Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Anyagi helyzetünkben vájkáló...

Anyagi helyzetünkben vájkáló embereket, hogy szerejük le?

Figyelt kérdés
Mindent részletesen tudni akarnak, mit, mennyiért veszünk, mennyiből élünk, mennyi a fizetésünk stb.Rokonokról, ismerősökről, haverokról van szó.Ők eközben nagyon titokzatosan élnek, de a mi pénztárcánkba igencsak szeretnének belenézni.

2012. dec. 11. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez magánügy. Gyerekek hogy vannak?
2012. dec. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen, egyenesen leállítod: Semmi közötök hozzá.


Ez mindig hatásosnak bizonyult eddig:DD

2012. dec. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérdez, akkor megkéred, hogy elöször a saját helyzetét közölje részletesen utána meg semmi köze a te helyzetedhez.


Nekem eszembe sem jutna ilyen jellegü kérdésekre válaszolni.

2012. dec. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ez úgy lett megoldva, hogy amikor rákérdeztek mennyibe kerül havonta az autó bérlése, akkor megmondtuk az igazat


mivel több mint a kettejük fizetése, ezért azóta nem kérdezgetnek

2012. dec. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szemelyesen ugy valaszoltam ezekre a "faggatasokra", hogy nem hal vagyok, akit szalkasitani kell, tehat fogadjak el, hogy ember vagyok, s ne turkaljanak bennem feleslegesen pl. BArmikor kerdezgettek, vidaman adtam ezt a valaszt, mig megszuntek a kerdesek.
2012. dec. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Sajnos egy két ember igencsak pofátlan már.Már mondtuk nekik, hogy magánügy stb, de legközelebb megint kezdik, hogy pl. ezt vagy azt mennyiért vettük???-de nem is akar venni, csupán marha kíváncsi.
2012. dec. 11. 08:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Diplomatikusan is lehet ezekre válaszolni: nem volt olcsó, pont annyit keresek, hogy jól elvagyunk, és ti? De ha nagyon faggat, kérdezz vissza: miért érdekel ennyire?

Vagy mi vagy te? Adóellenőr?

Nem kell őszintén mindent kiteregetni, főleg, ha nem is akarod, mondhatsz közelítő összegeket is, száz felett stb.

2012. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon jókat szoktam ilyenkor szórakozni azon, hogy egyszerűen csak nem válaszolok a kérdésre. Ő meg újra és újra megkérdezi, mert azt hiszi nem hallottam a kérdést. Vagy egyszerűen csak a szeme közé mosolygok. Mindig azon szórakozok, hogy ki hányszor kérdezi meg egymás után, mikor esik le neki, hogy nem fogok válaszolni. Ha nem akarod keményebben megmondani nekik és türelmes ember vagy, akkor szerintem ez jó módszer.
2012. dec. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg azt néha én is szoktam kérdezni, hogy miért érdekli. Erre sokszor nem tudnak válaszolni. Vagy hogy szerinted mennyi volt. Erre ő mond valamit, én meg arra direkt nem mondok semmit, hadd egye a fene.
2012. dec. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Többet kifogunk próbálni, hátha észreveszik már végre magukat, mert nagyon unalmasak már.
2012. dec. 11. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!