Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az amerikaiak miért mosodába...

Az amerikaiak miért mosodába járnak ruhát mosni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 10:00
1 2
 11/20 mustafa33 ***** válasza:
100%
timike, én 7 €-ból(3kg jobb mosópor) egy hónapig mosok otthon. Berakom a gépbe, beprogramozom, és mást csinálok közben. Igaz a mosodában ennek ürügyén egy fél napot elpletykálnhatnak (kvázi kocsma ☺).
2012. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Bérházakban nincsen mosógép a lakásokban. Vannak külön mosodák, de házak alaksorában is szokott lenni 4-5 db. Ott így alakult ki. Olyan mint egy panel lakásnak a pincéjében lenne és minki oda menne mosni a ruhákat. Nincs nagy jeletősége, amcsi dili az egész.
2012. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Brain Storming ***** válasza:
55%

Praktikum az oka - részben azért is, mert sokan bérelt lakásban laknak, vagy gyakran költöznek. Én megértem: én M.o.-on élek, de eszem ágában sem lenne itt lakást venni. A saját ingatlan teljesen megköti az embert, és ez is oka, h a magyar gazdaság a béka feneke alatt pang, és nem mobil a munkaerő.

Az olcsó mosodák is praktikusan ebből a szempontból: sokkal mobilabb az ember, ha nem kell pl. azt is számításba vennie, h egy böhöm nagy mosógépet még szállíttasson is.

Az az ellenérv, h "nem mosnék benne, mert más is mosott benne" nevetséges. Akkor ne egyél étteremben, mert abból a tényérből meg evőeszközzel már evett valaki más is előtted.

Aki mosatni jár az meg nem "kocsmázni" meg egy otthonról: a többség nem üldögél, hanem a napi intéznivalói közé iktatja be, akárcsak otthon: otthon sem üldögélnek a háziasszonyok a mosógép mellett, amíg az működik.


A fogyasztói társadalomhoz hozzátartozna a mosodákhoz hasonló szolgáltatói rendszer, de itt M.o.-on még dúl a feudalizmusból megmaradt tulajdonmánia: perpill ez viszi most a csőd szélére a legtöbb magyart, aki kölcsönökből akart drága magántulajdonhoz jutni, lakáshoz meg kocsihoz. Mennyivel másabb az élet(színvonal) egy olyan helyen, ahol olcsó mosodába járhat az ember... ):oP

2012. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A legtöbb társasházban van az alagsorban vagy egy másik helységben mosó szoba, ahol a mosógépek vannak.Ott szabályozva van , nem lehet a társasház lakóknak külön mosógépük.Viszont némelyik társasházban nincs mosoda rész ezért kénytelenek külön mosodába vinni.
2012. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
ezek nem csak a mosásra vannak. van ott kis büfé, ahol lehet kajálni. amíg várnak, esznek-isznak.
2012. nov. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy nem tenné be olyan gépbe a saját ruháját, amiben más is mosott már... szerintem meg teljesen mindegy, mivel meleg vízben mosod a ruháidat (a meleg víz meg köztudott, hogy elpusztítja a baktériumokat)
2012. nov. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

En is a tengerentulon elek nem az allamokban de itt is van rengeteg mosoda.

nekem van mosogepem meg szaritogepem is de pl. ha mondjuk egy nagymeretu agytakarot vagy moshato szonyeget stb akarok kimosni akkor odaviszem. legutobb a gyapju matracra teheto betetet mostam ki ott 7 dollarert kesz volt 40 perc alatt azalatt elolvastam egy ujsagot es ennyi. van aki mindent odavisz van aki soha semmit.

Amikor en meg otthon eltem megengedhettem magamnak hogy szinte mindent a Patyolatban mosattam vasaltattam. ma mar ez nem igen menne egy atlagos fizetesbol.

2015. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de valahogy idetévedtem.


Valószínű hogy olcsóbb és nagyobb teljesítményű mosógépek vannak ott, így jobban megéri mint odahaza. Viszont én ezer % hogy nem mosnék egy közös mosógépben amit már előttem aznap 250en használtak. Ki tudja milyen baktériumtenyészet mozog abban a gépben, köszi inkább kihagyom, vagy ha annyira csóró vagyok hogy nem tellik mosógépre akkor kézzel kimosom otthon.


Érdekes, a nyilvános vécéktől viszolyog mindenki, de a nyilvános mosógépektől nem? Kb egy kategória.

2016. nov. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ja igen és még valami, nem kell feltétlen baktériumra gondolni, pl egy pakk olajos göncöt mostak előtted benne és te belerakod a ruháidat, asszem megnézheted mi marad belőle.
2016. nov. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19 es, otthon mit csinalnal a mosogepeddel ha egy adag olajos goncot kimostal es egy masik program ruhat akarsz berakni? Semmit, mert az olajos ruha sem hagy nyomot a mosogepben, mert akkor ki kellene mosni meg fertotleniteni meg mit tudom en mit csinalni ha ujra akarnad hasznalni egy piszkosabb program utan.
2016. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!