Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki nem szeretne enni...

Ha valaki nem szeretne enni abból, amit kínáltok neki, hogy szoktátok noszogatni, hogy mégis egyen?

Figyelt kérdés
vagy ha azt szeretnétek, hogy (még) többet egyen a felkínált ételből, hogy veszitek rá?
2012. nov. 28. 00:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

mivel próbálkoztak?

melyik vált be?

2012. nov. 28. 14:58
 12/16 A kérdező kommentje:
ha csak egyszer is...
2012. nov. 28. 14:58
 13/16 anonim ***** válasza:

esetleg ha a lekötözés és a kutyák nem válnak be, akkor megpróbálok kedvesen hatni rá:

"kisfiam, edd meg szépen a spenótot, vagy levágom a kisujjad. annak idején, mikor nem ettem meg a spenótot, az én apám is levagta a kisujjam. "


tudtad, hogy a spenótnak magas a tápértéke? tele van vitaminnal. sokkal több van benne, mint a tejbegrízben.

2012. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyszer-kétszer még odaszólok neki, hogy "de vegyél nyugodtan" "neked csináltam" "egyél csak".

Azután hagyom, mert biztos megvan rá a jó oka, hogy miért nem eszik.

Vagy tényleg elég neki, vagy megfájdult a gyomra, vagy általában meg szokott tőle fájdulni a gyomra és nem mer belőle többet venni, csak nem akart engem megbántani, vagy nem annyira finom, vagy éppen .... stb.stb.stb... :)

2012. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ez egy létező dolog, egy csomó ember férfi is és nő is ezt teszi, ha vendégek vannak náluk, vagy valakinek visznek valamit. nők azért gyakrabban, mert gyakrabban sütnekfőznek.a férfiak, alkoholokat szokták pl. így kínálgatni inkább
2012. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tipikusan szoktam úgy járni mint az 5. válaszoló. Tukmálja a kaját rám...közben mocskos a pohár, a tányér, szállnak a legyek..ragad az asztal. Azt szoktam mondani, most ebédeltem, (délután 5 órakor is!) eléheztem, lehet megülte a gyomrom a hirtelen evés. Kicsi rinyálás még a rendszertelen evészetemről, kicsi sajnálkozás, DE nem kell ennem a mocsokból. Nem is tudnék, mert ilyen finnyás fajtám van. Ilyenkor csak az szokott égő lenni, ha megkordul a gyomrom...:))
2012. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!