Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet megköszönni ezt...

Hogy lehet megköszönni ezt stílusosan?

Figyelt kérdés
Egyik távoli idős rokona párom nevére írat egy ingatlant, és ezt valahogy illene megköszönnünk, de nem vagyunk túl gazdagok. Mi lehet erre célszerű, ami jelezné, hogy hálásak vagyunk érte és esetleg örülne neki az néni, egy csokor virág, egy ajándékosár, vagy ezek nem igazán jók erre? Nem tudom, hogy illene ezt illendőn megköszönni.
2012. nov. 30. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Danke schön,Herr Meister!
2012. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem látogassatok el a nénihez, vigyetek valami cserepes virágot, meg egy kis süteményt, és vigyétek el valami étterembe ebédelni, beszélgessetek vele!
2012. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem személyes látogatással.Hívjátok meg magatokhoz,vagy egy étterembe/kávézóba/cukrászdába.Vagy látogassátok meg ti és vigyetek neki virágot.Beszélgessetek vele,érdeklődjetek felőle,de ne csak egyszeri alkalom legyen!Karácsonykor,újévkor,a születésnapján illene legalább felhívni,évente legalább egyszer meglátogatni.
2012. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem tudom, hogy az ajándékozó milyen messze lakik és mennyire magányos, de ha megtehető, akkor -a 2. válaszolóval egyetértve- a látogatás lehet neki a legjobb ajándék. Rengeteg idős embernek az a gondja, keserűsége, hogy magányos. És rendszeresen tartani vele a kapcsolatot, akár csak telefonhívással is. (Ha esetleg nincs telefonja, akkor egy akármilyen olcsó és főleg egyszerűen kezelhető feltöltőkártyás mobil jó ajándék lehet, nem is azért hogy hívjon róla, hanem hogy őt lehessen hívni - a tartós kapcsolattartás záloga lehet.

Persze ismeretek nélkül inkább csak tippelget az ember és lehet, hogy felesleges, vagy meg nem valósítható tanácsot ad.

2012. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Gyakran látogatjuk, mindig viszünk is valami apróságot, tehát az érzelmi kötődés meg van, és meg van neki kb. mindene, mobilja is, szoktuk is hívni heti rendszerességgel, illetve nincs egyedül, mert van férje. Szóval én is úgy gondoltam, hogy segítünk neki mindenben, stb, szoktunk neki bevásárolni, csak amellett illik-e venni valamit kifejezetten ez alkalomból, amikor az ügyvédhez megyünk? Vagy csak úgy érezné, ezzel akarjuk kiszúrni a szemét és felesleges pénzkidobás, ezt nem tudom.
2012. nov. 30. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!