Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ötlet ballagási ebéd előtt...

Jó ötlet ballagási ebéd előtt egy pohárköszöntő féleség keretében megköszönni szüleim több éves odaadó munkáját?

Figyelt kérdés

Idén ballagok szakközépiskolából. Ballagási ebédemet itthon tartom. Az egész rokonság és pár jó barátom lesz itt. Arra gondoltam, hogy így a számunkra fontos emberek előtt köszönném meg szüleimnek azt, hogy vannak nekem, és mindig támogattak. Nem lesz kényelmetlen nekik vagy a vendégeknek egy ilyen "beszéd"? Szülők! Ti örülnétek ennek?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 14. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nagyon büszkék lesznek rád. Vigyél a közelbe zsepit is:))))
2009. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha van mit köszönnöd nekik, akkor igen, jó ötlet. (nekem nem volt mit, mert nem bíztak bennem)
2009. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
14%

Anyám! Szakközépből ballagsz és már most megakarod köszönni, hogy támogattak? Ugyan miben? hogy el tudd végezni a középiskolát?! Nagy teljesítmény, mondhatom.

Ha mondjuk a diplomaosztód, esküvőd vagy az Oscar-díj átadásod lenne... de manapság egy középiskolát elvégezni nem nagy kunszt.

2009. ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen,én a szüleid helyében nagyon meghatódnék,és örülnék,hogy ennyire értelmes gyerekem van.(nem mint sokat,pl itt is)

Nagyon jó ötlet,én meg sem tudnék szólalni azt hiszem,ha a fiam 2 év múlva így meglepne bennünket.

2009. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
Hát én a fiamat jól kirögötem volna annak idején az tuti. Ekkora felhajtást egy szakközepes ballagásból?!
2009. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
szerintem is kedves gesztus,ha felnőnek a gyermekeim és ilyen gesztusban részesitenek majd én is meg fogok hatódni!Az utolsó válaszolóval nem értek egyet!biztosan nincsen valami felemelő kapcsolat közte és a gyermeke között.
2009. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem csak azt köszönném meg nekik, hogy elvégezhettem a szakközépiskolát. (Azért azt hozzátenném, hogy nem végigbukdácsoltam az elmúlt éveket az iskolákban, hanem végig kitűnő tanuló voltam, és nem egy versenyen értem el kimagasló eredményeket, amiben nagy szerepe volt szüleimnek, ugyanis mindig segítettek, koncentrálhattam a tanulásra.)Meg szeretném köszönni, hogy mindig mellettem álltak bármi gondom volt, ami volt rengeteg sajnos, egészségemmel, emberi kapcsolatokkal kapcsolatban. Azért gondoltam, hogy most köszönném meg nekik ezt a támogatást, mert lassan kirepülök a fészekből, már nem leszek itthon. A ballagás nem csak az iskolából ballagásom lesz, hanem elmegyek nemsokára itthonról is. Remélem a szüleim is úgy gondolkodnak, mint a válaszadók 66%-a, és örülni fognak. Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2009. ápr. 14. 16:12
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
vannak ezen az oldalon olyan kérdések és válaszok amiken ki tudok borulni. Felolvastam a páromnak ezt valamint az "értelmes2 hozzászólásokat, és ő is szörnyülküödött, h milyen barmok vannak. Nyugodtan köszönd meg a szüleidnek, hogy segítettek és támogattak, szerintem nagyon fognak örülni neki. A hülyékkel meg ne törődj.
2009. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, h kiröhögnének, vagy értetlenkednének rajta, h "mit köszönget ez? hisz még csak az érettségiig jutott el", viszont ezt elkerülendő, hozzáteheted azt is (de gondolom, erre nem kell külön felhívni a figyelmed), h "és nem csak remélem, de tudom, h továbbra is számíthatok rájuk/rátok, és a támogatásukra/otokra."


Amúgy meg akik lehúztak téged ezért, azoknak üzenem, h minden ember életében vannak fontos határkövek. A szakközép elvégzése éppen ilyen határkő. Amikor ott állsz az érettségi előtt, igenis nagy dolog, és "nem hiszed el", h túljutsz rajta vha is. De ha azt nézed, mindig van vmi újabb és újabb alkalom, ahol "köszönetet mondhatsz" a szüleidnek.

Érettségi, diploma, esküvő, gyerek keresztelése, új ház avatása, egy álom beteljesülése, és sorolhatnám.


Nyugodtam emelheted a poharad rájuk! :)(23/L)

2009. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, valóban rengeteget jelent a szülői támogatás, bíztatás, és hogy tudod, mindig ott állnak mögötted. Én örülnék, ha ilyen szüleim lennének, de ők ezt nem adták meg, mint neked a te szüleid. Én kitűnőre érettségiztem, nyelvvizsgám lett, és ECDL-em, annak ellenére, hogy otthon állandóan állt a bál, és a 4 év alatt végig közepes voltam, érettségire megmutattam, hogy igenis képes vagyok rá akkor is, ha hülyének néztek végig. A saját erőmből, nélkülük értem el, de ahogy te írod a tieidet, belegondoltam, hogy ha nekem is hozzád hasonló szüleim lennének és ugyanígy támogattak volna, mint téged, nekem is jobb lett volna végig az eredményem közepesnél.

Szerencsés vagy, légy hálás érte, és jó ötlet, hogy megköszönöd, hadd tudják, hogy amit tettek, az fontos és jó (nem mindenki kapja meg ugyanezt).


14:47 voltam, egyesek által indokolatlanul lepontozva.

2009. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!