Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ül ki a buszon egy...

Miért ül ki a buszon egy kétszemélyes ülés szélére az emberek 20-30%-a?

Figyelt kérdés

Ez akkora parasztság, hogy szabályosan fel tudom húzni magam rajta. Ma például tömött volt a busz, de egy miniriibanc kiült egy kétszemélyes ülés szélére, belülre meg oda rakta az ici-pici fornettis zacskóját. Odamentem hozzá(csak azért is!), hogy leszeretnék ülni, akkor meg vágta a pofákat, de beültem. Meg még a nagyik kedvenc szokása ez, HAAA MÉG NAGY CSOMAG LENNE NÁLUK, de nem.

Próbáltam keresni az okokat jó szívvel, mondom biztos csak pár megállót mennek az ilyenek. De nem, minden reggel 40 percet utazom végállomástól végállomásig, és állandóan előfordul, hogy valami paraszt a 40 perces úton végig kint ül a szélén. Komolyan szörnyen idegesítenek, mert az emberek nem olyan gátlástalan bunkók mint én, szóval nem merik megkérdezni, hogy bocsi, beülhetek-e?, hanem végigállják az akár 40 perces utat.

MIÉRT ILYEN PARASZTOK?


2012. nov. 15. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen odamész, és beülsz belülre. Ennyi a megoldás.
2012. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

Amilyen érdekes a kérdésed, annyira nehéz állást foglalni mellette, vagy éppen ellene. :)


Egyszer én is ráuntam erre, mikor én voltam az álló utas. Valami 15-16 éves takony kölyök kiült a kétszemélyes ülés szélére. Mondom neki - csak szépen finoman -, hogy hamarabb elindulna a busz, ha belülre ülnél, mert akkor egy ember még leülhetne melléd, és nem lenne tolongás, meg álldogálás fél lábbal az ajtóban. Erre megkaptam válasz gyanánt, hogy "mer' te ki vagy?". Megfogtam a tagot az egyik kezénél kirántottam az ülésből, aztán leültem belülre, illetve mellém is le tudott egy másik személy ülni.


Viszont a másik véglet az az, hogy amikor én voltam az ülő utas, akkor 3 cigány ült le mellém egy ülésre, folyamatos visongatás stb. mellett. Az sem kellemes.


Nem tudok állást foglalni, de sokszor kénytelen az ember paraszt lenni.

2012. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem tudom, hogy miért de én azon szoktam nevetni mikor az idősek panaszkodnak, hogy a diákok csinálják ezt. :D

Aztán egy sz.rral sem különbek ők sem. :D Én mindig bemásztam néha a táskával orrba vágtam de hát istenem üljön belülre had tudjak kívül leülni.. :) Én nem sz.rozok. :D

2012. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek. Az ilyenek parasztok. A reggeli buszon sok kiscsaj, meg kisfiú ül így, de ők a helyet foglalják a cuki ki barátaiknak, akik fél óra múlva szállnak csak fel a buszra...Na jó, ez még elmegy, de amikor csak azért ül ki a szélére, hogy nehogy valaki mellé üljön...attól én is rosszul vagyok. De ha le akarok ülni, akkor nem szarozok, odaszólok neki, hogy engedjen be.
2012. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Én egyszerűen udvariasan szólok, hogy belülre szeretnék ülni. Ha mellette "utazik" a cucca, ha nem.
2012. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha annyira pofátlan az illető, hogy lefoglal két helyet, akkor neked is pofátlannak kell lenni. Bár én nem szoktam ezen felhúzni magamat, éppen hogy jókat szórakozok az ilyen helyzeteken. Ha látom, hogy senki se akar leülni mellé, vagy szólni neki, akkor fogom magam, bemászok az illető mellé, akármennyire is kicsi a hely a lába és az előtte lévő ülés között, és szépen elterpeszkedek. Ha olyan kedvem van, desszertnek szoktam folyamatosan fészkelődni, meg oldalra köhögni is.

Egy alkalommal húztam fel magam, amikor egy 40 kilométeres távon 3-an álltunk a buszon. Egy terhes nő, egy középkorú férfi, meg én. És a menőcsávó a belső ülésen ült, mellette lévő ülésen a táskája (amiben nem sok füzet lehetett) fülében a fülhallgató, és elég látványosan másfelé bámult, csak hogy ne kelljen ránk néznie, pedig észrevette a terhes nőt.

Én pedig eléggé felhúztam magam, fogtam a táskáját és az ölébe b*sztam. Aztán szóltam a nőnek hogy felszabadult egy hely. Megköszönte és leült. Bár így visszagondolva lehet hogy csak szólnom kellett volna a srácnak, de elég ideges lettem.

2012. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

A legjobb dolog, ha egyedül utazhatok egy kettes ülésen, hiszen így nem kell elviselnem senki büdös pofáját. Felszáll, mint egy rühes kutya keresi a helyét és pofátlanul leül, úgy, hogy még meg se kérdezi, hogy szabad? Ha látom rajta, hogy nem a gyárból jött a szakmunkás fejével persze beljebb ülök és leengedem ülni, de a cigányokat, dagadtakat, büdösöket, miért is engedném le? Ja és ha nekem nem lenne hely, nem hisztériáznék, hogy nincs hely, 40 perces utat miért ne lehetne kibírni?

Off: Telóról írtam.

2012. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Én belül szeretek ülni, viszont jobb egyedül. Van pár buszon ilyen "másfeles" hely (1 embernek nagy, 2nek kicsi), ha ilyen áll be és lehetőségem van, akkor inkább ide ülök. Én is jobban örülök, ha hozzám hasonló ül le mellém, mint valami csöves jellegű ember, meg vannak kertek onnan meg jönnek a beivott bácsik a napvégén, akik árasztják a pia szagot.
2012. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, leginkább én is mammereket szoktam így látni. Ők meg ugye gyakorlatilag két ülést foglalnak el teljesen ingyen...
2012. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is mindig kívül ülök. Ennek az az oka, hogy ha az ablaknál ülök mindig rosszul leszek, mert úgy érzem, hogy beszorultam és megfulladok.

Ennek ellenére jelzem az új felszállóknak, hogy szabad a hely mellettem. Akkor nem engedem oda, ha ő is a külső helyet szeretné. Persze ilyenkor megindokolom.

2012. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!