázódásnak is vannak azért közvetlenebb formái, hogy ne legyen túl hivatalos, ha úgy mondod akár, hogy szép jó napot xy bácsi.

Sok helyen meg úgy van, hogy a fiú és az apuka tegeződnek, de a fiú az anyukát magázza.

2012. dec. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tök egyszerű. ha apuka magáz akkor te is magázod. ha apuka tegez, akkor te is tegezed.
2012. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
amit hármas ír még kiegészíteném azzal, hogy tegeződni is lehet úgy, hogy az kicsit távolság tartóbb, tiszteletet megadóbb. pl én is tegeződöm idős emberekkel és ott nem azt a laza nyelvet használom, amit velem egykorúakkal. ezt ízlelgetni kell, gyakorolni. de nem kell megijedni tőle.
2012. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. dec. 13. 22:39
 7/7 anonim válasza:

Bizony, vegyesen, illetlenség letegezni az apát!

De ha látja ill. hallja majd, hogy tegezed az anyukát, szerintem felajánlja majd a tegeződést, főleg, ha viszonylag fiatal.

2012. dec. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!